Na „antyrasistowskiej” konferencji bez pytań od białych

Opublikowano: 01.10.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

Organizacja zajmująca się prawami osób należących jednocześnie do mniejszości seksualnych i rasowych zorganizowała „antyrasistowską” konferencję na Uniwersytecie Edynburskim, której uczestnicy o białym kolorze skóry nie mogli zadawać żadnych pytań. W ten sposób organizatorzy chcieli bowiem wzmocnić głos osób o innym kolorze skóry.

Konferencja na Uniwersytecie Edynburskim została zorganizowana przez grupę Resisting Whiteness, która według swoich oficjalnych deklaracji przeciwstawia się rasizmowi i określa się jako organizacja QTPOC, czyli reprezentująca osoby transpłciowe i transseksualne przynależące jednocześnie do mniejszości rasowych mieszkających na terytorium Wielkiej Brytanii. Podczas firmowanego przez nią wydarzenia wydzielono dwie przestrzenie, a w jednej z nich nie mogły pojawić się osoby o białym kolorze skóry.

Tym samym biali uczestnicy konferencji nie mogli zadawać żadnych pytań prelegentom, ani też rozmawiać z osobami skrywającymi się w „bezpiecznej” strefie. Zdaniem organizatorów niedopuszczenie białych do głosu nie było elementem cenzury, ani też odmówieniem im prawa do własnego zdania, lecz miało na celu „wzmocnienie głosu ludzi kolorowych”.

Z takim stanowiskiem nie zgadzają się jednak… „antyrasistowscy” działacze. Jedna z takich osób w rozmowie z dziennikiem „The Telehraph” uznała całe wydarzenie za rażąco rasistowskie, ponieważ doprowadziło ono do cofnięcia się o kilkadziesiąt lat całej batalii o równość przedstawicieli wszystkich ras. Sam zakaz zadawania pytań przez białych ludzi miał więc oznaczać właśnie wykluczanie konkretnych osób nie z powodu ich poglądów, ale właśnie koloru skóry.

Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 3,86 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o