„Dłoń Boga” w Brazylii i „wizerunek diabła” w Australii

Opublikowano: 15.01.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1258

Brazylijski portal Deolhonocariri.com podzielił się ze swoimi czytelnikami fotografią niezwykłego zjawiska atmosferycznego. Mowa tu o podbijającej media społecznościowe formacji chmur przypominającej rękę “Boga” sięgającą w kierunku ziemi w geście pozdrowienia.

To niesamowite zdjęcie przemieszcza się po mediach społecznościowych już od dłuższego czasu. Zgodnie z dostępnymi informacjami, ten niezwykły fenomen był widoczny w miastach Asunción i Juazeirinho, leżących w regionie Paraíba Cariri. Wielu z obserwatorów uważa, że zarejestrowany fenomen to rzeczywisty znak od Boga, co biorąc pod uwagę że jest to dość religijne państwo wydaje się zrozumiałe.

Do podobnego zjawiska doszło w Australii, gdzie pobożni ludzie wierzą, że obecne wielkie pożary (ale nie największe w dziejach tego kontynentu) to kara wyższych mocy za odwrócenie się od prawdziwej boskiej ścieżki. Craig Calvert, który jest osobą publiczną, opublikował na swojej stronie w sieci społecznościowej również kontrowersyjne zdjęcie, na którym rzekomo zarejestrowano wizerunek diabła.

W momencie robienia zdjęcia Calvert (wraz z ojcem i innymi farmerami) przez długi czas próbował walczyć z ogniem. Użytkownicy w sieci są podzieleni na grupy. Niektórzy są przekonani, że pożary w Australii są spowodowane machinacjami diabła.

Tego typu niezwykłe formacje atmosferyczne stanowią jeden z lepszych przykładów zjawiska zwanego pareidolią. Objawia się ono zachowaniem ludzkiego mózgu, który często na siłę doszukuje się znanych sobie kształtów (w tym przypadku ludzkiej dłoni) w przypadkowych strukturach.

Autorstwo: M@tis, tallinn
Źródło: InneMedium.pl [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o