Kobieta sfingowała gwałt. Trzej oskarżeni próbowali się zabić

Opublikowano: 16.03.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3039

Ta historia na długo pozostanie w pamięci Wyspiarzy, choć trudno powiedzieć, czy nauczy ich, by nie ferować wyroków, zanim faktom nie przyjrzą się dokładnie powołane do tego służby. W sądzie Preston Crown Court zapadł właśnie wyrok w głośnej sprawie Eleanor Williams, która sfingowała gwałt i zniszczyła tym samym życie kilku niesłusznie oskarżonym mężczyznom.

W sprawie Eleanor Williams, która twierdziła, że w latach 2016-2020 była wielokrotnie wykorzystywana seksualnie i gwałcona – przede wszystkim przez osoby pochodzenia imigranckiego, jest wiele wątków. Najważniejszy dotyczy jednak gwałtu, którego ofiarą Eleanor Williams miała rzekomo paść w maju 2020 roku. To właśnie wówczas policja znalazła młodą kobietę na polu w pobliżu jej domu w Barrow-in-Furness, w hrabstwie Kumbria, z licznymi obrażeniami i opuchniętym okiem. Poza tym Williams miała także liczne obrażenia nóg, zadane młotkiem, a jeden z jej palców u ręki był częściowo odcięty. Brytyjka zeznała na komendzie policji, że chciała złapać autobus do centrum miasta, ale zgodziła się na podwózkę. Później miała zostać zabrana do nieodległej posiadłości, w której zgwałciło ją dziesięciu mężczyzn.

Funkcjonariusze policji dosyć szybko zauważyli nieścisłości w zeznaniach kobiety, a po kilku dniach od rozpoczęcia śledztwa znaleźli w pobliżu jej domu zakrwawiony młotek ze śladami jej DNA. Patolog Home Office szybko ustalił, że obrażenia, których doznała Williams, były całkowicie niezgodne z przedstawioną przez nią relacją, natomiast pasowały do scenariusza, że kobieta okaleczyła się sama. Niedługo później okazało się też, że Brytyjka osobiście kupiła młotek w supermarkecie Tesco, co wykazał sklepowy monitoring.

W niewielkim, liczącym niecałe 50 000 mieszkańców miasteczku Barrow-in-Furness, wieść dotycząca brutalnego gwałtu na młodej kobiecie rozniosła się w tempie błyskawicznym. Tym bardziej że Williams wrzuciła do sieci zdjęcie obrazujące odniesione przez nią obrażenia, rzekomo zadane przez gwałcicieli. Jej post został udostępniony na Facebooku ponad 100 000 razy, a w mieście doszło do ogromnych protestów. Nadinspektor Matthew Pearman wyznał, że po publikacji postu Williams w mediach społecznościowych doszło do „bezprecedensowych aktów oburzenia” i do demonstracji o skali niewidzianej w Barrow od 30 lat. Oskarżeni o gwałt mężczyźni otrzymali mnóstwo gróźb śmierci, na żywo i w mediach społecznościowych, od oburzonych rzekomym przestępstwem “osób z całego świata”. Na fali publikacji zdjęcia, w miasteczku doszło do 151 przestępstw, z czego 83 nosiły znamiona przestępstw z nienawiści. Dodatkowo w wyniku demonstracji, często o rasistowskim wydźwięku, kilka firm zmuszonych zostało do zawieszenia swojej działalności, a niektórzy członkowie lokalnej społeczności zdecydowali się nawet na wyprowadzkę z Barrow-in-Furness.

Dodajmy wreszcie, że cała sprawa przyciągnęła także do miasta założyciela English Defence League — Tommy’ego Robinsona, który stwierdził, że osobiście musi zbadać zarzuty.

Trzech głównych oskarżonych o gwałt na Eleanor Williams załamało się nerwowo i próbowało targnąć się na własne życie. Przedsiębiorca Mohammed Ramzan zeznał przed sądem, że oskarżenia kobiety zamieniły jego życie w “piekło na ziemi”, ponieważ jego rodzina otrzymała ponad 500 gróźb śmierci, a ona sam dwa tygodnie po aresztowaniu próbował odebrać sobie życie. Młoda Brytyjka oskarżyła Ramzana m.in. o sprzedanie jej, jako prostytutki za 25 000 euro na aukcji w Amsterdamie, a także o zmuszanie ją do prostytucji na Ibizie. Zabić próbował się również 22-letni, Jordan Trengove, któremu po oskarżeniach o gwałt wybito okno i wymalowano na domu słowo “gwałciciel”. Wreszcie życie próbował sobie także odebrać Oliver Gardner, który kiedyś przelotnie spotkał się z Brytyjką i który również został oskarżony o to, że ją zgwałcił.

Mohammed Ramzan zeznał przed sądem, że Eleanor Williams żyje „urojeniami” i „fantazją”, a w sądzie udowodniono, że utkała ona ogromną sieć kłamstw mających na celu zdyskredytowanie niewinnych mężczyzn i zniszczenie im życia. Poza zadaniem sobie licznych obrażeń, mających przypominać brutalny gwałt, Brytyjka przygotowała sobie również fałszywe alibi i utworzyła w swoim telefonie namiary do ludzi, którzy nie istnieli. Williams używała dwóch telefonów do wysyłania i odbierania wiadomości oraz robienia zrzutów ekranu, manipulowała osobami, z którymi miała kontakt na Snapchacie, nadając im w swoim telefonie nazwiska domniemanych handlarzy kobietami. Brytyjka nakłaniała te osoby do wysyłania jej wiadomości o charakterze seksualnym, by następnie zrobić zrzut z ekranu sugerujący, że nękają ją przestępcy.

Eleanor Williams została właśnie skazana przez sąd Preston Crown Court na osiem i pół roku więzienia za składanie fałszywych zeznań.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. JedynaDroga 16.03.2023 13:30

  Co to pod czaszka tej niewiasty zagnieździło się.

 2. Szurnięty Mędrzec 16.03.2023 15:30

  Gdybym nie był sobą, wysłałbym ją chętnie na codzienne ********** do końca jej życia, a nawet kilka razy dziennie

 3. replikant3d 11.06.2023 20:13

  Efekt działania skrajnego feminizmu…Niech się przeprowdzi do Szwecji. tam byłaby całkowicie bezkarna…

 4. Doctor Who 12.06.2023 03:14

  Patriarchat, kiedy jeszcze był, likwidował takie bajki w zarodku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.