Kradną, bo… są zestresowani i samotni?

Opublikowano: 24.02.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1806

W Japonii coraz więcej starszych osób trafia za kratki. Powodem odbywania kary pozbawienia wolności w japońskich więzieniach jest nawet kradzież winogron. Wyroki są surowe.

Wśród skazanych przeważają panie. Sześćdziesięcioośmioletnia Japonka przebywa w więzieniu, bo ukradła owoce. Pierwszej kradzieży dokonała piętnaście lat temu. Co ciekawe, powodem nie był brak finansów. “Wtedy ukradłam ze sklepu torbę” – wspomina kobieta, która dostała wyrok dwóch lat więzienia. “Kradnę, kiedy czuję się osaczona. Po raz pierwszy dokonałam przestępstwa, ponieważ w domu panowały napięcia. Jedno z moich dzieci nie chodziło do szkoły. Czułam się zirytowana” – szczerze wyznaje.

Inna starsza kobieta przyznaje się do kradzieży winogron. “Ukradłam, ponieważ mam cukrzycę i kocham słodkie rzeczy. Nie mogłam się powstrzymać” – przyznaje. “Rodzaj owoców, które wzięłam, był czymś, na co nie mogłam sobie pozwolić. W dniu kradzieży byłam zdenerwowana po kłótni z synem. Mieszka on z nami razem ze swoim dzieckiem. Jego małżeństwo się rozpadło. Nie ma pracy, bo praca go nudzi. Powiedziałam mu, że nie potrzebuję w domu leniwej osoby. Zazwyczaj po kłótniach z nim kradłam po sklepach. Mąż mnie odwiedził, ale córka wpada w złość i odmawia przyjścia.”

Wielu starszych Japończyków i Japonek przepytywanych przez reportera BBC przyznało, że popełnili przestępstwa, ponieważ nie dogadywali się ze swoimi dziećmi. Czują się samotni. Dzieci mają własne życie i nie mają czasu na opiekę nad rodzicami.

Powodem kradzieży jedzenia bywa także brak pieniędzy. Bywa, że japońscy seniorzy, którzy po raz pierwszy trafiają do zakładu karnego, ukradli tylko jedną kulkę ryżową lub kilka produktów żywnościowych, które kosztują około 1000 jenów, czyli 7 funtów.

Na podstawie: BBC.com
Źródło: Swiato-Podglad.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
KrisK
Użytkownik
KrisK

Niby cywilizowany świat…. U nas bedzie podobnie

Murphy
Użytkownik
Murphy

Niby cywilizowany, ale… w przeszłości często starych, nieporadnych rodziców (takich ci już nie mogli pomagać) dzieci zaprowadzały w środek lasu i tam zostawiały na pewną śmierć. Niby cywilizowany, ale jakże odmienny od europejskiego.