W Japonii za 500 lat wszyscy będą nosić to samo nazwisko

Opublikowano: 15.04.2024 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1581

Według badań przeprowadzonych przez profesora ekonomii Uniwersytetu Tohoku, Hiroshi Yoshidę, za około 500 lat wszyscy Japończycy będą nosić to samo nazwisko – „Sato”. Ta zaskakująca prognoza została opublikowana w japońskim magazynie Mainichi.

Aktualnie obowiązujący kodeks cywilny w Japonii stanowi, że po zawarciu małżeństwa mąż i żona muszą przyjąć to samo nazwisko. Jeśli zasady te będą nadal obowiązywać, to za pół tysiąca lat każdy Japończyk będzie musiał być zwracany per „Sato-san”. „Sato”, według profesora Yoshidy, jest obecnie najpopularniejszym nazwiskiem w Japonii. Dane z zeszłego roku pokazują, że nosiło je aż 1,529% obywateli. Badacz wskazał również na 1,0083-krotny wzrost odsetka ludności Japonii o nazwisku „Sato” w latach 2022–2023.

W takim tempie, do 2531 roku wszyscy mieszkańcy Japonii będą nosić to samo nazwisko. Profesor Yoshida podkreśla, że jest to nieunikniona konsekwencja obecnych trendów demograficznych i społecznych w Kraju Kwitnącej Wiśni. „Oczywiście taka sytuacja będzie miała ogromny wpływ na japońską kulturę i tożsamość narodową. Będziemy musieli wypracować nowe sposoby identyfikacji i odróżniania obywateli” – mówi Yoshida. Ekspert sugeruje, że w przyszłości Japończycy mogą zacząć używać imion lub przydomków, aby odróżnić się od otoczenia.

Naukowiec przewiduje również, że wraz z upowszechnieniem się jednego nazwiska, tradycyjne japońskie zwyczaje, takie jak przekazywanie nazwisk z pokolenia na pokolenie, staną się reliktem przeszłości. Będzie to ogromna zmiana w funkcjonowaniu japońskiej rodziny i społeczeństwa.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. RisaA 15.04.2024 15:34

    Tym nazwiskiem będzie AI (愛). Za 500 lat jak ludzie się nie obudzą i nie zaczną zwalczać szkodników politycznych to będą tam mieszkać same roboty.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.