Masowe testy w POZ to nowe ogniska zakażeń?

Opublikowano: 01.12.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2363

Porozumienie Zielonogórskie uważa, że masowe testowanie w podstawowej opiece zdrowotnej to „nie jest dobry pomysł”. W komunikacie przesłanym PAP organizacja ocenia, że będzie to tworzenie nowych ognisk zakażenia.

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w najbliższym czasie każdy obywatel będzie miał prawo wykonać test antygenowy w podstawowej opiece zdrowotnej. Zaznaczył, że obecnie trwają przygotowania logistyczne. Badania nie będą wykonywanie na życzenie, decydować o tym będzie lekarz rodzinny. Szczegółowe informacje w tej kwestii zostaną podane podczas oddzielnej konferencji lub w komunikacie ministerstwa.

Do propozycji odniosło się Porozumienie Zielonogórskie. Prezes organizacji Jacek Krajewski zwraca uwagę, że tylko duże przychodnie będą w stanie zorganizować warunki, aby przyjąć potencjalnie zainfekowanych COVID-19 w sposób bezpieczny dla pozostałych pacjentów. „Konieczne jest wydzielone miejsce, śluzy, filtry, nie wspominając o dodatkowym personelu. Tylko nielicznie, duże przychodnie będą w stanie to zorganizować. W zdecydowanej większości podmiotów POZ jest to niewykonalne – uważa Krajewski, cytowany przez portal WP.pl.

Zdaniem szefa PZ testy przesiewowe w gabinetach podstawowej opieki zdrowotnej to niedobry pomysł. Podkreśla, że sprawa nie była konsultowana z Federacją. Według niego dodatkowe działania w POZ spowodują ograniczenie świadczeń. Krajewski uważa, że wymazy powinny być wykonywane w obecnie funkcjonujących punktach pobrań. „Lekarze POZ powinni edukować pacjentów, zachęcać ich do wykonywania testów i uświadamiać, jak jest to ważne dla powstrzymania epidemii” – podsumowuje szef PZ.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kufel10 02.12.2020 03:35

    @ Barnej – i dobrze ci zrobiła. W bjerdonce powinieneś dostać wpie**ol od tłustego ochroniarza – aż wreszcie zrozumiesz ty i tobie podobni, żeby kupować w polskim sklepie. Poszedłeś dać zarobić niemcowi, wiesz jak się 80 lat temu nazywało takich jak ty?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.