Cudzoziemcy niszczą metro w Warszawie. Prokuratura umarza śledztwa

Opublikowano: 07.01.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3499

Według stołecznego wydania „Gazety Wyborczej” władze Warszawy przyznają, że już po raz trzeci w ostatnim czasie zdewastowane przez obcokrajowców zostały wagony metra. Wiceprezydent stolicy Michał Olszewski twierdzi, że prokuratura umarza postępowanie w tej sprawie z powodu niskiej szkodliwości czynu.

Pod koniec ubiegłego roku w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ze stacji Młynów. Widać na nim grupę dwudziestu jeden mężczyzn, którzy w kilka minut malują sprejem cały skład wagonów metra. Z materiału wideo wynika, że osoby te posługiwały się językiem hiszpańskim.

Władze stolicy przyznają, że w ostatnich miesiącach podobne zdarzenie miało miejsce po raz trzeci. Ogółem w całym ubiegłym roku odnotowano pięć przypadków zatrzymywania składów metra, związanych właśnie z ich dewastacją.

Cudzoziemcy zostali już raz zatrzymani za podobną akcję. Według Olszewskiego niczego to jednak nie zmieniło, bo prokuratura umorzyła postępowanie wobec nich, uzasadniając swoją decyzję niską szkodliwością czynu. W najbliższym czasie władze stolicy zamierzają omówić tę kwestię ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Na podstawie: Wyborcza.Warszawa.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 07.01.2024 15:39

    I tak oto małymi krokami zamieniacie miasto w syf. Skoro ten czyn będzie umorzony, to później dewastowanie ulic i palenie samochodów też będzie umarzane. Powinno się wręcz pokazowo skazać na maksymalny wymiar kary.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.