Latający samochód odbył swoją pierwszą podróż

Opublikowano: 01.07.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1984

Latający samochód Aircar odbył swój pierwszy lot, pokonując 80 km między dwoma międzynarodowymi lotniskami: ze słowackiej Nitry do Bratysławy. Pojazdem kierował jego konstruktor, inżynier Stefan Klein – poinformowała gazeta internetowa „Teraz”.

„Samochód poruszał się wspaniale!” – podzielił się emocjami konstruktor po wylądowaniu. Klein powiedział, że lot między miastami trwał tylko 25 minut, natomiast podróż samochodem autostradą trwa trzy razy dłużej.

Jak podkreślił, jego innowacja nie jest przewidziana na Słowację i generalnie na gęsto zaludnione regiony, takie jak Europa. Klein oczekuje, że przedstawiciele tych krajów, w których nie ma rozwiniętej infrastruktury transportowej, a jednocześnie konieczne jest pokonywanie dużych odległości, będą zainteresowani latającym samochodem.

Przekształcenie samolotu w samochód, na zwykłego użytkownika dróg, zajmuje, według Kleina, około dwóch i pół minuty. Pojazd może przelecieć około tysiąca kilometrów z prędkością do 170 kilometrów na godzinę przy maksymalnej wysokości około 2500 metrów.

Konstruktor nie potrafi powiedzieć, kiedy jego samochód trafi do sprzedaży. Pierwszy prototyp musi wylatać 50 godzin testów. Następnie Klein zamierza zbudować drugi prototyp o zmodyfikowanej konstrukcji i mocniejszym silniku, który znacznie zwiększy prędkość lotu. Pojazd ten będzie już gotowy do międzynarodowej certyfikacji przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.