Ukraina dopuszcza się „szokujących” prześladowań religijnych

Opublikowano: 28.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3394

Robert Amsterdam ostro skrytykował ukraiński rząd za wprowadzenie zakazu i prześladowanie Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego. „Jeśli cofniesz się trzy kroki, wiele tego, co dzieje się na świecie, będzie przypominać atak na chrześcijaństwo” – powiedział Carlson w monologu otwierającym 34. odcinek swojego programu „Tucker on X”. „Dzięki projektowi neokonserwatywnemu wyeliminowano praktycznie całą starożytną populację chrześcijańską w Iraku. Rząd USA pod rządami kilku prezydentów skutecznie finansował zabijanie chrześcijan w Syrii i dzieje się tak na całym Bliskim Wschodzie i w Europie Wschodniej”.

https://www.youtube.com/watch?v=FwMwg1fQ3ys

Kanadyjski prawnik międzynarodowy Robert „Bob” Amsterdam, reprezentujący Ukraińską Cerkiew Prawosławną (UCP), powiedział, że ukraiński rząd pięć lat temu utworzył „niezależny kościół”, który ma zastąpić UKP ze względu na jego rzekome powiązania z Rosyjską Agencją Wywiadowczą FSB. Według prawnika ten niezależny kościół „zwany SIU, był zaangażowany w absolutnie okrutną, nieograniczoną kampanię mającą na celu kradzież mienia, nękanie, zastraszanie i więzienie duchownych” z UCP.

Amsterdam twierdzi, że zarzut powiązania UKC z FSB ma „niewiele treści”. „I tak naprawdę na Ukrainie istnieją inne instytucje, takie jak tajna policja, które zostały zinfiltrowane przez Rosję w znacznie większym stopniu niż ten konkretny Kościół” – powiedział. „Zarzuty postawione metropolicie, który ma 400 adoptowanych dzieci, dotyczą zranienia uczuć innych chrześcijan lub innych wyznań” – stwierdził Amsterdam.

„Wydaje mi się, że na pierwszy rzut oka niedopuszczalne jest, aby tak zwany zachodni rząd liberalny zakazywał wyznania religijnego” – stwierdził Carlson w odpowiedzi. „Myślałem, że to tradycyjna czerwona linia. Jeśli to robisz, z definicji jesteś autorytarny”.

Amsterdam stwierdził, że jako Żyd „nie rozumie, jak to się dzieje, że chrześcijańscy przywódcy nie buntują się, ponieważ ich milczenie w sprawie Ukrainy jest niebezpieczne dla wyznań chrześcijańskich na całym świecie”. „Widzimy naloty na kościoły, widzimy przemoc, widzimy osoby w kominiarkach bijące duchownych, porwania” – stwierdził międzynarodowy prawnik. „To całkowicie szokujące”.

Wyjaśnił, że ukraiński rząd argumentuje, że nowy, „niezależny” kościół SIU reprezentuje tę samą religię co UKP. „Ale tak naprawdę moi klienci, Kościół, który reprezentuję, ich modlitwy są w języku cerkiewno-słowiańskim; ich liturgia jest inna” – powiedział. „I mogę powiedzieć, jako osoba, która nie jest już nastolatkiem, że gdybym ktoś przyszedł do mojego kościoła lub synagogi i zmienił język oraz przywództwo, byłbym przerażony”.

Amsterdam argumentował, że informacje o prześladowaniach UKP są ukrywane, ponieważ „lobby ukraińskie jest niezwykle potężne, a w Stanach Zjednoczonych obowiązuje obecnie zakaz mówienia prawdy w odniesieniu do tego, co dzieje się na Ukrainie”. „Jestem absolutnie proukraiński, jeśli chodzi o zniszczenia, jakich doznała w wyniku wojny” – powiedział. „Ale dlaczego to prześladowanie jest kierowane przeciwko moim klientom, Świętemu Synodowi, ludziom oddanym Bogu i ich wyznawcom, którzy, powiem szczerze, stanowią najbardziej pobożną część ukraińskiego społeczeństwa. Nie mogę zrozumieć, dlaczego ci niewinni są prześladowani”.

„Prawdopodobnie dlatego, że są najbardziej pobożni” – odpowiedział Carlson.

W maju 2022 roku w proteście przeciwko inwazji Rosji Rada UPC formalnie ogłosiła „pełną niezależność” od Patriarchatu Moskiewskiego, a w tych samych miesiącach setki księży UPC podpisały list otwarty, wzywający patriarchę Moskwy Cyryla do stanął przed trybunałem religijnym za swoje poparcie dla inwazji. Mimo to w UKP doszło do najść wojskowych Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, zwanej także SBU, co doprowadziło Organizację Narodów Zjednoczonych do wszczęcia alarmu, że działania rządu ukraińskiego przeciwko UPC niepotrzebnie naruszają „wolność manifestowania religii”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSitenews.com, Twitter.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 29.10.2023 12:51

    Oj, popierajcie tych UON i UPA bohaterow a zrobiom z was to samo co zrobili z innymi….trzeba przezyc azeby to zobaczyc…a kto przezyl…..to musi milczec azeby go tzw dlugopis nie podpisal na …ubuj.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.