Na „antyrasistowskiej” konferencji bez pytań od białych

Opublikowano: 01.10.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 417

Organizacja zajmująca się prawami osób należących jednocześnie do mniejszości seksualnych i rasowych zorganizowała „antyrasistowską” konferencję na Uniwersytecie Edynburskim, której uczestnicy o białym kolorze skóry nie mogli zadawać żadnych pytań. W ten sposób organizatorzy chcieli bowiem wzmocnić głos osób o innym kolorze skóry.

Konferencja na Uniwersytecie Edynburskim została zorganizowana przez grupę Resisting Whiteness, która według swoich oficjalnych deklaracji przeciwstawia się rasizmowi i określa się jako organizacja QTPOC, czyli reprezentująca osoby transpłciowe i transseksualne przynależące jednocześnie do mniejszości rasowych mieszkających na terytorium Wielkiej Brytanii. Podczas firmowanego przez nią wydarzenia wydzielono dwie przestrzenie, a w jednej z nich nie mogły pojawić się osoby o białym kolorze skóry.

Tym samym biali uczestnicy konferencji nie mogli zadawać żadnych pytań prelegentom, ani też rozmawiać z osobami skrywającymi się w „bezpiecznej” strefie. Zdaniem organizatorów niedopuszczenie białych do głosu nie było elementem cenzury, ani też odmówieniem im prawa do własnego zdania, lecz miało na celu „wzmocnienie głosu ludzi kolorowych”.

Z takim stanowiskiem nie zgadzają się jednak… „antyrasistowscy” działacze. Jedna z takich osób w rozmowie z dziennikiem „The Telehraph” uznała całe wydarzenie za rażąco rasistowskie, ponieważ doprowadziło ono do cofnięcia się o kilkadziesiąt lat całej batalii o równość przedstawicieli wszystkich ras. Sam zakaz zadawania pytań przez białych ludzi miał więc oznaczać właśnie wykluczanie konkretnych osób nie z powodu ich poglądów, ale właśnie koloru skóry.

Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.