Broń kupioną przez firmę z USA użyto do zamachów w Paryżu

Opublikowano: 15.12.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Broń, której użyli w Paryżu islamscy terroryści w zamachach, w których zginęło 130 osób, była w 2013 r. wyeksportowana do Stanów Zjednoczonych. Nabywcą broni była amerykańska firma Century International Arms z siedzibą w Boca Raton na Florydzie. Nie wiadomo, w jaki sposób broń znalazła się w Europie.

Co najmniej 7 pistoletów użytych lub znalezionych po atakach islamskich terrorystów w Paryżu, w których zginęło 130 osób, zostało zidentyfikowanych jako wyprodukowane w serbskiej fabryce broni Zastava w Kragujevac w środkowej Serbii. Część z nich powstała jeszcze przed 1990 rokiem i większość to zmodyfikowane wersje sowieckiego AK-47.

Jednak, jak stwierdził Milojko Brzakovic, dyrektor serbskiej fabryki broni, jeden ze znalezionych pistoletów – półautomatyczny M92 – ma numer seryjny identyczny jak pistolet sprzedany przez jego firmę amerykańskiemu handlarzowi bronią Century International Arms w maju 2013 r.

Co roku Zastava dostarcza Century International Arms około 25 tysięcy sztuk broni myśliwskiej i sportowej. Jeden z pistoletów przerobiony na automatyczny w niewyjaśnionych okolicznościach dostał się w ręce terrorystów.

Z dokumentów ujawnionych w 2011 r. przez “Wikileaks” wynika, że Century International Arms handlując bronią wojskową korzystał z pośrednictwa „nieautoryzowanych pośredników”. Jednym z nich jest międzynarodowy handlara bronią i były izraelski oficer wywiadu i sił specjalnych Ori Zoller. W 2001 r. Zoller podejmował próby sprzedaży rakiet ziemia-powietrze, dział przeciwlotniczych, broni przeciwpancernej i granatników libańskiemu kupcowi powiązanemu z Al-Kaidą.

Raport dziennikarzy śledczych amerykańskiej organizacji Center for Public Integrity, z 2011 roku stwierdza, że karabin szturmowy WASR-10 firmy Century International Arms „stał się faworytem meksykańskich karteli narkotykowych i w ostatnich latach był używany w działalności przestępczej w Meksyku”. W raporcie tym odnotowano też, że pośrednik z Florydy robił interesy z komunistycznym dyktatorem rumuńskim Ceausescu.

W piątek, przedstawiciel Century International Arms oświadczył, że „przestrzega wszystkich federalnych, stanowych i lokalnych regulacji prawnych.”

Autorstwo: TMS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Macie może jakieś informacje o samochodach używanych przez ISIS(Daesh). Te całe tabuny Toyot Hilux i Land Cruiser widziane na zdjęciach.
Chodzi mi o to czy , którykolwiek dziennikarz śledczy sprawdził numery identyfikacyjne samochodu.
Jedyne co spotkałem to info ,że te modele(w wybranych kolorach)na masową skalę kradnie się w Australii ;) ,a potem transportuje do “terrorystów”.

Pomijam informacje o kilkudziesięciu pick-upach przesłanych przez USA dla “Wolnej Armii Syryjskiej” i podobnym ruchu Brytyjczyków. Wszystko co znalazłem to kilkadziesiąt pojazdów , a jest ich tam setki ( jak nie tysiące).
Śmieszą mnie oficjalne zapytania “US government” kierowane do Toyoty , bo oczywiście tamci ukrywają się za oficjalna polityka “niehandlowania z krajami gdzie buszują “terroryści”.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Saudyjczycy im kupują. Co za problem. Szmuglują to to przez Irak, Jordanię. Jordania tak samo umaczana w tym procederze bo to kolejny piesek USA.

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@BrutulloF1

Moje przypuszczenia są takie same jak twoje.
Ale nie zmienia to faktu ,że są one tylko przypuszczeniami, dla tego pytam, czy ktoś , gdzieś, jakoś nie natrafił na jakieś “info”.

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@Prawda Boli
Chodzi chociażbym o informacje jak w materiale na WM o sarinie :
http://wolnemedia.net/polityka/isil-otrzymalo-od-turcji-chemikalia-do-wyrobu-sarinu/

Nie liczę na nic konkretnego, potwierdzonego wszelkimi możliwymi urzędowymi sposobami.