Burze magnetyczne na Słońcu a wypadki drogowe

Opublikowano: 23.06.2016 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 572

Rosyjscy naukowcy potwierdzili po serii badań istnienie silnej korelacji miedzy rosnącą aktywnością słoneczną, a wzrastającą liczbą wypadków drogowych.

Eksperci z Wydziału Fizyki Kosmicznej Rosyjskiej Akademii Nauk badali wpływ zaburzeń pola magnetycznego Ziemi na ludzki mózg. W ciągu ostatniego roku gdy tylko trwała burza magnetyczna, specjaliści prowadzili badania kondycji psychicznej i fizycznej ochotników. Okazało się, że intensywne burze magnetyczne mogą wywoływać zahamowanie szybkości reakcji u ludzi.

Zdaniem naukowców może to częściowo tłumaczyć, dlaczego według statystyk podczas okresów bardziej turbulentnej pogody kosmicznej dochodzi do większej niż zwykle liczby wypadków. I chodzi nie tylko o zdarzenia drogowe, ale też na przykład o wypadki przy pracy, których ilość też rośnie w podobny sposób.

Spowolnienie umysłowe będące wynikiem burzy magnetycznej, może mieć zatem wpływ na wszelkie aktywności polegające na czynniku ludzkim. Można założyć, że procesy zachodzące w biosferze ziemskiej, są ściśle związane z czynnikami fizycznymi i wszystkie z nich, zwykle zależą od poziomu aktywności słonecznej.

Pola elektromagnetyczne, grawitacyjne, jak również geomagnetyczne i międzyplanetarne pole magnetyczne, są głównymi czynnikami wpływu na ludzki układ biologiczny, ale ich efekt nie jeszcze dobrze poznany.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.