Paraliż komunikacji miejskiej w stolicy Norwegii

Opublikowano: 13.01.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2202

Zakupione od firmy Solaris elektryczne autobusy nie mogły wozić Norwegów, gdy temperatura spadła poniżej zera. W Oslo odwołano aż 90 połączeń, bo maszyny nie wyjechały na ulice.

Technologia konstruowania nowych autobusów elektrycznych wciąż idzie naprzód i obecnie maszyny, które przewożą ludzi w ramach komunikacji miejskiej, mogą pokonać nawet 400 km na jednym ładowaniu. Jeśli chodzi więc o odległości, to elektryki zaczęły zbliżać się do tradycyjnych autobusów. Problemem jest wciąż długi czas ładowania, o wiele dłuższy od tankowania.

Gdy do Europy w końcu zawitała zima z prawdziwego zdarzenia, to na jaw wyszły także inne problemy autobusów elektrycznych. Mianowicie okazało się, że odmawiają one pracy, gdy na zewnątrz robi się zimno. Jest to spory mankament, bo w Oslo doprowadziło to nawet do paraliżu komunikacji miejskiej.

Elektryczne autobusy Solaris Urbino 18 Electric, które są używane przez Norwegów, w czasie mrozów nie wyjechały na ulice Oslo. W sumie trzeba było odwołać aż 90 połączeń. Co zawiodło? Okazuje się, że nie autobusy same w sobie, tylko ładowarki w jednej z baz, które pod wpływem mrozu przestały działać, zanim zdążyły naładować akumulatory do pełna.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Moto.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.