Chcą pobierać organy od wszystkich eutanowanych

Opublikowano: 05.12.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 508

Holenderscy lekarze chcą zapewnić sobie dostęp do organów wewnętrznych ludzi zabijanych na życzenie.

Do tej pory tylko od 5 do 10% samobójców zgadzało się na przekazanie swoich organów do transplantacji. Holenderscy eksperci medyczni bardzo z tego powodu ubolewają i planują zaproponowanie rozwiązania prawnego, które umożliwi pobranie, jako to określono “świeżych organów” mimo sprzeciwu zabijanej osoby. Rocznie w Holandii z pomocą lekarzy umiera od 300 do 500 osób rocznie. Ich organy wewnętrzne mają dużą wartość, większą niż organy żywych ludzi, względem których orzeczono tak zwaną “śmierć mózgu”.

Etycy pracujący dla holenderskiej Royal Dutch Medical Association (KNMG), dwoją się i troją, aby wyjaśnić, że takie postępowanie z ludźmi ma uzasadnienie, bo to, że ktoś pozwoli się pociąć na organy dla innych to wyższe dobro. Jednak nie można zapominać, że często zabijani w ramach eutanazji ludzie, nie są śmiertelnie chorzy. Dobrym przykładem jest zabicie dwóch głuchoniemych bliźniaków tylko dlatego, że zaczął im się pogarszać wzrok, co mogło skutkować w przyszłości ślepotą.

Eutanazję po raz pierwszy wdrożył Adolf Hitler, który nakazał planowo mordować osoby niepełnosprawne. Wtedy jednak nadrzędnym celem było usunięcie ze społeczeństwa słabych osobników.

Na podstawie: www.mercatornet.com
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. bartosz_kopan 05.12.2014 15:13

  Śmierć na życzenie to wcale nie takie proste w NL jak się powszechnie podaje. Nawet ostatnio głośno było, że często lekarze odmawiają tym, którzy się decydują na eutanazję.
  Ostatnimi laty, liczba przeprowadzanych tego typu zabiegów wzrasta w 2013 było to 3900 z czego 3251 to były osoby chore na raka – więc kwestia transplantacji odpada.
  “Zmiany na ziemi” to naprawdę kiepski źródło – coś jak plotki i sensacje ze świata.

 2. Spliff 05.12.2014 21:29

  No niestety ZnZ bardzo często wypełniają rolę Faktu “niezależnych” mediów.

 3. MichalR 06.12.2014 08:36

  Nie widzę związku między mordowaniem osób niepełnosprawnych, a eutanazją na życzenie. Mieszanie Hitlera do tego artykułu pokazuje jedynie poziom autora. Gdyby nie to jedno zdanie, artykuł byłby przyzwoity.

 4. atoreli123 06.12.2014 10:00

  hmmm to ilość zabijanych na życzenie dziadków wzrośnie; bo popyt na organy jest niesamowity; “lekarze ubolewają”- moja nerka moja sprawa a nie lekarza… Holendrzy to taki naród który wszystko wyceni i zoptymalizuje; nawet śmierć

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.