Kolejny protest Greenpeace w Gdańsku

Opublikowano: 11.09.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5

Jak podaje RMF FM, 6 aktywistów weszło dzisiaj rano na trzy żurawie służące do rozładunku węgla ze statków na nabrzeżu w Porcie Północnym w Gdańsku. Ekolodzy rozwiesili transparent z napisem: „Polska bez węgla”. Aktywiści podkreślają, że to protest pokojowy i wzywają rząd do ogłoszenia planu odejścia od węgla do 2030 roku.

W nocy z poniedziałku na wtorek w gdańskim porcie doszło do zatrzymania przez straż graniczną aktywistów Greenpeace. Ekolodzy zablokowali rozładunek transportu węgla, który przypłynął do Polski z Mozambiku i dokonali aktu dewastacji – namalowali na statku farbą napis „Węgiel stop”.

„Zamaskowani funkcjonariusze straży granicznej z bronią maszynową wtargnęli na pokład żaglowca Rainbow Warrior biorącego udział w pokojowym proteście w porcie węglowym w Gdańsku. Grozili bronią, rozbili okno i dostali się na mostek” – poinformowała organizacja.

Zatrzymanych zostało 18 aktywistów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Ściągnąć ich, porządnie spałować po pupach, to może odechce im się promowania światowych koncernów.

lboo
Użytkownik
lboo

@Szwęda: Oni dokładnie na to liczą. Jeśli cokolwiek im się stanie to wszystkie media to rozgłoszą i zrobi się z nich męczenników w słusznej sprawie, a to że łamali prawo nikogo nie będzie już interesować.
Najlepiej było by zrobić akcję ratunkową przy pomocy helikopterów, straży, najdroższego sprzętu i specjalistów, rozgłosić to w mediach oczywiście opisać że to w trosce o ich bezpieczeństwo. A potem wystawić im rachunek za ta akcję ratunkową. Wtedy może rzeczywiście się im odechce.