Żydowscy ekstremiści religijni dewastują kościoły w Izraelu

Opublikowano: 31.07.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2490

W Izraelu nasila się w ostatnich miesiącach przemoc wobec chrześcijan. Pojawiły się akty zastraszania, gróźb i przemocy wobec chrześcijan w Ziemi Świętej. Zdewastowano kościoły, zniszczono pomnik Jezusa Chrystusa, zbezczeszczono protestancki cmentarz, a ostatnio żydowscy ekstremiści próbowali okupować kościoły w mieście Hajfa.

Żydowscy ekstremiści religijni stanowią mniejszość, ale prowokują sprowokowanie eksplozji przemocy w Ziemi Świętej. „To coś nowego, naprawdę […], rok temu mówiłbym coś zupełnie innego” – wskazuje biskup pomocniczy w patriarchacie Jerozolimy, Rafik Nahra, o sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej. Jak podkreśla, chodzi o incydenty, które nasiliły się w ostatnich miesiącach. Opluwanie wyznawców Chrystusa, agresywne graffiti, akty wandalizmu, jakie dotknęły np. protestanckiego cmentarza lub maronickiego kościoła.

W Hajfie członkowie sekty ortodoksów judaistycznych zakłócali modlitwy w kościele karmelitańskim, bowiem ich rabin uważa, że tam leży pochowany prorok Elizeusz. O trudnej sytuacji mówił również w wywiadzie dla Radia Watykańskiego łaciński patriarcha Jerozolimy, abp Pierbattista Pizzaballa: „Nie chcemy ochrony, chcemy gwarancji, chcemy praw, chcemy żyć jako wolni obywatele w demokratycznym państwie. […] Ze strony rządu, muszę powiedzieć, poświęca się temu mniej uwagi, może dlatego, że teraz mają inne priorytety, nie wiem… Prezydent państwa Izrael pozostaje jednak bardzo aktywny, bardzo wyraźnie wypowiadał się publicznie przeciwko wszystkim atakom. (…) obecne władze stworzyły klimat […] bardzo silnego napięcia w kraju i wyraźnie mówi się o żydowskiej supremacji, a wszystko to z pewnością może mieć pośredni wpływ”.

Wzrost takich zjawisk dotyczy rejonu Jerozolimy, zwłaszcza Starego Miasta. „To nie przypadek, że legitymizacja dyskryminacji i przemocy w obecnym izraelskim środowisku politycznym przekłada się również na akty nienawiści i przemocy wobec wspólnoty chrześcijańskiej” – powiedział kustosz Ziemi Świętej ks. Francesco Patton. Wezwał rząd Izraela do zagwarantowania bezpieczeństwa różnym społecznościom i mniejszościom religijnym.

Autorstwo: BD
Zdjęcie: Fdesouche.com
Na podstawie: „Vatican News”, „SOS Chrétiens d’Orient”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. replikant3d 31.07.2023 18:35

  Syjoniści zaczynają ,,zjadać,, własny ogon…

 2. Dobroca 31.07.2023 18:45

  W Izraelu niszczą kościoły, a w Witebsku stawiają, ale swoje. Wczoraj (30 lipca) odbyła się uroczystość otwarcia odbudowanej z ruin Wielkiej Synagogi Lubawickiej, pisanej też jako Synagoga na Zadźwiniu. A skoro nowe miejsca pourządzane, to by znaczyło, że w Izraelu nic ponad taktykę spalonej ziemi.

 3. pikpok 31.07.2023 19:27

  Dobroca, to na Białorusi, skąd te informacje, bo nic nie mogę znaleźć ?

 4. Dobroca 31.07.2023 19:47

  @pikpok

  https://www.belta.by/regions/view/bolshaja-ljubavichskaja-sinagoga-otkrylas-v-vitebske-posle-vosstanovlenija-iz-ruin-579438-2023/

  Jeżeli link nie zadziała, to po tytule: Большая Любавичская синагога открылась в Витебске после восстановления из руин

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.