Indianie też się dyskryminują?

Opublikowano: 11.12.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 927

Po burzliwej debacie Zgromadzenie First Nations (AFN) w Kanadzie przyjęło uchwałę z żądaniem przeprowadzenia niezależnego śledztwa w sprawie dyskryminacji kobiet i osób o różnych orientacjach seksualnych w AFN. W czasie debaty regionalna wódz Ontario, RoseAnne Archibald oskarżyła krajowego wodza Perry’ego Bellegarde o prowadzenie podwójnej gry i próby podważania rezolucji. Bellegarde zaprzeczył.

Autorami rezolucji są Doris Bill, wódz Kwanlin Dün First Nation na Jukonie, i Khelsilem, radny Squamish Nation, B.C. Dokument wzywa do “zaprzestania dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i “gender”, a także wszelkich innych form przemocy, w tym przemocy seksualnej i nękania w organizacji”. Kukpi7 Judy Wilson, wódz z Neskonlith, B.C., mówi, że taka dyskryminacja rzeczywiście ma miejsce w radzie Indian i wciąż jest powielana. Pochwaliła autorów rezolucji za odwagę.

Znaleźli się też krytycy rezolucji. Kilka osób domagało się usunięcia słowa “śledztwo” z treści dokumentu i zastąpienie go przeglądem istniejących polityk i procedur. W pewnym momencie poproszono o opinię radcę prawnego AFN, który stwierdził, że treść rezolucji nie jest sprzeczna z koreksem Zgromadzenia, ale może pociągnąć Zgromadzenie do odpowiedzialności cywilnej.

Śledztwem mają się zająć trzej niezależni śledczy, którzy w ciągu 9 miesięcy przedstawią raport końcowy z rekomendacjami.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.