Awantura o wolne w Ramadan w mediolańskiej szkole

Opublikowano: 29.03.2024 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1219

Wolne dla uczniów z okazji święta końca islamskiego ramadanu wywołało we Włoszech skandal. Do takiego gestu ze strony szkoły doszło po podjęciu decyzji o dniu wolnym 10 kwietnia, czyli na zakończenie Ramadanu, w szkole w Mediolanie.

Prowadzący szkołę Istituto Comprensivo Iqbal Masih podjął decyzję o zrobieniu uczniom dnia wolnego 10 kwietnia, tłumacząc to i tak niską frekwencją w związku z zakończeniem Ramadanu. Wicepremier Matteo Salvini ocenił jednak, że taka decyzja jest „nie do przyjęcia, sprzeczna z wartościami, tożsamością i tradycjami Italii”.

Dyrektor grupy szkolnej, Alessandro Fanfoni, uzasadniał swoją decyzję na łamach włoskiej gazety „Il Fatto Quotidiano”. W swoim oświadczeniu tłumaczył, że „w poprzednich latach, pod koniec Ramadanu, do szkoły przychodziło tylko trzech lub czterech uczniów”.

W tej placówce na przedmieściach Mediolanu ponad 40% uczniów ma pochodzenie imigracyjne, a większość z nich to muzułmanie. Dyrektor dodał na usprawiedliwienie: „nie możemy ignorować liczb i takiej rzeczywistości”.

Minister Edukacji Giuseppe Valditara nakazał zbadać zgodność decyzji dyrekcji z prawem. Także regionalne kuratorium Lombardii stwierdziło „pewne nieprawidłowości w decyzji podjętej przez radę szkoły”.

Jak jednak podaje dziennik „Il Post” ​​„każda szkoła ma możliwość podjęcia decyzji o zamknięciu szkoły w określone dni, samodzielnie i w drodze odstępstwa od szkolnego kalendarza regionalnego”. Warunkiem jest jednak zapewnienie w sumie dwustu dni zajęć szkolnych w roku.

Dyrekcja szkoły, widząc kontrowersje wokół „świętowania ramadanu” we Włoszech, podała w końcu, że „powodem zamknięcia były wyłącznie względy pedagogiczne”. Niby wilk syty, ale owca już nadgryziona…

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Valeurs”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.