Autobus 666 na Hel przestanie być atrakcją turystyczną

Opublikowano: 22.06.2023 | Kategorie: Gospodarka, Turystyka i podróże, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4565

PKS Gdynia poinformował o zmianie numeru linii 666, która kursowała na Hel. Numer linii wzbudzał kontrowersje, ponieważ zdaniem niektórych godził w chrześcijański porządek.

PKS Gdynia nie wyjaśnił, dlaczego zmienia numer linii na 669, która teraz będzie kursować od 24 czerwca. Decyzja przewoźnika spotkała się z ostrą reakcją komentujących.

W 2018 roku zmiany numeru linii domagali się redaktorzy portalu fronda.pl. Przekonywali wówczas, że godzi ona w chrześcijański porządek państwa polskiego i jego fundamenty, a stąd – w dobro nas wszystkich.

Wszystko przez to, że numer 666 jest tzw. liczbą Bestii, utożsamianej z szatanem (to pojęcie odnoszące się do jednej z postaci 13 rozdziału „Apokalipsy św. Jana”), a nazwa Hel kojarzy się z angielskim słowem „hell”, które oznacza „piekło”.

Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. JedynaDroga 22.06.2023 11:07

  Chris Rea – The road to hell

  https://youtu.be/gUUdQfnshJ4

 2. sanchop 22.06.2023 23:32

  Jedynadroga – dobre 🤣
  Ogólnie nie myślałem o helu wcześniej w ten sposób.

 3. najzwyklejszy 28.06.2023 13:03

  666 to syf w skojarzeniach, naprawdę ktoś się burzy że likwidują syf? Niewielu jednak zostanie po Armagedonie, chociaż fakt – to zależy od Boga i jego sędziego, w tym króla w bożym królestwie, Chrystusa. Idiotycznie śmieszne jest to, że wszystkie proroctwa z Biblii się spałniają od tysięcy lat, pozostało ostatnie które dzieje się, a ludzie jak ślepcami byli tak są. Wina nie Boga lecz innych ludzi prowadzonych przez szatana, o tym też w Biblii. Bóg po prostu daje wciąż szansę na zmianę postępowania, niewielu jednak korzysta. Nie wtrąca się w to co się dzieje ponieważ adam z ewą uwierzyli że są jak Bóg, tak im mówił szatan. Dlaczego się nie wtrąca? Użyj logiki – skoro twierdzicie że jesteście jak ja, pokażcie. Ludzie pokazują że nie są, wybierają szatana zamiast Boga, mordują, kradną, oszukują, zdradzają … czyli robią wszystko co Bóg zakazuje chociaż ok, dał nam wolną wolę. Ostrzega jednak, osądzę was za wybory i działanie. Stworzył nas, ma pełne prawo do tego. Warto jednak sięgać po prawdę, szukajcie a znajdziecie to rada od Boga.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.