Elon Musk grozi Microsoftowi

Opublikowano: 21.04.2023 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2940

„Czas na pozew” – grozi Microsoftowi miliarder Elon Musk. Zdaniem właściciela Twittera firma założona przez Billa Gatesa trenowała sztuczną inteligencję z pomocą danych wykradanych z jego platformy społecznościowej.

Ostrzeżenie (a być może już groźbę – zależy od interpretacji) Elon Musk zamieścił w lakonicznym wpisie na „Twitterze”.

Właściciel tej platformy społecznościowej twierdzi, że Microsoft wykorzystywał wykradane z niej dane do trenowania sztucznej inteligencji. „[Microsoft] nielegalnie trenował [AI], wykorzystując dane Twittera. Czas na pozew” – napisał Musk we wpisie na „Twitterze”.

Swój wpis miliarder dodał jako komentarz do medialnej informacji, według której Microsoft zamierza zakończyć wsparcie dla Twittera w swoich narzędziach reklamowych dla firm. Microsoft nie chciał płacić Twitterowi za udostępnianie narzędzi API platformy społecznościowej.

Choć oba tematy wydają się zupełnie niepowiązane, to widocznie wolta Microsoftu dodatkowo rozjuszyła właściciela Twittera, Tesli i SpaceX.

Autorstwo: SG
Na podstawie: BBC.com, Twitter.com
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.