Astronomowie zrobili zdjęcie tęczy na Wenus

Opublikowano: 14.03.2014 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 715

Badacze z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) po raz pierwszy sfotografowali na Wenus rzadkie optyczne zjawisko „gloria” – tęczowe koła, pojawiające się w wyniku załamania światła słonecznego w atmosferze.

Według danych ESA, jest to pierwsza sfotografowana nieziemska gloria, która może pomóc astronomom w lepszym poznaniu atmosferycznego chemicznego składu Wenus. Jak zakładają naukowcy, zamiast typowego dla Ziemi kondensatu wody w atmosferze Wenus zawarty jest kwas siarkowy i jeszcze jeden nieustalony składnik.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.