Dwóch nastolatków chciało zabić chrześcijan i utworzyć kalifat

Opublikowano: 31.07.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2239

Austriacki sąd skazał na dwa lata więzienia dwóch nastolatków oskarżonych o planowanie zamachu terrorystycznych. Młodzi zwolennicy Państwa Islamskiego planowali między innymi wysadzenie w powietrze jednej z klas w szkole, aby w ten sposób zabić chrześcijan. Głównym celem ich działań miało być natomiast utworzenie muzułmańskiego kalifatu w Austrii.

Dwaj wyznawcy islamu w wieku 15 i 16 lat urodzili się już na terytorium Austrii, lecz nie byli zainteresowani integracją z tamtejszym społeczeństwem. Przygotowywali bowiem zamach w jednej ze szkół w miejscowości Bruck an der Mur w południowo-wschodniej części kraju.

Miał on polegać na wysadzeniu w powietrze jednej z klas w miejscowym gimnazjum. W wyniku eksplozji mieli zginąć chrześcijanie, z którymi do placówki uczęszczał jeden z islamskich nastolatków. Utworzył on zresztą konto na platformie Telegram, szukając za jego pośrednictwem informacji na temat ładunków wybuchowych.

Nastolatkowie wprost przedstawiali swoje cele, między innymi publikując na telegramie filmy propagandowe stworzone przez ISIS. Najważniejszym z ich postulatów było zaś stworzenie w Austrii kalifatu na wzór samozwańczego Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku.

Austriackie służby dowiedziały się o ich zamiarach od swoich holenderskich kolegów, bo nastolatkowie nawiązali kontakt z tamtejszymi terrorystami. Zostali więc zatrzymani i skazani na dwa lata więzienia przez sąd w Leoben, ale tylko osiem miesięcy spędzą w więzieniu. Podczas procesu nie okazali skruchy, licząc na „wybaczenie ze strony Allaha”.

Na podstawie: Krone.at
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Doctor Who 01.08.2023 08:35

    Co za niespodzianka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.