Mega-strajk personelu medycznego w USA?

Opublikowano: 13.10.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1174

24 tysiące pielęgniarek i innego personelu medycznego prywatnej grupy Kaiser Permenente w Kalifornii i Oregonie (na zachodzie Stanów Zjednoczonych) grozi strajkiem, by domagać się poprawienia warunków pracy po 20 miesiącach epidemii COVID-19. „Syndromy wypalenia zawodowego pobiły wszystkie rekordy” – mówił przedwczoraj Michael Barnett ze związków zawodowych. Protest może wkrótce objąć inne stany.

Wyniki głosowania związkowców nie mają precedensu: wzięło w nim udział 90 proc. członków, a 96 proc. z nich było za strajkiem. To znaczy, że nerwy pracowników są skrajnie napięte. Grupa Kaiser Permanente, która ich zatrudnia, obsługuje 12 milionów pacjentów, zarządza kilkudziesięcioma szpitalami i setkami przychodni. „Prosimy naszych pracowników o odrzucenie każdego wezwania do porzucenia łóżek pacjentów. Oni nas potrzebują” – ogłosiła w mediach Arlene Peasnall, wiceprzewodnicząca grupy („personalna”). Ale to wezwanie ma małe szanse w razie strajku. Związki mają teraz 10 dni na jego oficjalną zapowiedź.

„Dyrekcja Kaiser afiszuje plany, które pogłębią chroniczny brak personelu, szczególnie tnąc płace wszystkich nowo zatrudnionych i redukując płace reszty, która ledwo sobie radzi ze wzrostem cen żywności, komornego i innych istotnych opłat” – oskarżają związkowcy trzech central (UNAC/UHCP/USW) we wspólnym komunikacie. Ludzie chcą podwyżek i zwiększenia zatrudnienia, bo „już nie mogą”. Jednak do tej pory negocjacje związków z firmą nic nie dały i zostały zerwane.

Determinacja związkowców z Kalifornii i Oregonu zaimponowała w szpitalach i przychodniach Hawajów i stanu Washington, które zdecydowały się już na głosowanie. Media obawiają się, że strajk może poruszyć inne stany, co ich zdaniem zamieniłoby się w apokalipsę. Związkowcy widzą to inaczej: „Rekordowa liczba naszych członków zgodziła się zrobić co konieczne, by uratować opiekę medyczną nad pacjentami” – mówi ich komunikat. Dyrekcja Kaisera chce teraz „kontynuować” rozmowy.

Autorstwo: Jerzy Szygiel
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o