Rodzice skazani za zbrodnię swego syna

Opublikowano: 10.04.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2360

Sąd stanowy w Michigan skazał we wtorek Jamesa i Jennifer Crumbleyów na karę od 10 do 15 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci w związku z zabiciem przez ich 15-letniego syna Ethana czterech szkolnych kolegów w 2021 r.

Sąd przychylił się do wymiaru kary żądanego przez prokuraturę. Ogłaszając wyrok, prowadząca proces sędzia Cheryl Matthews oznajmiła, że wysoki wymiar kary w pierwszym procesie tego typu ma służyć jako czynnik odstraszający dla innych rodziców ignorujących problemy psychiczne swoich dzieci. Zaznaczyła, że rodzice dostali wiele sygnałów alarmowych dotyczących ich syna, lecz „nikt na nie nie odpowiedział, a tych dwoje ludzi powinno było to zrobić i tego nie zrobiło”.

Podczas wtorkowej rozprawy rodzice sprawcy masakry z Oxford w Michigan przeprosili rodziny ofiar i zarzekali się, że nie wiedzieli, że ich syn planuje zbrodnię.

Prokuratorzy zarzucali im, że nie zabezpieczyli broni w domu i zignorowali stan psychiczny syna. Wskazywali m.in., że Crumbleyowie zostali wezwani do szkoły w związku z rysunkiem Ethana przedstawiającym efekt strzelaniny, opatrzonym napisem „myśli nie ustają. Pomóżcie mi”. Jeszcze tego samego dnia 15-letni wówczas chłopak wziął z domu broń ojca i zastrzelił czwórkę uczniów oraz ranił siedmioro innych.

Ostatecznie sędzia przychyliła się do ich argumentacji, zasądzając wnioskowany przez nich maksymalny wymiar kary. Obydwoje przebywają w więzieniu od grudnia 2021 r.

Sam Ethan już wcześniej przyznał się do winy i został skazany na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia z więzienia.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. rozrabiaka 10.04.2024 17:10

  Dojdzie do tego, że z dziećmi trzeba będzie chodzić do szkoły i siadać w tej samej ławce, bo jeszcze kogoś pobije albo kamieniem szybę wybije…

 2. las 11.04.2024 04:12

  Sędzia z podwójnym chromosomem x.
  Kolejne wpisywanie się w ograniczenie dzietności.
  Ale motłoch tak chce ma syndrom sztokholmski.

 3. Dandi1981 11.04.2024 09:44

  Pewnie sie odwolaja i jakis normalny sedzia uniewaezni wyrok. Jeszcze ojca mozna skazac ze nalezycie broni nie przechowywal ale matke , kazdy odpowiada za wlasne czyny , moze nauczycielki i derektora szkoly jeszcze skazac ze wlasciwie go nie wychowali ? Niektorzy rodza sie zli i nic ich na dobra droge nie sprowadzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.