Microsoft włączy w Windowsie 11 obowiązkową AI

Opublikowano: 03.06.2023 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2881

Firma Microsoft ogłosiła, że w swoim systemie operacyjnym Windows 11 wprowadzi solidną wbudowaną integrację sztucznej inteligencji (AI), co już budzi obawy ekspertów i rzeczników ochrony prywatności.

Według firmy Microsoft włączenie sztucznej inteligencji ma na celu zwiększenie użyteczności i szybkości systemu Windows 11. Pewni eksperci wyrazili jednak obawy, bojąc się potencjalnych naruszeń prywatności wynikających z integracji sztucznej inteligencji w systemie Windows 11. Zakres, w jakim „Windows Copilot” zostanie zintegrowany z różnymi aspektami systemu Windows 11, pozostaje w tej chwili niepewny, ale ponieważ chodzi o Microsoft i Billa Gatesa, to nie jesteśmy optymistami, czy wszystko będzie legalne.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zintegrowana sztuczna inteligencja Microsoftu będzie mogła analizować całą zawartość twojego komputera za pomocą silnika sztucznej inteligencji, niezależnie od twoich preferencji. W systemie Windows 11 ogłoszono wprowadzenie funkcji o nazwie Windows Copilot, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do interakcji z systemami opartymi na chmurze firmy Microsoft.

Według oficjalnego filmu Microsoftu sztuczna inteligencja będzie miała pełny dostęp do wszystkich prywatnych dokumentów komputera lub sieci komputerów (np. firmowych).

Według Microsoftu, Windows Copilot ma na celu pomóc użytkownikom w osiągnięciu większej produktywności i uprościć proces tworzenia aplikacji dla programistów pracujących nad aplikacjami Windows.

Chociaż Windows Copilot może zwiększyć produktywność, to pojawiają się obawy dotyczące zwiększonego dostępu, jaki zapewnia firmie Microsoft do danych osobowych użytkowników przechowywanych na ich komputerach. Integracja sztucznej inteligencji w systemie Windows 11 może zapewniać dostęp do naciskanych klawiszy użytkownika, zapisanych danych i usuniętych informacji. Dane te mogą być podatne na włamanie, niewłaściwe użycie, a nawet gromadzone przez samą firmę Microsoft, podobnie jak robi to już Google.

Na podstawie: NaturalNews.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. sanchop 03.06.2023 11:53

    Nie obawiajmy się. Jeżeli nie jest to teraz legalne to będzie… Na szczęście moralność w bezbożnych narodach jest chwilowa i względna, można ją dowolnie modelować, dlatego wyznawcy państwa nie obawiajcie się to jest dla waszego dobra. Aby Windows szybciej działał 🤣

  2. replikant3d 03.06.2023 19:06

    Kolejny etap kontroli. Nie zaintalujesz nic z tego co będziesz chciał. Klkanaście lat temu Apple to ,,przetestowało,, I zadziałało..To firma i sztuczna inteligencja zadecydują o tym co można instalować a co nie. Dopełnienie pełnej inwigilacji. Już ,,obowiązkowej ,,….Potem tylko wypożyczanie sprzętu…

  3. emigrant001 03.06.2023 19:16

    Czas na Linux:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.