Miesiąc protestu przeciw mordom na farmach w RPA

Opublikowano: 03.11.2015 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 714

Afrykanerska organizacja społeczna AfriForum ogłosiła listopad 2015 miesiącem protestu przeciwko morderstwom na farmach, które są plagą tego kraju od objęcia władzy przez stronników Nelsona Mandeli w 1994 roku. W brutalnych napaściach na należące do białych obywateli farmy do tej pory zginęło ponad cztery tysiące osób. Sprawa ta jest bagatelizowana od lat przez władze RPA i tamtejsze służby. AfriForum i inne organizacje afrykanerskie prowadza szereg kampanii mających na celu zwrócenie uwagi na skalę problemu i zapobieganie mu. Poniżej lista działań jakie zostaną podjęte w ramach miesiąca protestu:

1. AfriForum zwróci się do Sądu Najwyższego o zmuszenie południowoafrykańskiej policji (SAPS) do ujawnienia pełnych statystyk dotyczących napadów na farmy oraz metodologii stosowanej do zbierania tych danych. Wynika to z wystąpień krajowego komisarza policji, który w ciągu ostatniego roku dwukrotnie poruszał ten temat używając sprzecznych danych.

2. AfriForum podjęło już kroki mające na celu wystąpienie do Forum Narodów Zjednoczonych ds. Mniejszości (agendy ONZ), które zostanie podjęte w ostatnim tygodniu listopada. Wystąpienie dotyczyć będzie ofiar napadów na farmy i ich dyskryminacji przez system sądownictwa RPA. Raport w tej sprawie zostanie przedstawiony na forum ONZ.

3. Raport ten zostanie także rozpowszechniony wśród trzystu korespondentów światowych mediów, które mają siedziby w Republice Południowej Afryki.

4. W dniu prezentacji raportu na forum ONZ zostanie on przekazany ponad pięciu tysiącom zagranicznych instytucji medialnych.

5. W dniu 1 grudnia przedstawiciele AfriForum wraz z rodzinami ofiar ataków na farmy złożą w kancelarii prezydenta RPA wotum nieufności w zdolność rządu do walki z tym problemem.

AfriForum apeluje o podpisanie się pod ich kampanią poprzez wypełnienie krótkiego formularza znajdującego się na ich stronie: “Petycja w sprawie napadów na farmy. Wersja dla cudzoziemców”. Organizatorzy zachęcają do podpisania się pod protestem i wsparcia dla białej społeczności RPA będącej od lat obiektem ataków czarnych radykałów i pospolitych bandytów. Jak twierdzą, każdy podpis zwiększa siłę przebicia w tej ważnej sprawie.

Na podstawie: AfriForum.co.za
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. rumcajs 03.11.2015 10:20

    Zastanawiam się, czy 1 czarny prezydent RPA, mandela, nie był tylko cwanym posunięciem białych. Owszem usunieto z przepisów prawo ponizajace czarnych, i inne przesłanki segregacji rasowej, itd, ale nic nie zmieniło msie co do własnosci. Banki nadal pozostały w rekach białej mniejszosci, wielkie latyfundia tak sako, kopalnie diamentów, także. Zatem zmieniła sie tylko fasada, ale podział społeczeństwa pozostał taki sam. Poprzednio biali bezkarnie mordowali kazdego kto smiał sie przeciwstawic ich dominacji, dzis jakies grupy czarnych zrozumiały, że zostali oszukani. Ze owszem ustawowo znikneły przepisy ich poniżające, ale nadal sa tylko wyrobnikami, do najniżej płatnych prac. Skoro prawnie nie daje sie tego zmienic, pozostaje walka partyzancka…
    Nie wiem do końca co o tym myslec, ale nie podpisze sie pod petycja, która nie jest dla mnie jasna…

  2. rurek 03.11.2015 12:57

    Jeżeli ktoś myśli, że jak czarni przejmą własność, władze to kraj będzie się rozwijał – to się grubo myli. niech ktoś pokaże mi kraj czarnych rozwinięty gospodarczo, naukowo społecznie itd. to jest dzicz, tam gdzie rządzą się sami jest rozkład, morderstwa, upadek. Wyprowadźcie mnie z błędu proszę.

    Co do przedmówcy – jak posadzić czarnego na dobrze płatnych stanowiskach wymagających kwalifikacji, kiedy taki w większości nie umie pisać i czytać – ale uważa że wszystko mu się należy. Jak chcecie zbudować gospodarkę z takimi ludźmi. chyba tylko opartą o zbieractwo i szałasy z błota.

  3. BrutulloF1 07.11.2015 01:59

    Jak nie jeden apartheid to drugi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.