Kolejne firmy wycofują reklamy z TV Republika

Opublikowano: 06.01.2024 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2284

Wydłuża się lista firm, które wycofują swoje reklamy na antenie TV Republika. Powodem jest seria niefortunnych wypowiedzi, które padły ostatnio na antenie stacji.

Przypomnijmy, że od kilku dni trwa seria wypowiedzi o imigrantach na antenie TV Republika. Najpierw satyryk Jan Pietrzak skomentował kwestię przyjmowania nielegalnych imigrantów. „Mam okrutny żart z tymi imigrantami, że oni liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów: w Auschwitz, w Majdanku, w Treblince, w Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych tu przez Niemców. I tam będziemy (…) tych imigrantów, wpychanych nam nielegalnie przez Niemców, ponieważ nielegalni nie są ci ludzie, którzy uciekają do lepszego świata. Nielegalne są te władze, które ich wpuszczają, czyli nielegalni są Niemcy. Ich hasło witające przybyszów było nielegalne, pozatraktatowe, niezgodne z jakimikolwiek prawami. To jest nielegalna działalność niemiecka. Powinniśmy na to się uczulić w nadchodzącym roku, bo zdaje się, że na głowę zaczynają nam bardzo wchodzić” – powiedział Pietrzak.

Następnie przebił go publicysta Marek Król, który mówił o „czipowaniu i tatuowaniu nielegalnych migrantów”. Na pytanie o to, co należy zrobić z problemem nielegalnych imigrantów przybywających do Europy, Król odparł: „Jest prosty sposób. Należy im założyć czipy, jak się pieskom zakłada, a taniej jest oczywiście numery na lewej ręce wytatuować i wtedy łatwo się ich znajdzie”.

Później swoją cegiełkę dołożył Marek Jakubiak z Kukiz’15, który w programie „Jedziemy” imigrantów porównał do „niepotrzebnych odpadów”. „Przyjmiemy kilkaset tysięcy, ale to będzie zawsze mało – twierdził Jakubiak na antenie TV Republika. – Polska będzie śmietnikiem, tak jak do nas przywozili tiry niepotrzebnych u siebie odpadów, tak brzydko porównując…” – kontynuował polityk. „No to może faktycznie zostawmy te brzydkie porównania” – wtrącił prowadzący program Michał Rachoń.

Do tej pory na antenie TV Republika reklamowały się m.in. Orlen, Lidl Polska, Polfa, Provident, Carrefour, Perła Browary Lubelskie, Kaufland, Grupa OLX, Reckitt Benckiser, Wedel, Tarczyński. Po serii wypowiedzi, które padły na antenie stacji swoje reklamy wycofały Ikea i mBank. Wycofanie swoich reklam zapowiedziały już kolejne firmy. Provident, Media Expert, Adamed Pharma, Pyszne.pl, Tarczyński i Żabka już niedługo nie będą się reklamować w TV Republice. Po nich zniknie także serwis Otodom, który należy do Grupy OLX.

Autorstwo: SG
Na podstawie: WP.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. replikant3d 06.01.2024 15:53

  To tylko pokazuje kto naprawdę rządzi w tych ,,firmach,, A więkrzość z nich nie jest nawet Polska…to tłumaczy tę reakcję…

 2. Canneher 06.01.2024 20:18

  Tak czy inaczej te filmy wycofałyby swoje reklamy z Tv. Republika, bo ten kanał również jest nie pomyśli nowej władzy i w ten sposób zapewne zechce go osłabić.
  Poza tym będą intensywnie szukać sposobów prawnych (koncesję i inne) by go ostatecznie zamknąć.

 3. Dobroca 06.01.2024 21:06

  Z góry przepraszam za drobiazgowość, w tytule zakradł się drobny błąd. Zamiast TV Republika powinno być TW Republika (vide TW Bolek).
  Me dalsze wątpliwości identyczne, jak z Wikipedią. Czy Wikipedia/TW Republika od razu powstała jako zawoalowane dzieło służb, czy z czasem została przez nie pojmana?
  Wikipedia/TW Republika – o Żydach dobrze, albo wcale.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.