Muzułmanie oburzeni imieniem Allaha na butach

Opublikowano: 02.02.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2230

Firma Nike znalazła się pod ostrzałem Muzułmanów, po tym jak jeden z użytkowników wystosował internetową petycję, twierdzącą, że wzór na jednym z modeli przypomina słowo “Allah”.

W petycji napisano, że umieszczenie imienia Allaha na butach Nike Air Max 270 jest “przerażające”, ponieważ buty na pewno zostaną “zniszczone i zabrudzone błotem”. Jeden z Muzułmanów, Saiqa Noreen, poprosił firmę o wycofanie ze sprzedaży “tego bluźnierczego i obraźliwego” modelu. Celem petycji jest zebranie 25 000 podpisów. Do tej pory akcję poparło 16 000 użytkowników.

W odpowiedzi na zarzuty Nike wystosował oświadczenie, w którym zaznaczył, że wzór na butach jest stylizowaną reprezentacją znaku towarowego Air Max i każde inne postrzeganie znaku jest niezamierzone. Dodano również, że firma szanuje wszystkie religie i nie zamierzała nikogo urazić.

Nike musiał mierzyć się z podobnym problemem już w 1997 roku, gdy Rada ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich zaprotestowała przeciwko logo firmy na niektórych butach sportowych, twierdząc, że przypomina ono imię Allaha. Firma wyjaśniała wówczas, że wzór miał przypominać płomień.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie Muzułmanie byli również oburzeni z powodu rzekomej obecności imienia Allaha na popularnym papierze toaletowym. Z całą pewnością na sklepowych półkach nadal znajduje się wiele nieodkrytych “bluźnierczych” produktów, więc niebawem muzułmańska brać ponownie nas czymś zaskoczy.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: Bloomberg.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. polach 02.02.2019 10:42

  🙂 szaleni

 2. Radek 02.02.2019 11:15

  Widzą wszędzie Boga a nie diabła. Nie tak źle z nimi.

 3. Łukasz Enki 02.02.2019 11:18

  @Radek bardzo źle 😀

  To w imie boga sie zabija a nie przez diabła 😀

 4. skrzypkima 02.02.2019 20:21

  Krótko mówiąc – literę W trzeba natychmiast wycofać z użycia, bo inaczej …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.