Koniec anonimowych kont na Twitterze

Opublikowano: 31.12.2011 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 687

KUWEJT. Oficjalnie ma to na celu ochronę obywateli przed osobami wykorzystującymi ich dane niezgodnie z prawem.

Minister Spraw Wewnętrznych Kuwejtu zwrócił się do Ministerstwa Komunikacji tego kraju z prośbą o zablokowanie wszystkich anonimowych kont, jakie istnieją w serwisie mikroblogowym Twitter – podaje Kuwejcka Agencja Informacyjna (KUNA). Jako powód podano ochronę obywateli państwa przed bezprawnym użyciem ich imion i nazwisk. Kodeks karny traktuje takie działania jako przestępstwo.

W komunikacie podkreślono, że wszyscy obywatele mają zagwarantowaną Konstytucją swobodę wypowiedzi dopóty, dopóki dzieje się to w zgodzie z prawem. Ministerstwo, oficjalnie przynajmniej, nie chce dopuścić do sytuacji, w której obywatele są wykorzystywani wbrew ich woli. Minister zapewnił o swoich działaniach na rzecz zachowania wartości społecznych.

Tyle oficjalny komunikat. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że Kuwejt, podobnie jak inne naftowe państwa regionu Zatoki Perskiej, zagrożony jest niepokojami społecznymi. Niepokorni obywatele, którzy wyrażali swoje niezadowolenie za pośrednictwem internetu, nierzadko lądowali w więzieniach. Władze nie chcą zapewne, by doszło do ich obalenia, zwłaszcza że do końca demokratyczne to one nie są.

Kuwejt jest jednak w o tyle lepszej z punktu widzenia władz sytuacji niż państwa Afryki Północnej, że posiada odpowiednie zasoby finansowe, by kupić spokój. A dopóki ropa naftowa z tego emiratu płynie, Zachód raczej nie będzie naciskał na demokratyzację, by nie doprowadzić do destabilizacji i tak już trudnej sytuacji w regionie.

Opracowanie: Michał Chudziński
Na podstawie: Kuwejcka Agencja Informacyjna
Źródło: Dziennik Internautów


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.