„Dłoń Boga” w Brazylii i „wizerunek diabła” w Australii

Opublikowano: 15.01.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1479

Brazylijski portal Deolhonocariri.com podzielił się ze swoimi czytelnikami fotografią niezwykłego zjawiska atmosferycznego. Mowa tu o podbijającej media społecznościowe formacji chmur przypominającej rękę “Boga” sięgającą w kierunku ziemi w geście pozdrowienia.

To niesamowite zdjęcie przemieszcza się po mediach społecznościowych już od dłuższego czasu. Zgodnie z dostępnymi informacjami, ten niezwykły fenomen był widoczny w miastach Asunción i Juazeirinho, leżących w regionie Paraíba Cariri. Wielu z obserwatorów uważa, że zarejestrowany fenomen to rzeczywisty znak od Boga, co biorąc pod uwagę że jest to dość religijne państwo wydaje się zrozumiałe.

Do podobnego zjawiska doszło w Australii, gdzie pobożni ludzie wierzą, że obecne wielkie pożary (ale nie największe w dziejach tego kontynentu) to kara wyższych mocy za odwrócenie się od prawdziwej boskiej ścieżki. Craig Calvert, który jest osobą publiczną, opublikował na swojej stronie w sieci społecznościowej również kontrowersyjne zdjęcie, na którym rzekomo zarejestrowano wizerunek diabła.

W momencie robienia zdjęcia Calvert (wraz z ojcem i innymi farmerami) przez długi czas próbował walczyć z ogniem. Użytkownicy w sieci są podzieleni na grupy. Niektórzy są przekonani, że pożary w Australii są spowodowane machinacjami diabła.

Tego typu niezwykłe formacje atmosferyczne stanowią jeden z lepszych przykładów zjawiska zwanego pareidolią. Objawia się ono zachowaniem ludzkiego mózgu, który często na siłę doszukuje się znanych sobie kształtów (w tym przypadku ludzkiej dłoni) w przypadkowych strukturach.

Autorstwo: M@tis, tallinn
Źródło: InneMedium.pl [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o