BBC skrytykowana za propagandę globalnego ocieplenia

Opublikowano: 09.04.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 315

Komisja parlamentarna rządu Wielkiej Brytanii opublikowała raport, w którym krytykuje państwową telewizję BBC za propagandę na temat zmian klimatycznych.

Raport sejmowej komisji naukowo-technologicznej mówi, że BBC do badania tematu globalnego ocieplenia użyła niewykwalifikowanych ekspertów zamiast naukowców. Ponadto komitet stwierdził, że telewizja BBC korzystająca z lobbystów klimatycznych zatarła granice pomiędzy faktami naukowymi a opiniami opartymi o wiarę.

Przewodniczący komisji Andrew Miller powiedział, że było bardzo „rozczarowującym widzieć, że BBC nie odzwierciedla w swoich programach prawdziwej nauki i faktów naukowych” dodając, że zespół wiadomości BBC włączając w to radio 4 „kontynuuje popełnianie błędów w kwestii globalnego ocieplenia”.

Panel parlamentarny również skrytykował angielskie gazety włączając w to “The Daily Telegraph” i “The Daily Mail” za ich propagandę na temat globalnego ocieplenia. Komitet stwierdził, że wyrażane przez nich opinie często są „oparte na faktycznych nieścisłościach, które nie są kwestionowane.” Ponadto komisja skrytykowała rząd Davida Camerona za brak skutecznego i efektywnego programu informującego ludzi w temacie globalnego ocieplenia.

Bob Ward, dyrektor do spraw komunikacji i polityki z Instytutu badan do spraw zmian klimatu i środowiska w Londyńskiej Szkole Ekonomicznej z zadowoleniem przyjął sprawozdanie parlamentarnego komitetu do spraw nauki i technologii.

„Cieszę się, że komitet dowiódł tego, że dowody wskazują na to, że publiczny interes jest poszkodowany przez niedokładne i wprowadzające w błąd informacje na temat globalnego ocieplenia” powiedział Ward.

Tłumaczenie: Niezależny Serwis Informacyjny – NSI
Źródło oryginalne: presstv.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o