Koszmar polskich dzieci i nastolatków

Opublikowano: 01.06.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 832

Policyjna dokumentacja ujawnia horror. W ubiegłym roku statystyki samobójstw i prób samobójczych wśród młodzieży uległy drastycznemu zwiększeniu.

W samym 2018 r. aż trzy razy więcej młodych osób targnęło się na własne życie niż w roku 2016 i aż sześć razy więcej niż w 2013. Obecnie – jak piszą dziennikarze portalu Dziennik.pl w obszernej informacji na ten temat – „nie ma dnia, aby żeby policja nie zarejestrowała takiego przypadku”.

„Dzieci, które próbują odebrać sobie życie, jest więcej. Tylko ekstremalne przypadki trafiają do policyjnych statystyk” – powiedziała dziennikarzom Lucyna Kicińska, koordynatorka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Policja zaś zauważa, że wzrosła liczba dzieci w wieku pomiędzy 7 i 18 lat, które mają za sobą przynajmniej jedną próbę samobójczą. „Od 2013 r. do 2018 r. odnotowaliśmy w tej grupie dwukrotny skok. Z 357 do 772 przypadków” – wyjaśnia Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji, cytowany przez Dziennik.pl.

Eksperci zwracają uwagę na kompletny brak przygotowania szkół i rodziców, słaby kontakt z dziećmi i brak zrozumienia zjawisk, które stają się generatorami myśli samobójczych wśród dzieci i młodzieży. Lucyna Kicińska, w rozmowie z dziennikarzami, przywołała historię 15-latki, która targnęła się na własne życie z powodu konfliktu z koleżankami w szkole i uzależnionego od internetu i komputera nastolatka, któremu rodzice ograniczyli do nich dostęp. Rośnie też liczba młodocianych ofiar internetu.

Sprawa nie jest nowa. Już w 2017 r. Kicińska, w wywiadzie dla tygodnika „Polityka” powiedziała: „Ktoś, kto ma umiejętności radzenia sobie z problemami, pozytywnie zbudowane relacje z rówieśnikami, rodzicami, raczej nie da się namówić na samobójstwo. Jednak jeśli dziecko czas spędza zatopione w komórce, rozmawiając tylko z jedną osobą, to są sygnały ostrzegawcze, na które trzeba zareagować. Większość z nas nie reaguje. To już wręcz społeczna niechęć do dostrzegania problemu, dlatego że jest tak ogromny i obezwładniający. Mimo że odebraliśmy już milion połączeń od dzieci, że było prawie 10 mln prób połączeń, cały czas uważa się, że dzieci w Polsce są szczęśliwe”.

Ze statystyk opracowanych przez Fundację Zobacz Jestem wynika, że w 2017 r. aż 469 osób w wieku do 24 roku życia popełniło samobójstwo.

„Polska jest w gronie państw o wysokim współczynniku umieralności z powodu samobójstw. Eurostat podaje, że w UE na 100 tys. mieszkańców średnio 11 zgonów jest wynikiem samobójstwa. Z kolei w Polsce dochodzi do 15.5 zgonów na 100 tys. mieszkańców (dane z 2014 r.). Ilość zgonów będących wynikiem samobójstwa jest większa niż z powodu wypadków komunikacyjnych, chorób układu oddechowego czy chorób układu nerwowego! Do tego warto dodać nieznaną liczbę samobójstw niezidentyfikowanych np. poprzez celowy wypadek samochodowy, nieudane próby samobójcze, które kończą się kalectwem lub śmiercią w szpitalu, czy te samobójstwa celowo niezarejestrowane w obawie przed stygmatyzacją rodziny. Stąd też dane dotyczące ilości popełnionych samobójstw wydają się być zaniżone” – czytamy na stronie Fundacji.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

  1. Ryszard 01.06.2019 11:53

    Tak się kończy indoktrynacja dzieci przez środowiska LGBT-czytaj: robienie z nich słabych ludzi z problemami tożsamościowymi. Poza tym wspomniane uzależnienie od internetu i narażenie na bardzo dużą wielorakość negatywnych bodźców emocjonalnych które w nim istnieją. Dziecku w wieku szkolnym należy radykalnie ograniczać dostęp do sieci, zmusić do aktywności fizycznej, kontaktu z przyrodą oraz uczyć logicznego opartego o wartości myślenia.

  2. qhashbba 01.06.2019 12:10

    @Ryszard Celne podsumowanie.

  3. realista 01.06.2019 15:41

    a przestań… .. .

  4. Szwęda 01.06.2019 17:33

    Zabrać im smarkfony, to przez krótki czas będzie jeszcze więcej samobójstw, a po pewnym czasie wszystko wróci do normy sprzed epoki zgiętych karków…

  5. kuralol 01.06.2019 18:15

    Czaszka powinna spoczywać równo nad osią kręgosłupa. Głowa która leci do przodu łopatki luźne ramiona do przodu oznaczają dewiacje i choroby umysłowe. Energia kundalini pochodząca z Ziemi wznosząc się do góry wzdłuż kręgosłupa nie przechodzi przez głowę tylko omija czaszkę z tył. Energia z powietrza gromadzi się w głowie ale nie dociera do ciała… Rahu i Ketu dwaj archonci: głowa i ciało. Taki stan zachwianej równowagi prowadzi do ego oderwania od rzeczywistości. U starych ludzi to demencja infantylizm i strach. U młodych to są dewiacje, strach i egomania. I nie ma zmiłuj natura jest w tym przypadku bezlitosna.

  6. Fenix 02.06.2019 10:02

    Nagana należy się dorosłym za ich wartości . A dzieci, czym skorupka …..? Nieszczęśliwy rodzice chcą uszczęśliwić dziecko na siłę, środkami zastępczymi ,i zmienić w pracownika konsumenta. Brak przemyśleń i refleksji dorosłych, rodzi bunt u dzieci? Myśl , o byciu w życiu zakazana, system ogranicza !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.