Medycynę skorumpowały interesy korporacji i komercjalizacja

Opublikowano: 14.07.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1539

„British Medical Journal” ujawnia, że medycyna została skorumpowana przez interesy korporacyjne i komercjalizację.

Nie jest tajemnicą, że czasopisma medyczne są w dużym stopniu uzależnione od dochodów z reklam, które z kolei są w nich umieszczane przez firmy farmaceutyczne. Ich zależność od takiej reklamy ma przewidywalny efekt zapewnienia, że krytyka przemysłu farmaceutycznego zostanie zminimalizowana, a nawet wyeliminowana, aby to lukratywne źródło finansowania nie zostało wycofane.

Rzadki wyjątek miał miejsce w „British Medical Journal” (BMJ), jednym z najbardziej poczytnych czasopism medycznych na świecie, kiedy opublikowała artykuł opiniotwórczy stwierdzający, że medycyna oparta na dowodach została skorumpowana przez interesy korporacyjne, nieudane regulacje i komercjalizację środowisk akademickich.

Jak przyznają autorzy „British Medical Journal” w artykule, dzisiejsza medycyna została w dużej mierze zdominowana przez niewielką liczbę bardzo dużych firm farmaceutycznych, które konkurując o indywidualny udział w rynku, są skutecznie zjednoczone w swoich wysiłkach na rzecz rozszerzenia globalnego rynku leków. Zamiast przynosić korzyści przede wszystkim pacjentom, autorzy twierdzą, że interesy finansowe przeważają teraz nad dobrem wspólnym.

Jak słusznie zauważono w artykule, postęp naukowy w medycynie jest udaremniany przez własność danych i wiedzy (patenty), ponieważ przemysł farmaceutyczny tłumi negatywne wyniki badań, nie zgłasza zdarzeń niepożądanych i nie udostępnia surowych danych akademickiej społeczności badawczej. W wielu przypadkach, jak wskazaliśmy wcześniej, oznacza to, że wyniki badań nad lekami są zasadniczo sfałszowane (spójrzcie na szaleństwo związane z wprowadzeniem tak zwanej szczepionki mRNA na COVID-19).

Przechwytywanie (przekupywanie) środowisk akademickich przez firmy farmaceutyczne spotyka się ze szczególnie ostrą krytyką, a autorzy wyjaśniają, że uniwersytety aktywnie poszukują obecnie finansowania farmaceutycznego na warunkach komercyjnych. W wyniku tego, jak twierdzą autorzy, wydziały uniwersyteckie stały się instrumentami przemysłu farmaceutycznego (tubą propagandową na sznurku Wielkiej Farmacji).

To oznacza również, że poprzez kontrolę firm farmaceutycznych nad agendą badawczą i autorami artykułów w czasopismach medycznych, wielu naukowców zasadniczo funkcjonuje jako agenci promocji produktów farmaceutycznych. Spójrzcie na tych tak zwanych polskich ekspertów medycznych (np. z TVP), którzy dbają o interesy firm farmaceutycznych a nie o zdrowie polskich obywateli. To jest straszne.

Na podstawie: BMJ.com, Dr-Rath-Foundation.org
Źródło: Globalne-Archiwum.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dgruzin 15.07.2022 15:41

    Wiele z tego to prawda, ale ostatnio to medycynę zepsuł, skorumpował, powalił na łopatki RZĄD Morawieckiego ze zmieniającymi się ministrami.
    Płacenie osobom za iniekcje na c19, lobby i cichy przymus by w zgonach wpisywać wiadomo co, Rozporządzenia łamiące Konstytucję, itd.

  2. Radek 16.07.2022 05:55

    Przecież problem dotyczy całej ziemi a nie Polski. Więc komentarz pozujący zaściankowość. Gdyby rządziło PO, czy ktoś inny, to byłoby podobnie. Może trochę gorzej. Bo i wszyscy podlegają swoim panom. Na prawie całym świecie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.