Kolejny protest Greenpeace w Gdańsku

Opublikowano: 11.09.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 471

Jak podaje RMF FM, 6 aktywistów weszło dzisiaj rano na trzy żurawie służące do rozładunku węgla ze statków na nabrzeżu w Porcie Północnym w Gdańsku. Ekolodzy rozwiesili transparent z napisem: „Polska bez węgla”. Aktywiści podkreślają, że to protest pokojowy i wzywają rząd do ogłoszenia planu odejścia od węgla do 2030 roku.

W nocy z poniedziałku na wtorek w gdańskim porcie doszło do zatrzymania przez straż graniczną aktywistów Greenpeace. Ekolodzy zablokowali rozładunek transportu węgla, który przypłynął do Polski z Mozambiku i dokonali aktu dewastacji – namalowali na statku farbą napis „Węgiel stop”.

„Zamaskowani funkcjonariusze straży granicznej z bronią maszynową wtargnęli na pokład żaglowca Rainbow Warrior biorącego udział w pokojowym proteście w porcie węglowym w Gdańsku. Grozili bronią, rozbili okno i dostali się na mostek” – poinformowała organizacja.

Zatrzymanych zostało 18 aktywistów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 11.09.2019 13:13

    Ściągnąć ich, porządnie spałować po pupach, to może odechce im się promowania światowych koncernów.

  2. lboo 11.09.2019 13:33

    @Szwęda: Oni dokładnie na to liczą. Jeśli cokolwiek im się stanie to wszystkie media to rozgłoszą i zrobi się z nich męczenników w słusznej sprawie, a to że łamali prawo nikogo nie będzie już interesować.
    Najlepiej było by zrobić akcję ratunkową przy pomocy helikopterów, straży, najdroższego sprzętu i specjalistów, rozgłosić to w mediach oczywiście opisać że to w trosce o ich bezpieczeństwo. A potem wystawić im rachunek za ta akcję ratunkową. Wtedy może rzeczywiście się im odechce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.