Można już kontrolować drony za pomocą umysłu

Opublikowano: 15.09.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 913

Naukowcy stworzyli interfejs, który umożliwia kontrolowanie dronów za pomocą umysłu. Imponujący system umożliwia pilotowi z wszczepionym chipem wysyłanie poleceń nawet trzem zdalnie sterowanym pojazdom latającym w tym samym czasie.

Technologia ta opiera się na wcześniejszych badaniach DARPA na temat systemów sterowania telepatycznego.

„Na dzień dzisiejszy sygnały z mózgu mogą być używane do sterowania i kontrolowania nie tylko jednego drona, lecz trzech jednocześnie.” – powiedział Justin Sanchez z biura technologii biologicznej DARPA. „Sygnały z dronów mogą być dostarczane bezpośrednio z powrotem do mózgu, dzięki czemu mózg tego użytkownika może również widzieć otaczający go teren.”

Oprócz zastosowań wojskowych, technologia może również okazać się cenna w innych dziedzinach, takich jak medycyna, gdzie może pomóc sparaliżowanym pacjentom w komunikacji. Być może w przyszłości rozwój unikatowej technologii pozwoli na komunikację telepatyczną między dwojgiem ludzi.

Autorstwo: B
Na podstawie: Unexplained-Mysteries.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Leszek Puszczyk 15.09.2018 15:57

  Sorki ale jak dla mnie to już jest “radosna tfurczość” specjalistów od technologicznych fejków. Nie wierzę ani we wszczepiony chip ani w kontrolowanie 3 sztuk dronów jednocześnie.

 2. MasaKalambura 15.09.2018 19:35

  To samo na innym portalu:
  sputniknews.com/amp/military/201809071067847857-Brain-Chip-Fly-Drone-Swarm-Telepathically/
  (Słowo military trzeba złączyć w adresie aby był to działający link)

  A tu inny przykład zastosowania chipów do mózgu
  https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4353168/amp/Quadraplegic-man-uses-brain-chip-control-movements.html

  To nie jest kwestia wiary ale wiedzy. Apokalipsa wypełnia się technicznie.

 3. 8pasanger 15.09.2018 20:25

  Ciekawe, że zwykły pilot umie latać na raz tylko jednym samolotem.Jeśi to prawda firmy transportowe będą się zabijać: może by tak kierował jednocześnie trzema ciężarówkami?:):):)

 4. Magic 15.09.2018 21:23

  Wydaje mi się, że pilot może wydawać polecenia trzem dronom na raz anie nimi sterować.
  Np. Jeśli któryś z dronów informuje o celu to pilot wydaje polecenie o likwidacji bądź nie.
  Chyba…. no bo latać trzema dronami w trzech różnych lokalizacjach to chyba nie bardzo….

 5. polach 15.09.2018 21:30

  To jest ciekawe:
  „Sygnały z dronów mogą być dostarczane bezpośrednio z powrotem do mózgu, dzięki czemu mózg tego użytkownika może również widzieć otaczający go teren.”
  -jak użytkownik to “widzi” jest ciekawe??

  bo że można kontrolować pojazd za pomocą wyuczonych sygnałów(komend) to żadna nowość…
  Co do trzech na raz maszyn pod kontrola jednego operatora to myślę podobnie do Magica że jest.

 6. MasaKalambura 16.09.2018 01:44

  Dziś oficjalnie szwa drony.
  Jutro kontrola ludzi bezpośrednio umysłem. Motoryką finanse. Wielkie mrowia ludzkie podległe jednej osobie ludzkiej. Faraon naszych czasów.
  Jeden z 10 Wielkich Znaków jakie zostały potwierdzone Obiawieniem Mekkańsko Medyńskim. Pierwszym po ostatnim rozdziale Nowego Testamentu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.