Megaustawę o 5G przepchnięto w 18 minut

Opublikowano: 06.07.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 623

W Sejmie doszło do kolejnego skandalu, który udowadnia, że PiS służy korporacjom, w tym wypadku telekomunikacyjnym. Przepchnięto megaustawę o sieci 5G w 18 minut, nie odpowiadając na żadne pytania i wątpliwości posłów.

https://www.youtube.com/watch?&v=huRF-SD5hnI

Za ustawą głosowało 375, przeciw było 21, od głosu wstrzymało się 26. Przyjęto 10 poprawek klubu PiS dotyczących obniżenia przez Prezesa UKE opłaty związanej ze zmaną lub cofnięciem rezerwacji częstotliwości sieci 5G w latach 2012-2023. Odrzucono wszystkie 11 poprawek posłów opozycji.

Sieć 5G, jeśli ustawę podpisze prezydent Duda, zagraża nie tylko zdrowiu obywateli, ale również odbiera prawa do nieruchomości właścicielom, którzy nie będą mieli prawa odmówić instalacji nadajników na swoich budynkach. De facto, megaustawa 5G wywłaszcza właścicieli nieruchomości w zakresie decydowania o losie swoich budynków.

Zwróćcie uwagę, że kiedy posłowie zadawali trudne pytania, prezesa PiS-u w ogóle to nie interesowało. Wiedział, że PiS to przegłosuje i śmiał się razem z partyjnym koleżeństwem jakby opowiadali sobie dowcipy. Tak wygląda ustanawianie prawa przez Prawo i Sprawiedliwość.

Wcześniej do podobnych sytuacji dochodziło podczas tzw. „konsultacji społecznych” i prac w komisjach, które były fikcją. W czasie ich trwania odmawiano udzielania głosu posłom i odpowiedzenia na proste pytanie „Czy pani minister weźmie na siebie odpowiedzialność za konsekwencje oddziaływania sieci 5G na rozwój i zdrowie płodów?”. Pani minister nie chciała na odpowiedzieć „tak” lub „nie”. Pośpiech, pośpiech, pośpiech w sprawie poważnej ustawy łamiącej prawa właścicieli nieruchomości i wprowadzającej w całym kraju kontrowersyjną technologię budzącą obawy zdrowotne.

https://www.youtube.com/watch?v=x-GiqDFs0hw

Nie lubię politykować, ale widać wyraźnie, że to nie jest demokracja, tylko dyktatura. Nie jestem prawnikiem, ale sposób uchwalania tej ustawy budzi moje wątpliwości, czy nie złamano zasad praworządności. PiS nawet nie udawał troski. Po prostu ktoś wydał rozkaz, że posłowie mają to szybko uchwalić, niczego w ustawie nie zmieniać, więc uchwalono bez jakichkolwiek dyskusji. Mają większość w Sejmie, więc mogą uchwalić co zechcą.

Wczoraj był artykuł o pysze – zalecam lekturę politykom PiS. Niejednego polityka pycha doprowadziła do upadku.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 16, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

30
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

a taki Izrael zabrania budowania u siebie sieci 5G…

Ryszard
Użytkownik

Dla tego ostrzegam przed PIS. To partia żydowska jak wszystkie inne na naszej scenie politycznej. Żydzi bawią się z Polakami w złego i dobrego policjanta. Zauważmy że Morawiecki odtrąbił sukces podczas gdy Szczyt UE był totalną katastrofą. Państwa ze wschodu nie dostały ani jednej posady a nowy szef PE powiedział że nastąpi realizacja manifestu z Ventotene !!! Teraz podpisali ustawę o 5G czyli kolejny krok do elektronicznej kontroli w świecie NWO. Nie mówiąc już o niszczeniu zdrowia obywateli. Musimy wybrać Ruch Narodowy w każdych kolejnych wyborach bo inaczej ich nie powstrzymamy.

kufel10
Użytkownik
kufel10

Musicie jeszcze częściej kupować w zagranicznym marketach, najlepiej na zapas, napełniać swe piwne brzuszyska tymi odpadkami, którymi was karmią, do tego kupujcie niemieckie auta, oglądajcie wiecej telewizji,a z rana do roboty u pana swego – niemca. I macie drodzy Lechici taką Lechię, na jaką sobie zapracowaliście ! ;) Ja się od tego ODCINAM ! ;)

Perun
Użytkownik
Perun

@Ryszard
” Musimy wybrać Ruch Narodowy w każdych kolejnych wyborach ..”
Tylko powiedz jak to zrobić??
Wyniki wyborów do eurokołchozu w mojej małej miejscowości tuż pod wielką aglomeracją:
Konfederacja – 23 głosy
Wiosna – ponad 40
Jak włączyć ludziom myślenie??

Ryszard
Użytkownik

@Perun Należy wspierać RN. Najlepiej się zapisać, płacić składki, rozwieszać plakaty. Po prostu. Nie ma innej drogi. No i oczywiście uświadamiać ludzi na własną rękę.

Perun
Użytkownik
Perun

@Ryszard
Oczywiście,że działam aktywnie, ale nie chodzi o wąską grupę aktywnych tylko o sposoby na dotarcie do ludzi z których 90% święcie wierzy w propagandę TVP i TVN.

Dawid
Użytkownik
Dawid

Ja, jeśli będę tylko wiedział jak to wygląda to będę to niszczył na własną rękę, tylko z głową, żeby mnie za to nie posadzili. A o tej całej sytuacji nie chce mi się już nawet pisać, bo przeczuwałem, że się tak stanie.

MvS
Użytkownik
MvS

Nikt nikogo nowego nie wybierze. Nie ma najmniejszych szans że społeczeństwo kraju narad ruszy zady w jakąkolwiek porę roku nie mõwiąc już o wakacjach. Ludzie za socjalizmu wychodzili na strajki za podwyżki o 20 groszy a dzisiaj realna inflacja to 20 -30 proc i nic. Jak zaczynam nawoływać ludzi do działania, to patrzą jak na debila a potem słyszę: my kłopotõw nie chcemy. Kraj przegrany, naród przegrany. Zadbajcie tylko drodzy forumowicze o to byście życia swojego na tego chochoła nie zmarnowali

Ryszard
Użytkownik

@MVS Nie zgadzam się z tym że naród jest przegrany. Naród polski i tak jest w dużo lepszej pozycji niż narody zachodniej UE. Należy działać. Nie ma innego wyjścia. Brak poświęcenia jest albo lenistwem albo głupotą. Jedno i drugie w tej sytuacji jest karygodne. Ludzie się i tak budzą. Na pewno będą protesty przeciw 5G. Takie protesty będą działać na korzyść Ruchu Narodowego. PIS będzie musiał odpowiedzieć. U nas wdrażają NWO wolniej niż na zachodzie własnie ze względu na poglądy społeczne. To bardzo zdrowy objaw a te poglądy będą się radykalizować !

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

@Ryszard takie archaiczne metody nic nie dadzą. Lepsza jest seria ciekawych artykułów które dotrą do młodego pokolenia. Rozwieszać plakaty możesz dla gołębi, płacić składki na zgrubienie prezesa, to dziś nikogo nie przekona, bo eliciarze robią wałki na społeczeństwie już od 30 lat i nikt jeszcze nie przestał, więc czemu RN miałby?

robi1906
Użytkownik

A protest rolników z agrounii, jest czym?,
wez swoją dupę w troki i ich wspieraj zamiast zniechęcać swoim indolenctwem.
Możesz wspierać?,
czy tylko będziesz bredził, że nikt nic nie robi?.

Ryszard
Użytkownik

@emigrant001 Oczywiście że seria artykułów jest potrzebna ale bez reprezentacji ludzi o takich poglądach w Sejmie to sobie możesz pisać artykuły dla gołębi (użiywając twojego sformułowania). Dlatego tak ważne jest by wspierać RN składkami i jak trzeba to rozwieszać plakaty. Nie widzę w tym nic dziwnego.

Cosmo
Użytkownik

Odnoszę wrażenie, że zdecydowana większość sympatyków RN/Konfederacji, wspiera ich komentarzami i lajkami a biorąc cenzurę jaka nastała na wielkich portalach, to już nawet to nie wystarcza aby się przebić w internecie a nie ukrywamy, internet to do niedawna był jedynym bastionem prawicy. Był. Zatem poza aktywnym i osobistym udziałem we wszelkiego rodzaju akcjach uświadamiających jak choćby marsz anty 447 czy agrouni to tylko wsparcie finansowe pozostało. W tv o Konfederacji NIKT nie usłyszy chyba że w zupełnie negatywnym kontekście a jak ktoś zauważył, Polacy mają świadomość tylko tego o czym mówi TVPIS i TVN. Tu nie chodzi o kilkudsiediecioprocentowa wygraną Konfederacji, tylko zapobieżenie samodzielnym rządą Partii interesu Syjonistycznego a już zwłaszcza większości konstytucyjnej. Niestety Polacy zostali wyszkoleni w pomagdalenkowym duchu wyborczym “kto da więcej” a nie kto obroni więcej. No i widzimy tego skutki.

rici
Użytkownik
rici

Z tego co wiem to wiekszosc partii jest obsadzona przez Zydow. Do kazdej partyjki ktora powstaje wchodza zydzi. Tak samo jest z konfederacja, jej glos “gazeta Polska” redagowana jest przez zydow. Nie wiem dokladnie jak jest z “wiosna” czy “Razem”.
Poza tym niewazne czy sie jest Polakiem,Niemcem,czy Rosjaninem, najwazniejsze by byc czlowiekiem. Gdy tak patrze na nacjonalistow, i ich narod wybrany, to wlasnie przypominaja mi sie zydzi, czy Niemcy. Co spotkalo Niemcow za to ze chcieli byc nadludzmi? co spotyka zydow za swoj narod wybrany? to ze wszyscy ich nienawidza, i wdodatku ta nienawisc rosnie nie pomagaja nawet urzedowe restrykcje. Chcecie by wyginela polowa Polakow , jak Niemcow, czy by kazdy na ulicy jak dowie sie ze jestes Polakiem to spluwa.

robi1906
Użytkownik

rici, z tego co napisałeś kilka tygodni temu w twoim pierwszym poście wynikało że jesteś z organizacji Grunwald.
Wynika stąd, że powinieneś wiedzieć, że Polska w końcówce PRL została za pozwoleniem Kiszczaka, zinfiltrowana przez STASI, więc co to za bełkot?, co to ma znaczyć?.
To że Tusk to przypadek?.

Masz jedyną szansę, by wytłumaczyć ten bełkot co napisałeś, skąd piszesz i o co ci chodzi?.
bo ja twojego postu nie ogarniam, być może piszesz skrótowo,
ale ja po kimś z organizacji Grunwald spodziewam się czegoś bardziej przenikliwego.

Perun
Użytkownik
Perun

@rici
A gdzieś to wyczytał,że głosem Konfederacji jest “Gazeta Polska”??
Poza tym mylisz pojęcia,chrzani ci się nacjonalizm z szowinizmem, z twojego postu wynika,że o ZP “Grunwald” to ty może czytałeś i to dosyć pobieżnie chyba,ale nie wiem co mógłbyś tam robić ze swoimi przemyśleniami.

rici
Użytkownik
rici

W “Grunwaldzie” bylem 40 lat temu. Od tego czasu duzo przezylem, duzo sie nauczylem, duzo przemyslalem. Zaintersowanie wspolczesna historia Polski wpoil mi Jacek Dyduch, dzialacz “Grunwaldu” wykladowca historii. /mial problemy z zrobieniem doktoratu ze wzgledu na gloszone poglady. Powszchnie sie uwaza ze mlodziez wszechpolska to nastepcy “Grunwaldu”, ale to sa dwie rozne organizacje nie majace ze soba duzo wspolnego.
Nauczono mnie ze by choc troche dotrzec do sedna sprawy , to trzeba zbierac fakty i to ze wszystkich stron, dopiero wtedy ta ukladanka bedzie pasowac, czasem sie wydaje ze wszystko idealnie pasuje, a tu jeden drobny szczegolik, i sie wszystko wali, i trzeba zaczac skladac od nowa. Kiedys zawodowo zajmowalem sie analiza, co prawda na rynku przeciebiorstw, ale zasady sa takie same, jak i w polityce.
A co do infiltracji przez STASI PRL- to ostatnio jak lezalem w szpitalu rozmawialem wlasnie z jednym agentem STASI, pozniej BND na ten temat, tak ze wiem cos o tym z pierwszej reki.
To znaczy on tego nie powiedzial ze byl w STASI, a pozniej w BND, ale z tego co opowiadal to pokojarzylem, chociaz mowil ze na emeryture przeszedl z urzedu ogolnoniemieckiego w Pullach. W Pullach miesci sie centala BND.
Historia to bardzo ciekawa dyscyplina, gdy sie ja lepiej pozna, to widac ze historie pisze kazdy pod siebie naginajac fakty, czy je przemilczajac, lub calkiem przeinaczajac. Nawet tu na forum jest bardzo duzo takich. Trzeba posluchac jednej strony, pozniej drugiej, wybrac niescislosci, tak by to wszystko do siebie pasowalo.

rici
Użytkownik
rici

A co do “Grunwaldu”, w wiekszosci czlonkami “Grunwaldu” byli studenci, pracownicy wyzszych uczelni. Na spotkaniach dyskutowalismy zawziecie, ale nigdy mi sie nie zdarzylo by ktos kogokolwiek obrazal, kazdy mogl przedstawic swoje argumenty, i nad tym sie dyskutowalo. To byla praca od podstaw, w celu wychowania swiadomej mlodziezy. Cos takiego jak rozroby, byly nie do pomyslenia. Celem bylo wychowanie na dobrych i uczciwych Polakow nie bandytow psedo-patriotow, poznanie niezafalszowanej historii. Wtedy mnie uczono na podstawie historii ,ze tzw. pseudo-patrioci zrobili wiecej zlego niz dobrego dla Polski.

beth
Użytkownik
beth
robi1906
Użytkownik

Moczar, ten kto rechocze z tego nazwiska nie ma rozumu a co gorsze nie chce go mieć.

Moczar poległ w ustawce żydowskiej, naiwny Gierek usunął go z wymyślonego powodu (a może prawdziwego) po to by utorować drogę bolszewikom z KOR-u, do którego dopuścił przygłupi Kiszczak, mierny ale wierny sługus Jaruzelskiego.
Gdyby Moczar miał coś do powiedzenia to nie zaistniała by ta szwabsko-żydowska V kolumna, nie pozwoliłby by przerzuceni do zachodniej Europie kryminaliści, kradli złoto by opłacać tych drani, za co pózniej zginęli Jaroszewiczowie, bo Jaroszewicz tę operację chciał upublicznić w swojej książce.
Gdyby Moczar miał coś do powiedzenia nie doszłoby do tego mega-przekrętu tysiąclecia dokonanego przez tego zdradzieckiego Jaruzelskiego, który oddał nas we władanie żydowskie za którym stały Szwaby. Jaruzelskiego stawiam na podium zdrady (przed Piłsudskim), bowiem nic nie wiem by Piast coś przysięgał, za to Jaruzelski złamał dwie przysięgi, jedną żołnierską a drugą prezydencką, kiedy musiał wiedzieć (przecież sam to stworzył) czyli ten Okrągły stół, kiedy oficjalnie oddał nas we władanie Szwabom.

Dlaczego raz piszę Szwaby a raz żydy?.
Bismarck powiedział cytuję z pamięci
“po to bóg stworzył żydów, byśmy mieli szpiegów”. I od tamtej pory nic się nie zmieniło, o zapomniałbym żydowsko-szwabską rękę widać przecież w zabójstwie Popiełuszki,
żydy to najbardziej wierne obok banderowców, suki Szwabskie.

Perun
Użytkownik
Perun

@rici
“To byla praca od podstaw, w celu wychowania swiadomej mlodziezy”
“Celem bylo wychowanie na dobrych i uczciwych Polakow nie bandytow psedo-patriotow”
No to poczytajcie sobie na jakich “patriotów” i “Polaków nie bandytów pseudo-patriotów” rici i jego Parteigenosse z Grunwaldu chcieli wychowywać naszą mlodzież:

http://www.polska1918-89.pl/pdf/zjednoczenie-patriotyczne-grunwald-%E2%80%93-charakterystyka-stowarzyszenia,4682.pdf

Cytaty z ich Deklaracji ideowo-programowej:
“realizuje swoje cele w oparciu o socjalistyczny ustrój Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej w ramach wspólnoty państw socjalistycznych, tworzących nierozerwalny sojusz w układzie warszawskim”
“stoi na stanowisku przewodniej roli Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej przy autentycznym współudziale Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, Stronnictwa Demokratycznego, społecznych organizacji chrześcijańskich oraz młodzieżowych organizacji politycznych, stojących na gruncie zasad ustroju socjalistycznego”

Czy należy potępiać w czambuł ZP Grunwald? Niby głosili hasła narodowe, dostrzegali wroga ale robili to poprzez pryzmat komunizmu a jedyne co mogli zaproponować to komunizm z narodową twarzą (cokolwiek mogłoby to znaczyć) z niezależnością jaką znamy z Korei północnej.

robi1906
Użytkownik

W pewien sposób podziwiam cię Perunie, jesteś odporny na wiedzę z godną odpornością żelazobetonu na bomby.

gwoli uściślenia każda podkreślam każda organizacja czy stowarzyszenie zarejestrowane przez sąd, musiało mieć podkreślam to musiało mieć w preambule statutu przewodnią rolę PZPR w państwie jak i niekwestionowanie sojuszy.
Tak musiało być, sprawdzcie to sobie jak kto nie wierzy w preambule solidarności z roku 1980.

A czy kto widział preambułę KOR-u?.
ja przyznam się szczerze nie widziałem może kto pokaże?, może ty Perunie znajdziesz coś takiego?.

Perun
Użytkownik
Perun

Przypomnijmy pokrótce świetlaną postać Mikołaja Demko vel Diomko vel Miecia Moczara.
Za antypaństwową działalność komunistyczną mającą na celu stworzenie z Polski republiki związkowej ZSRR skazany w 1938r. Po ucieczce z więzienia we wrześniu 39r. przedostał się do Białegostoku gdzie został zwerbowany przez GRU którego agentem pozostawał najprawdopodobniej do końca życia ( polecam książkę Suworowa “Akwarium” w której autor dokładnie opisuje jedyny, możliwy sposób na zakończenie współpracy z RAZWIEDUPRem).
Po wojnie kierownik Grupy Operacyjnej Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego ds. województwa łódzkiego oraz szef Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Łodzi, skazany przez organizacje wolnościowe na karę śmierci za „oddanie się na usługi zaborczo nastawionego w stosunku do Polski Z.S.R.R. i działanie w myśl dyrektyw i inspiracji N.K.W.D.”
Mimo stalinowskich czystek Bieruta w latach 1948-56 pozostawał w strukturach zarządczych PZPR, od 1956 do 1968r. wiceminister i minister MSW.
Kat polskich patriotów w łódzkich mordowniach UB ze ze słynną “moczarnią” na czele (komórka o wymiarze metr na metr wypełniona do połowy wodą), w której “zmiękczał” on więźniów, wsławiony listem do Biura Politycznego KC PPR z 48r w którym pisał:
“Związek Radziecki jest nie tylko naszym sojusznikiem to jest powiedzenie dla narodu. Dla nas, dla partyjniaków, Związek Radziecki jest naszą Ojczyzną, a granice nasze nie jestem w stanie dziś określić, dziś są za Berlinem, a jutro będą na Gibraltarze”

@robi1906 twoja ojczyzna też tam jest??

robi1906
Użytkownik

Przecież doskonale wiesz Portosie, tfu przepraszam Perunie, co można zacytować za pierwszym muszkieterem Atosem, że moją ojczyzną jest sowchoz na Białorusi.

Perun
Użytkownik
Perun

@robi1906
W pełni merytoryczna odpowiedź, ale czegóż można było się spodziewać…

robi1906
Użytkownik

Perunie przecież ci odpowiedziałem?, czego się spodziewałeś, że moją ojczyzną jest Gibraltar?.

A tak poza tym, co z preambułą KOR-u?, znaszłeś,
spytam z białoruskim akcentem.

rici
Użytkownik
rici

Taki krotki rys historyczny, do czego doprowadzil nazizm w Niemczech. Obecne Niemcy to jest panstwo teoretyczne, jak kiedys ktos to powiedzial o Polsce. Niemcy jako kraj nie posiadaja konstytucji, jedynie konstytucje posiadaja poszczegolne landy zwiazkowe. Wiekszosc duzych niemieckich firm, mimo ze maja siedziby w Niemczech to ich wlasciciele przebywaja na Wall street. N iemicki kanclerz kazdorazowo po wybraniu musi udac sie do Waszyngtonu,Paryza Londynu, a obecnie po zjednoczeniu rowniez do Moskwy, by podpisac odpowiednie dokumenty. 80% niemieckich mediow znajduje sie w rekach zydowskich. Alex Cäsar Springer, uczen Gebelsa zalozyciel najwiekszego niemieckiego wydawnictwa “Alex Springer Verlag”, honorowy obywatel Izraela, odznaczony 16 najwyzszymi odznaczeniami izraelskimi.
Pare slow o Angeli Merkel z domu Kazimierczak. Urodzona w Nowym Jorku z ojca Kazimierczak matki Jentsch polskiej zydowki pochodzacej z Galicji. Jej dziadek po zrekrutowaniu do niemieckiej armi uciekl z niej i sluzyl w polskiej armi Hallera we Francji. Wkrotce po urodzeniu corki Kazimierczakowie wyjechali do Niemiec. Angela po przyjezdzie zostala ponownie zarejestrowana jako nowo narodzona tym razem w Hamburgu. Po kliku latach rodzice z dzieckiem przedostaja sie do NDR. W NRD Angela byla czlonkinia mlodziezowki komunistycznej, podejrzewana o kontakty z STASI, podejrzewana poniewaz jej akt nigdy nie odtajniono.
Dla polskich narodowcow to ona jest bardziej Polka niz Niemka, ale w rzeczywistosci to zydowka mowiaca plynnie w ijdisz.
Uczmy sie histori na wlasnych bledach , jak rowniez na bledach innych, to jest tansze. Ale jak widze sa ludzie dla ktorych nauka, to wyzwanie ponad sily.
Czego sie nauczylem w “Grunwaldzie” to tego ze dobry patriota to taki ktory pracuje dla dobra lokalnej spolecznosci, jezeli lokalna spolecznosc, jest bogata to i caly kraj jest bogaty. Z biednym nikt sie nie liczy, chocby mial nawet silna armie.

robi1906
Użytkownik

rici, napiszę tak, daj se spokój ze swoimi “rysami historycznymi”,
ani nic nowego nie wnosisz ani nic odkrywczego nie ujawniasz. Tak że przez szacunek dla “Grunwaldu”, którego mogłeś członkiem jako studenciak, jeszcze raz proszę byś sobie dał spokój z takimi analizami.
Nie chcę cię obrażać ani nic z tych rzeczy, być może naprawdę działałeś w tej patriotycznej organizacji, ale mamy nowe czasy i nowe (stare) zagrożenia.
To że Niemcy to pozszywany na siłę Frankenstein z większąścią krwii Sławiańskiej, to każdy poukładany człowiek wie, niczego nie odkrywasz ani nie odsłaniasz, tak że jeszcze raz proszę na pamięć patriotów, daj se spokój.

rici
Użytkownik
rici

@Robi 1906 . Widzisz kiedys dyskutowalem z katolickimi ksiezmi, gdy spytalem na czym opiera sie wiara katolicka to na poczatku odpowiadali, ze na Biblii, a gdy pytalem dlaczego sa takie roznice pomiedzy Biblia a katechizmem katolickim, to odpowiadali ze wiara katolicka opera sie na tradycji, a gdy pytalem, dlaczego ta tradycja kiedys byla inna, a teraz jest inna, odpowiadali ze tradycja jest inna niz kiedys, poniewaz dostosowuje sie do nowszych czasow. Wybiera sie tylko to co komus pasuje. Przecietny katolik nie ma pojecia o czym mowi Biblia, zna tylko wyrywki ktore aktualnie pasuja klerowi. Nie ma zadnego pojecia co ustanawiaja sobory, czy synody, czy co kiedys ustanowil papiez, czy mozesz sobie wyobrazic ze jest uchwala soboru Konstantynopolskiego I ze wizerunki swietych, czy Jezusa, moze malowac tylko zakonnik, i jak te wizerunki maja wygladac, w co osoby te maja miec ubrane, jakie maja miec wlosy itp.
Podobnie wyglada nasza dyskusja. A bez historii i jej doglebnej analizy bedziemy sie poruszac po omacku, raz do przodu , raz do tylu, i bedziemy zwowu popelniac te same bledy. A bledy sa po to by nastepnym razem ich unikac, i sie uczyc na nich. Bledy popelniaja wszyscy, ale madry jest ten kto sie na nich uczy i wiecej ich nie popelnia, a jeszcze madrzejszy jest ten ktory sie uczy na bledach innych.

Perun
Użytkownik
Perun

robi1906
“A tak poza tym, co z preambułą KOR-u?, znaszłeś,
spytam z białoruskim akcentem.”
Przykro mi, ale nie odpowiem ci. Historia frakcji bolszewickiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Rosji, PPR, PZPR i KOR to twoja domena, nie moja. To ty powinieneś znać wytyczne ideologiczne swoich organizacji.