Francja przekazała 8 mln euro organizacji promującej bojkot Izraela

Opublikowano: 05.01.2021 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1565

Rząd Francji przekazał w 2020 roku 8 milionów euro (ok. 9,8 mln dolarów) organizacji NGO Development Center, która jest czołowym promotorem ruchu na rzecz bojkotu Izraela. Fundusze te zostały przekazana za pośrednictwem Francuskiej Agencji Rozwoju, rządowego ciała zajmującego się walką z ubóstwem i promowaniem zrównoważonego rozwoju.

Owa decyzja rządu Francji nie mogła nie spotkać się z odpowiedzią ze strony organizacji syjonistycznych. NGO Monitor, izraelska organizacja pozarządowa z siedzibą w Jerozolimie w której radzie doradczej zasiadają takie osoby jak Elliott Abrams (proizraelski doradca Ronalda Reagana, George’a Busha oraz Donalda Trumpa), James Woolsey (były dyrektor CIA), Alan Dershovitz (prawnik Jeffreya Epsteina oraz Donalda Trumpa) a także dobry znajomy Lynn Forester de Rothschild czy też Einat Wilf (była agentka wojskowych służb Izraela, której mąż R. Gutjahr nagrywał zamachy terrorystyczne w Nicei i w Monachium w 2016 roku), a która zajmuje się monitorowaniem działalności organizacji pozarządowych oraz obcych rządów w kwestii izraelsko-palestyńskiej, w oświadczeniu wydanym w zeszłym tygodniu wezwała rząd francuski do zrewidowania decyzji o przyznaniu dotacji dla palestyńskiej organizacji zgodnie z polityką odrzucania przez Francję ruchu BDS.

Izraelski „Times of Israel” przypomina, że we Francji wiele organizacji związanych z ruchem Boycott, Divestments and Sanctions zostało skazanych za podżeganie do nienawiści lub dyskryminacji na podstawie tzw. „Lallouche law”, ustawy uchwalonej w 2003 roku, która kryminalizuje dyskryminację ze względu na pochodzenie narodowe i która, według gazety „Haaretz”, jest jednym z najpotężniejszych narzędzi na świecie do zwalczania ruchu bojkotu, zbycia i sankcji.

Rzeczniczka Francuskiej Agencji Rozwoju Magali Mevellec oświadczyła, iż finansowanie palestyńskiego NGO jest zgodne z prawem francuskim i odmówiła odpowiedzi na dalsze pytania kierowane do niej przez Żydowską Agencję Telegraficzną. Stwierdziła, że Francja wspiera wzmacnianie lokalnych zdolności, które poprawiają jakość życia na terytoriach, które jej kraj uważa za terytoria palestyńskie. Dodała ponadto, że jedynym celem francuskiego rządu oraz jego agencji ds. rozwoju jest poprawianie warunków życia Palestyńczyków.

Autorstwo: Terminator2019
Na podstawie: en.Wikipedia.org, JPost.com, NGO-Monitor.org, TimesOfIsrael.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.