Dlaczego Watykan jest stolicą katolicyzmu?

Opublikowano: 11.08.2017 | Kategorie: Historia, Publicystyka, Publikacje WM, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 545

Jezus nauczał w Galicji, Jerozolimie, męczeńską śmierć poniósł na Golgocie wzgórzu przy Jerozolimie, jego uczniowie tworzyli Kościół w Jerozolimie, nawracający żydów na naukę Jezusa, dlaczego więc stolicą chrześcijaństwa stał się Watykan?

Jak już wcześniej pisałem uczniowie Jezusa należący w całości do Kościoła Jerozolimskiego swoje nauki kierowali wyłącznie do środowisk żydowskich. Rozwój chrześcijaństwa poza te środowiska zawdzięczamy żydowskiemu intelektualiście Pawłowi, którego działalności większość z uczniów nie popierała. Początkowo chrześcijaństwo rozwijało się w różnych gminach, prężnie rozwijały się gminy w Koryncie, Konstantynopolu, Antiochii, Rzym nie był niczym wyjątkowym. Dziś swój prymat Rzym opiera na słowach z ew. Mateusza „Tyś jest opoką, i na tej opoce zbuduję Kościół mój” [Mt 16, 18]. Jest to argument dość słaby, po pierwsze słowa te pojawiają się tylko w jednej ewangelii a dodatkowo Jezus obiecał swój powrót jeszcze za życia tych, co słuchali jego słów [Mt 16, 28 i Łk 31, 22]. Dlaczego miał by wyznaczać swego następcę? O tym, że słowa te odnosiły się do Jezusa a nie do Piotra pisali św. Heronim, św. Ambroży, Tertulian i Orygenes. Zgodnie z ich słowami do Szymona wypowiedziano słowa Tyś jest Piotr, opoką jest Jezus, zaś Szymon wierząc w Chrystusa zasłużył sobie na imię Piotra.

Co więcej nie ma żadnych dowodów na obecność Piotra w Rzymie a tym bardziej, by był on pierwszym biskupem Rzymu. Czy Paweł pisząc list do Rzymian, w którym pozdrawia wszystkich pominął by tak ważną osobę jak uczeń Jezusa? Pierwszymi biskupami czyli przywódcami chrześcijaństwa byli Jakub, brat Pański a po jego śmierci Szymon, kuzyn Jezusa, którzy rezydowali w Jerozolimie. Zapisał to historyk chrześcijaństwa z IV w. Euzebiusz. O tym, że Piotr był podporządkowany Jakubowi świadczą słowa listu do Galatów [Ga 2,12], gdzie Paweł nie tylko pokazuje podporządkowanie się Piotra Jakubowi ale wręcz zarzuca mu zachowanie nieszczere i niestałe względem jego uczniów. Gdy nie ma osób z otoczenia Jakuba, Piotr żyje z uczniami Pawła pochodzącymi z pogaństwa, gdy się oni pojawiają odżegnuje się od nich. Czy tak zachowuje się zastępca Jezusa, Opoka?

Znamy pierwszych biskupów Rzymu. Biskup Lyonu Ireneusz II w. i wcześniej wspomniany Euzebiusz jako pierwszego biskupa Rzymu wymieniają Linusa, który był biskupem przez 10 lat, panował od ok. roku 67 i wbrew tradycji chrześcijaństwa o jego męczeńskiej śmierci, której źródła znajdujemy w IV w., zmarł w łożu. Czyżby biskup z II w. nie wiedział o tym, że biskupem Rzymu był uczeń Jezusa? Następnym biskupem był Anaklet, który umiera około roku 88 i niczym znaczącym się nie wyróżnił, gdyż historia odnotowała tylko jego imię. Kolejnym tym razem już znaczącym biskupem był Klemens, którzy rządził od roku 88 do 97. To właśnie jemu przypisuje się wizerunek Boskości Jezusa, dla uczniów Jezus był nauczycielem, a Bóg mógł być tylko jeden Bóg Abrahama, Izaaka…

O obecności Piotra w Rzymie ma świadczyć jego srebrna kapsuła z czaszką św. Piotra i grób w podziemiach Watykanu. Pierwsze wykopaliska zarządził Pius XII w roku 1939 i w latach 1942 i 1950 ogłosił odkrycie grobu pierwszego papieża. Szybko jednak okazało się, że są to przemieszane kości dwóch mężczyzn i kobiety. Znaleziono również fragment muru z napisem odczytanym jako „tu jest Piotr”, tyle, że nie wiadomo z którego miejsca ten napis odpadł i czy na pewno chodziło o św. Piotra? Późniejsze badania ujawniły, że z kośćmi mężczyzny i kobiety zmieszane były jeszcze kości świni, koguta, osła i owcy. Dalsze badania odkryły jeszcze kości innego mężczyzny. W 1968 roku papież Paweł V ogłosił oficjalnie odnalezienie grobu św. Piotra, przy czym nie podał, że chodziło o kości inne niż te o których mówił Pius XII, ani nie podał skąd czerpał pewność, że to właśnie kości trzeciego mężczyzny są kośćmi św. Piotra.

Archeolodzy kości zwierząt tłumaczą na dwa sposoby, albo ludzie ci byli pochowaniu gdzieś na wsi a później ich kości przeniesiono w to miejsce, albo też są to pozostałości ofiar składanych przez pogan. Co więcej, okazuje się, że Piotr miał 2 czaszki, Jedna znajduje się w „grobie Piotra” w podziemiach Watykanu, zaś jego druga również „autentyczna” w bazylice św. Jana na Lateranie.

Okres szaleństwa z relikwiami nie takie rzeczy przynosił, nasz i czeski święty Wojciech legitymuje się aż trzema „autentycznymi” czaszkami znajdującymi się u nas w Gnieźnie, w Czechach i w Akwizgranie.

Tradycja chrześcijańska próbuje wpisać biskupstwo św. Piotra w Rzymie w okres poprzedzający Linusa, czyli na lata 33 – 67. Jak wiemy rok 33 to rok śmierci Jezusa, W tym czasie nie istniała żadna gmina chrześcijańska, również w Rzymie. Piotr nie mógł być w biskupem Rzymu przed rokiem 49, gdyż wtedy dopiero na synodzie w Jerozolimie, gdzie przebywał zgodnie z zapisem w Dziejach Apostolskich, nastąpiła decyzja o zasadach przystępowania pogan do chrześcijaństwa. List do Rzymian datowany na rok 57 nie wymienia Piotra jako jednego z tworzących gminę rzymską. List do Galatów opisuje spotkanie Piotra i Pawła, w czasie którego doszło między nimi do konfliktu. List ten datowany jest na rok 53, jak przyjmuje większość biblistów. Czyli znów Piotra nie było w Rzymie. Paweł w Rzymie przebywał od roku 60 do 63, w tym czasie był więziony, później po zwolnieniu udał się Hiszpanii, Macedonii i Efezu by powrócić do Rzymu, gdzie w został ścięty w roku 64 lub 67. Znowu nie ma śladów bytności Piotra. Więc jeśli nawet Piotr przebywał w Rzymie, była to krótka wizyta, którą trudno określać jako sprawowanie urzędu Biskupa Rzymu, czyli pierwszego papieża. Opisana w Quo Vadis, Henryka legenda o powrocie Piotra uciekającego z Rzymu jest tylko legendą. Również tradycyjna data śmierci Piotra 23 czerwca 67 jest niewiarygodna, prześladowania za Nerona nie wykraczały poza rok 64, stąd uczeni chcący wpisać śmierć Piotra w Rzym przenoszą ją na dzień 13 października 64 roku.

Walka biskupów Rzymu o prymat była długa, bo zaczęła się od Klemensa, który w roku 95 wtrącił się do dyskusji w gminie w Koryncie o tym, jak długo jeden biskup może przewodzić gminie, gdy stwierdził iż władza biskupa pochodzi od Jezusa, stąd tylko Jezus poprzez śmierć może biskupa odwołać a równocześnie sugerował, że to on jest najwyższym Chrystusowym namiestnikiem. W roku 325 na soborze w Nicei, konflikt o prymat spowodował iż biskupi nie chcieli wpuścić biskupa Rzymu a w obradach uczestniczyli tylko jego przedstawiciele. Obradom przewodniczył cesarz Konstanty, który po koniec swych dni był wyznawcą połączonych religii solarnych Sol Invictus. W kancelariach papieskich posuwano się do fałszerstw dokumentów jak np. Donacja Konstantyna i Dekret Pseudo-Izydora, z których pierwszy stwierdzał, że papieżowi należy się niezależne państwo a drugi, że jest wszechwładnym panem całego Kościoła i wszystkich chrześcijan. Dokumenty te sfabrykowano między rokiem 845 a 852.

Te walki o prymat Rzymu nad innymi biskupami były podstawową przyczyną schizmy wschodniej i powstania prawosławia.

Autorstwo: Zawisza Niebieski
Na podstawie książki Leszka Żuka pt. “Wspólnoty chrześcijańskie – Od herezji do ortodoksji”
Źródło: Neon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

18
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Bardzo dobry artykuł! To dokładnie dlatego księża nie namawiają wiernych do dokładnego czytania Biblii… Jeśli ludzie zaczęli by czytać Biblię to przestali by chodzić do kościoła.

robi1906
Użytkownik

Zawisza,
dlaczego jako człowiek oczytany nazywasz odrzucających wiarę w Jahwe,
pogardliwą i pejoratywną nazwą “poganin”,

dlaczego wyznawca Swiętowita, Monitou, czy Ozyrysa ma być “poganinem”?,

dlaczego my jesteśmy gorsi, a wyznawcy boga Jahwe są lepsi?,

oczywiście piszę to tu i teraz ,
ale tak nazywasz naszych przodków i ich wiarę.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Przeciętny uznający Tetragram za oznajmienie terminu Wiekuisty albo Samowystarczalny w słowie poganin widzi człowieka rozdzielającego Nadrzędny Absolut na kilka lub nazywający swym bogiem coś co jest w stanie wymyślić człowiek i to odwzorować. A potem blednie odwzorowaniu przypisując boskość.

Pogańskiej to politeizm i bałwochwalstwo.

Jest zwalczany ze względu na udowodnioną historią ziemi i jej mieszkańców ludzi tendencją szkodliwego wpływu takich praktyk na jakość populacji ja stosującą.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Nie pisze do GP. Żeby nie było awantur. Wojny mistyków z chrześcijaństwem i z Żydami mnie nie pociągają intelektualnie.

To reakcja na komenty 2 i 3

robi1906
Użytkownik

do ludzi którzy chcą byc słowianami,
odrzucać wszystko co powiązane z żydami (jak ich teraz nazywają, bowiem żyd, ukrainiec czy niemiec, to projekt inżynierii społecznej),

jeśli odrzucimy tą propagandę żydowską, to co nas to będzie ochodziło,
czy rzeczywiście istniał ten cały Isus?, czy to co powiedział?,
po prostu, walić ich, mieć ich w pędzlu.

jak tak zrobimy to nasze życie stanie się proste ale i odpowiedzialne,
bowiem swoje czyny, musimy wziąść na swoje barki,
tu nie ma “boga plebana” który odpuści ci grzechy, sam masz się zmagać ze swoim sumieniem i walczyć o to by byc lepszym człowiekiem.

A teraz do “masy”,
“pogaństwem” obrażasz ludzi, czy jesteś na tyle “inyligiętny” żeby to pojąć?, wierzysz w swojego boga, to sobie wierz,
ale to ci nie daje prawa żeby gardzić innymi ludzmi.

robi1906
Użytkownik

grzesiu,
sprawa jest tego typu,
judaizm, chrześcijaństwo, neoliberalizm, bolszewizm, wszystko to miało swoich “ojców założycieli”,
ciężkie do ogarnięcia?,
wcale nie, jeśliby się dobrze nad tym zastanowić,

ludzie wolą się szarpać z prostymi prawdami, bez obrazy, ale dokładnie tak jak ty,

czemu miało służyć chrześcijaństwo, judaizm i islam,
stworzyć za pomocą fanatyków, ludzi którzy nienawidzą innych,
którzy za swojego boga,
mogli i mogą, bez skrupułów zamordować drugiego człowieka,
to jest ten sam mianownik który łączy te trzy judaistyczne religie,
uzupełniają się nawzajem i czerpią te same wzorce,
pochód chrześcijaństwa (z zwłaszcza przykład Polski, tzn w jej obecnym kształcie doskonale to ilustrują)
chrześcijaństwo to był plan, dokładnie takim samym planem był szwabski faszyzm tysiąc lat pózniej, ktoś to stworzył i ktoś to realizował świadomie.

co do judaistów i dlaczego ich nie lubię, może gardzę to odpowiedniejsze słowo,
dla judaistów jesteś nikim, gorzej niż pies czy świnia,
dowody?,
proszę bardzo,
statuty kaliskie i medal dla tych co ratowali mojżeszowych za okupacji,
w tych dwóch przypadkach,
słowo chrześcijanina się nie liczy, tylko inny mojżeszowaty może świadczyć o, za lub przeciw,

no, o czym to świadczy według ciebie?,
gardzisz mną to ja będę gardził tobą,
ja już wyrosłem z bezrozumnej tępej miłości do wszystkich, mnie już z tego wyleczyli,

bowiem poznałem najprostszą prawdę, której nie uczą na uniwersytetach,
szanujesz mnie, to ja będę szanować ciebie, prosta piłka.

a teraz ci napiszę coś czego nie widziałem nigdzie w sieci, moje rozumowanie świata,
kiedyś było tak że im więcej ludzi miało dane państwo to, to państwo było bogatsze,
bowiem miało więcej rąk do pracy, proste?,
od kiedy lichwa zaczęła szabrować cały ten świat to okazało się że im więcej ludzi to tym większa rozpacz,
chiny, indie, coś co teraz nazywamy bangladeszem, to był obraz nędzy i rozpaczy,
chiny zaczęły się zmieniać bo do władzy doszli nacjonalistyczni patrioci, ale dopiero od 60 lat, a wcześniej?,

przez ponad 200 lat, ile ludzi umarło z głodu lub przez mordowanie,
w samych tylko chinach, rozkład państwa i okupacja japońska kosztowało życie ile milionów ludzi?,

a to wszystko przez to żeby rotszhild sobie nabił kabzę i co ja mam udawać że tego nie widzę, bo rotszild (jest albo udaje że jest wiary mojżeszowej, bo to inna kwestia),
a ja mam o tym nie mówić?, dlaczego?,

pamiętaj o tym, że to lichwa steruje całym naszym życiem, nikt lichwie nie zrobi krzywdy,
ja apeluję cały czas o to żeby ludzie się kształcili a nie mordowali,
tylko wiedza i wspólnota może nas uratować.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Robi już tyle razy pisaliśmy ze sobą i naprawdę widzisz u mnie pogardę do człowieka?

Brak akceptacji pogaństwa w stylu oddawania czci wymyślonym bogom i ich obrazom jest powszechny również i dzisiaj.
Jeśli wskażesz jakieś zalety tego ze ludzie oddają najwyższa znana formę miłości rzeźbie albo malunkowi to może pociągniemy temat. Który jest bardzo złożony. Religie monoteistyczne w większości lub w swoich podstawach uczą tym ze nie należy czcić stworzenia. Są to tylko współbracia albo rzeczy. Nie ma sensu robić sobie bogów z ludzi bo dajemy silny impuls do stworzenia systemów opartych na tyranii (Stalin Hitler Kim Dzong). Podobnie z tworzeniem bożków z drewna albo kamienia (uwielbienie pieniądza i majątku lub flagi czy posągu przywódcy).

Stąd jest cała krytyka pogaństwa. Nadal aktualna. Na naszym terenie pogaństwo wciąż wyraża się chorobliwym materializmem.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Islam do politeizmu zalicza na przykład przyzwolenie państwa na rzeczy zakazane i zakaz czynów dozwolonych przez Boga. Ludzie uznający zwierzchnictwo prawodawstwa ludzkiego ponad prawem Boga popełniają szirk – dodawanie Bogu towarzyszy. Co jest odmiana pogaństwa i z pewnością doprowadzi do nieszczęścia.

robi1906
Użytkownik

Panowie, pogaństwo to nie jest powód do wstydu, ale każdy kto tego uzywa w stosunku do innych ludzi, powinien wiedzieć, że to cios poniżej pasa,
nigger, do innego negra może powiedzieć ty czarnuchu, kapujecie?,
kontekst jest ważny, a znacznie wazniejsze jest, kto to mówi.

grzesiu,
ty znajdziesz jeden urywek tekstu, ktoś inny znajdzie inny kawałek tekstu i tak będziesz dyskutował do swojej śmierci,

a ja tego dla siebie nie chcę, odrzucam wszysto co jest biblijne, przepraszam z tory,
odrzucam zupełnie, nie będę dyskutował ani się przezbywał, dla mnie judaistyczne religie nie istnieją.

w filmie “nawet deszcz” są słowa, które podobno prawdziwie padły podczas jednego z ostatnich powstań indiańskich na kubie,
“przyjmij chrzest a pójdziesz do nieba” mówi gostek,
a przywódca indiański na to, “jeśli wy tam będziecie, to ja nie chcę tam iść”
proste i jasne?,

a to że utożsamiam żydów z bolszewizmem jest również proste i jasne jak:
handel diamentami, handel opium, szabrowanie złota, wywoływanie wojen żeby zarobić więcej, kryzysy niszczące społeczeństwa,
a ja mam nie widzieć winnych?, czy ty masz coś z głową, grzesiu?.

nie wciskaj mi tu czegoś czego nie piszę, bo widzę że masz jakieś chory obowiązek bronienia czegoś co się obronić nie da,
ale brnij dalej w tą obronę,
może dzięki temu w sieci odbija się szerokim echem to o czym tutaj dyskutujemy i wzrasta wiedza, np, taka żeby sprawdzić to, o czym ja do cholery piszę.

robi1906
Użytkownik

grzesiu, wpychasz mnie w schematy twojego własnego myślenia,
być może ułatwia ci to zycie i czyni twoją walkę o “dobre imię żydowskiej sekty” jakiś większy sens,
ale,
ja nie jestem chrześcijaninem, więc ja nie czerpię swojej wiedzy od fanatyków jezusa,
nie jestem faszystą, więc nie wciskaj mi tu takich pomówień,

Widzę to co widzę i to opisuję, nie zwalam całego zła na świecie na całą sektę żydowską, a tylko na osoby które mają nazwiska.

Co do bolszewików, nie ważne jest pochodzenie osób które kierowały przewrotem bolszewickim, bowiem stwarz się ramy w których “dzicz” dochodzi do władzy i jest albo bezrozumna albo ma mordercze zamiary,
tak wyglądały chiny a teraz tak wygląda afryka i po sąsiedzku masz teraz ukrainę.

jest taka książka jak “kalendarium z życia Piłsudskiego” , (ja taką wiedzę miałem, ale tu mam dokument na którym mogę się oficjalnie oprzeć),
tam jest jasno napisane że polacy jak zdobyli Wilno czy Kijów, to władze były wyłącznie złożone z osób wiary mojżeszowej,
kłamię, zmyślam?.

czy zwalam całą winę na wszystkich wyznawców mojżesza za mordy dokonane na słowianach?, nie,
Jest taka scena w “Czekiście”, jak żyd przesłuchuje żyda, jeśli nie widziałeś to pooglądaj.

A teraz polska i “mojżesze” którzy dorwali się dzięki bolszewizmowi do władzy po 44’tym.
Idąc tropem jakiegoś łajdaka wyznania możeszowego, trafiłem na stronę,
forum żydów polskich,
było tam wiele komentarzy, jak to żydzi pomagali polakom uwięzionych przez UB,
podobno uratowano w ten sposób wiele osób.
było miło i towarzysko, aż znalazł się ktoś,
kto zadał kilka niewygodnych pytań,
pamiętam tylko dwa:

“Czy znacie listy żeby to Polacy pisali listy w obronie aresztowanych żydów?”
oraz drugie
“Jak wytłumaczyć to, że listy żydów były słuchane”.

No i przestało być miło.

Posłuchaj mnie uważnie,
czasami używam ogólników, ale zawsze piszę to , trzeba widzieć i karać winnych, żadnych niewinnych ofiar nie toleruję, dlaczego?.

bo to świadczy nie tylko o głupocie, ale i o możliwej pracy na rzecz wroga,
wroga?,
owszem, bowiem jest kilka rodzin które doprowadzają ten świat do ruiny, a to że są wyznania mojzeszowego? (czy może udają tą wiarę, mało mnie to obchodzi).

więc proszę jak chcesz dalej dyskutować to nie wstawiaj mi tu wklejek chrześcijańskich czy jakichkolwiek innych, jak to biednych żydów bito,

bitych i mordowanych narodów jest dużo więcęj, żydzi nie są ósmym cudem świata.

a do janpola, czy do innych polaków, nie wiem czy ktoś mnie posłucha, ale apeluję i proszę,
jeśli macie medal “sprawiedliwy, wśród narodów świata”, to wyrzućcie go na śmietnik,
po prostu.

robi1906
Użytkownik

atosie
dobrze wiesz że Szwajcaria jest u mnie podejrzewana od dawna,
kiedyś nam wmawiano, że my musimy mieć katolickiego króla, żeby nas szwab nie wymordował, a w tym samym czasie to szwajcarzy swojemu królowi łeb oberżnęli,
żyli bez króla?, żyli,
czy oni w ogóle nie mieli złych sąsiadów (chociażby szwabów), którzy by tylko czyhali na ich rozbicie i zajęcie,
życie jak w bajce?,
ale to historia dla ubogich umysłowo.

żydzi to nie naród, słowo jewish czy nasz żyd, to słowo które 200 lat temu nie istniało,
hebrajskiego, ochotników którzy jechali do palestyny po stworzeniu ruchu syjonistycznego,
uczyli rabini 150 lat temu,
to tak,
jakby polaka uczyć polskiego z bibli przez proboszcza, bo mówiliśmy po niemiecku od tysiąca lat,
czy to żart?,
wcale nie, taka jest prawda, ale taka prawda jest nam wmawiana,
jakbyście to usłyszeli za dorosłego człowieka,
to nikt w to by nie uwierzył,
ale takie prawdy są nam wmawiane od dzieciństwa, więc jesteśmy z tymi kłamstwami “oswojeni”, bo to jest tresura,
ludzmi jest bardzo łatwo sterować, tak samo jak szczurami,

dać im żreć i podupczyć, to zrobią wszystko żeby to dostawać.

p,s.

Grzesiu,
zagłąda “żydów”, była pomyślana już od pierwszej wojny, zastukaj takie pytanie do gugla, to sam zobaczysz wyniki, dlaczego nie chcesz zobaczyć faktów?,
kłamię z tymi artykułami w prasie amerykańskiej?,
nie chcesz sprawdzać co piszę, bo masz chorą wizję mnie jako następcy Hitlera?,
puknij się w łeb, albo może nie, nie pukaj się, dyskutujmy dalej,

jak sam weizmann napisał 6 milionów żydów w roku 1937?, rozumiesz datę, jak on mógł przewidzieć ilu żydów będą mieli, ilu żydów mieszkało w niemczech?,
zaczynasz rozumieć?,
jeśli jeszcze nie to ja taką dyskusję mogę ciągnąć w nieskonczoność,
edukacja, im więcęj wiedzy i pytań, to tym lepiej dla wszystkich.

robi1906
Użytkownik

grzesiu, w żaden sposób żyd to nie jude czy jehuda,
w niczym się nie mylę, tu masz trochę artykulów o wymordowaniu 6 milionów “judów”
o tym jak ich polacy mordowali w czasie pierwszej wojny światowej, też znajdę, niech sie nie martwi twoja rozczochrana,

https://piotrbein.wordpress.com/2013/11/18/the-six-million-myth/

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

“Po rewolucji miejsca dla niej nie będzie.
Czyli podstawą jest samo wychowanie oddalając się od kleru ,szkolnictwa i mediów. W stronę przyrody i osobistego kontaktu z Absolutem. Tu jest wolność, a nie w tropieniu”

Tropisz ją – podążasz, szukaniem
WOLNOŚCI oddać nie umiesz.
Więc szukam jej idąc samotnie.
i Tropię ją stapiając się z tłumem.

I wracam, tu reworwelucja zzz
karabinami słów ciszę stapia.
I pada masa wraz z dżulem
samotna z innymi. Na taktach

brzmią pauzy strzępione i w kreskę
jak myślnik, bo myślę swą ciszą
I w ciszy samotny nie jestem.
Z innymi me światłą zanikną.

I – “Raz!” Woła Stwórca. dzień pierwszy.
“Dwa!” drugi zawołał. Trzy cztery
Trach! piątek. Sześć! – “Człowiek”
I DOKĄD twa droga? W co mierzysz?

Bo siedem, to Myślisz, tak w Homo
jest sapiens w dalekiej swej Drodze.
Może być mylną Adamowa
i Ewie z Adamem pomoże

Absolut co wie i rozumie,
co myślisz, myślałeś- myślałaś
i będziesz też myśleć gdy umiesz
pamiętać myślenia annała.

Ty znajdziesz je w Życiu natury.
W nauce widzenia praw Świata.
W Annałach mądrości figury,
Co wszystkie nauki w “Raz!” splata.

i “Dwa” powiesz “żyję”. trzy “widzę,
słyszę i mówię i robię”
Cztery idę, pięć – “Witam!
znalazłem, już jestem przy Tobie!”

I Kocham, bo tylko kochania
jest wart dzień siódmy istnienia
Bo tylko w Nim pojednanie
Bo tylko tak jest. I niema.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Dzień ósmy jak pierwszy .
Przypomnij sobie, kim jesteś?
Tym byłeś zawsze , z miłości
stworzony , Ja w nim,i z niego Ja !
Jedno, jednym.

Fenix
Użytkownik
Fenix

6,to lustrzane odbicie, 7, własnym wyborem.
1, to jedność że wszystkim: -l>0<
I+ to uwolnienie .

Fenix
Użytkownik
Fenix

@atos
Umiejętność życia polega w 100% na zdolności życia w zgodzie z własnym Ja , i wszyscy szczęśliwi.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Nie można chronić władzy sprawowanej i siebie? Musisz dzielić władzę by ochronić siebie !

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Lansowanie nieprawdy, to nowe…