Dzieciństwo bez robaków

Opublikowano: 09.03.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4

Pozbycie się robaków nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia, ale również ma wpływ na rozwój mózgu dziecka. W tym tygodniu w Indiach rozpoczęła się bezprecedensowa kampania odrobaczania na wielką skalę, która obejmie miliony dzieci.

Robaki rzadko są przyczyną śmierci swoich „żywicieli”, ale powodują ogólne wyczerpanie organizmu, a u dzieci spowalniają rozwój, w tym rozwój zdolności umysłowych. Mając to na uwadze, w Indiach rozpoczęto masowe odrobaczanie wszystkich dzieci. Oczekuje się, że w trakcie trwania akcji, specjalne preparaty zapewniające wydalenie robaków z organizmu otrzyma co najmniej 270 milionów młodych Hindusów.

Eksperci WHO uważają, że w Indiach może być zainfekowanych do 220 milionów dzieci w wieku od 1 do 14 lat. Jeśli zadanie zostanie zrealizowane zgodnie z planem, indyjscy medycy będą mogli mówić o wielkim sukcesie. W środę 900 tys. pracowników służby zdrowia, a także specjalnie przeszkoleni nauczyciele szkół średnich, rozpoczęli w zorganizowany sposób rozpowszechnianie leków dla dzieci.

Dzięki staraniom rządu Indii i wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia, zapasów leków nie zabraknie przy realizacji kolejnych etapów kampanii. Do rozprzestrzeniania się robaków w Indiach znacząco przyczyniają się trudności z dostępem do czystej wody pitnej i złe warunki sanitarne, związane z brakiem dobrze wyposażonych toalet. Według danych opublikowanych niedawno przez pracowników UNICEF, prawie 600 milionów ludzi w Indiach zmuszonych jest do załatwiania naturalnych potrzeb pod gołym niebem.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

WHO? No to ja już wiem co to za odrobaczanie.