C-11 bliżej obowiązywania w Kanadzie. Czas na drugi obieg?

Opublikowano: 04.02.2023 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2200

Duże firmy technologiczne oferujące usługi nadawania strumieniowego online mogą wkrótce zostać zobowiązane do wniesienia wkładu w kanadyjskie treści, ponieważ kontrowersyjna ustawa liberałów jest o krok bliżej do wejścia w życie. Senat przyjął Bill C-11 z tuzinem poprawek po długich dyskusjach. Ustawa cenzuruje również treści internetowe.

Ustawa zobowiązuje gigantów transmisji strumieniowej online, takich jak YouTube, Netflix i Spotify do udostępniania „kanadyjskich treści” użytkownikom w Kanadzie – pod groźbą surowych kar.

Kanadyjski minister dziedzictwa Pablo Rodriguez wyraził nadzieję, że Izba Gmin przyjmie ustawę w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się ze zmianami wprowadzonymi przez Senat.

Senatorowie wprowadzili poprawki mające na celu ochronę treści tworzonych przez użytkowników i podkreślenie promocji języków rdzennych oraz twórców treści czarnych. Obejmowały one również zmianę, która wymagałaby od firm weryfikacji wieku użytkowników przed uzyskaniem dostępu do materiałów o charakterze jednoznacznie seksualnym.

Rodriguez powiedział w czwartek, że liberalny rząd nie zaakceptuje wszystkich zaleceń Senatu, ale nie powiedział, z którymi się nie zgadza.

Senat usunął również z projektu klauzulę, którą senator Paula Simons określiła jako dającą rządowi „nadzwyczajne nowe uprawnienia do podejmowania decyzji politycznych w różnych sprawach”.

Senat przyjął ustawę w rocznicę jej wprowadzenia do Izby Gmin. Proponowane prawo zostało poddane intensywnej krytyce ze strony firm i osób, które twierdziły, że pozostawia zbyt wiele miejsca na kontrolę rządu nad treściami generowanymi przez użytkowników i algorytmami mediów społecznościowych.

Ustawa zwróciła również uwagę Stanów Zjednoczonych. Ambasada USA w Ottawie prowadzi konsultacje z amerykańskimi firmami, które obawiają się, że mogą spotkać się z dyskryminacją.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

6

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.