Astronomowie zrobili zdjęcie tęczy na Wenus

Opublikowano: 14.03.2014 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 277

Badacze z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) po raz pierwszy sfotografowali na Wenus rzadkie optyczne zjawisko „gloria” – tęczowe koła, pojawiające się w wyniku załamania światła słonecznego w atmosferze.

Według danych ESA, jest to pierwsza sfotografowana nieziemska gloria, która może pomóc astronomom w lepszym poznaniu atmosferycznego chemicznego składu Wenus. Jak zakładają naukowcy, zamiast typowego dla Ziemi kondensatu wody w atmosferze Wenus zawarty jest kwas siarkowy i jeszcze jeden nieustalony składnik.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Bluźnierstwo i Matka Boska

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o