Czy policjant chciał zabić taserem nieruchomego mężczyznę?

Opublikowano: 13.12.2021 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3778

Najnowszy wyczyn policji z 11 grudnia 2021 roku miał miejsce w Galerii Twierdza w Zamościu. Policja nadużyła broni służbowej w imię zemsty i prowokowała agresywne zachowania potęgując nerwową atmosferę, zamiast je złagodzić.

 

Nie wiemy, co działo się przed rozpoczęciem nagrywania filmu, ale być może mężczyzna nie chciał się wylegitymować. Wideo zaczyna się od słów, że założył maseczkę, więc należy podejrzewać, że policję wezwano z powodu odmowy jej włożenia. Ale to spekulacje i domniemania.

Mimo założenia maseczki przez klienta, policja zachowywała się prowokacyjnie potęgując nerwową sytuację, zamiast ją rozładowywać. W efekcie policjanci wywołali przepychanki z kobietą, która chciała trzymać ich na dystans. Psiknięto ją gazem pieprzowym prosto w twarz, a mężczyznę, który nie wytrzymał nerwowo i zaatakował policjanta, skutecznie obezwładniono fizycznie.

Podczas skuwania go, gdy bezbronny i nieruchomy leżał na brzuchu z wywiniętymi do tyłu rękami, a policja w pełni kontrolowała sytuację, policjant trzy razy użył przeciwko niemu paralizatora i najwyraźniej nie zamierzał przestawać.

Dopiero interwencja innej klientki sklepu, która uświadamiała policjanta, że nie wolno wielokrotnie paraliżować ludzi, bo można ich zabić, ostudziła jego żądzę zemsty za – jak osobiście wyznał – dwukrotne uderzenie w twarz.

Kto dopuścił tych ludzi, a zwłaszcza młodego funkcjonariusza, do służby? Czy przeszedł testy psychologiczne i był szkolony w rozładowywaniu napięć społecznych? Widać na nagraniu, że od samego początku bardzo chciał pobawić się swoją „zabawką”, którą wyciągnął i straszył klientów, i nie kontrolował swoich nerwów. Czy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności prawnej za nadużycie broni służbowej i nieuzasadnione narażanie życia zatrzymanego?

Zatrzymanemu mężczyźnie doradzam kontakt z mądrym prawnikiem i wniesienie pozwu przeciwko policjantowi o nadużycie broni służbowej, oraz narażanie jego życia i zdrowia. Zwłaszcza, że policjant na pewno oskarży go o naruszeniu nietykalności cielesnej.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że obowiązek zasłaniania ust i nosa, jak pisze Kancelaria Lega Artis, został ustanowiony z naruszeniem art. 31 ust. 3 Konstytucji i jednoznacznie wykracza poza delegację ustawową.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Źródło: WolneMedia.net

Aktualizacja

Mężczyzna i kobieta są rodzeństwem. Mężczyzna był dwukrotnie notowany za znieważenie policjantów. W sieci opublikowano oświadczenie policjanta (nie wiadomo, czy prawdziwe): „Film, który powstał na interwencji z Galerii Twierdza w Zamościu w dniu 11.12.2021 r. nie wygląda do końca tak jak sobie Państwo to wyobrażają. Podczas przeprowadzania interwencji, którą zapewne widzieliście NIE CHODZIŁO O MASECZKĘ !!! Powtarzam NIE chodziło o MASECZKĘ. Człowiek widoczny na nagraniu, wobec którego został użyty paralizator przed rozpoczęciem nagrywania, wychodząc ze sklepu zaatakował mnie, uderzając pięścią w twarz. Powód? Chciałem Pana wylegitymować w związku z jego nieodpowiednim zachowaniem na terenie Galerii”. Rodzeństwo zostanie oskarżone – „oboje odpowiedzą za czynną napaść na policjanta i funkcjonariusza Straży Miejskiej, a także za znieważenie oraz kierowanie wobec nich gróźb uszkodzenia ciała”. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

25 komentarzy

 1. Foxi 13.12.2021 08:51

  Pojawiają się niepokojące informacje, że Polska Policja jest jak służba zdrowia – firmą prywatną zarejestrowaną w tym samym miejscu co całe państwo polskie z ministerstwami itd; na korporacyjnej giełdzie towarowej (takim światowym spisie dłużników). Więcej na temat w linku:

  https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BPLA22

  Państwo teoretyczne, … … i kamieni kupa.

 2. robcioRR 13.12.2021 10:08

  Tu jest link gdzie jest Polska zarejestrowana. . To juz korporacja nie panstwo narodowe i dla tego zadna konstytucja juz nie obowiazuje. To jeszcze tylko gra pozorow. Roboa co chca z niewolnikami korporacji
  https://www.sec.gov/cgi-bin/browse-edgar?CIK=0000079312

 3. adambiernacki 13.12.2021 11:25

  Czasem zastanawiam się czy takie akcje nie są reżyserowane przez “służby”. Ludzie kochani! Jakkolwiek by nie patrzeć na samą reakcję funkcjonariusza Krystiana to nie jest nam pokazywany pełny obraz a my wyciągamy nasze ulubione emocjonalne wnioski i pokrzykujemy. Pięknie nas rozgrywają w ten sposób. Zadajmy jednak podstawowe pytanie:

  W jaki sposób doszło do przepychanek między nieszczęsnym mężczyzną a nieszczęsnymi Krystiankami?

  Czy przypadkiem nie zaczęło się od tego, że ów obywatel nie chciał okazać dokumentu tożsamości??

  i jeszcze jedno pytanie dość ważne:

  Czy wiecie co oznacza w mundurówce niedopełnienie obowiązków i dlaczego nie wiecie? 🙂

  Teraz seria nurtujących mnie pytań do obywateli:

  Ludzie do jasnej ciasnej! Dlaczego nie pozwolicie się legitymować ??!! Doznajecie boleści siedzenia od tego ?? Zęby wam wypadają ?? Zachodzicie w ciążę od tego ?? O co chodzi ?! Czy to może celowa akcja mająca spaskudzić ludowi internetowe porady prawne ?

  Wy się cieszcie, że macie taką Policję jeszcze bo to się szybciutko zmienić może. Wręcz błyskawicznie.

  Policjantowi należy okazać dokument tożsamości z uśmiechem i życzliwością. W przypadku dyskusji natury prawnej winna być ona prowadzona łagodnie i ciepło no i merytorycznie. Powiem tak żeby każdy to zrozumiał. Jeśli naszczekamy na piesełka to on też zacznie szczekać. Jeśli powiemy do piesełka: jaki śliczny jesteś kuci kuci (nawet jak to buldog francuski) to zacznie merdać ogonkiem (nawet jak nie ma ogonka).

  Policjant musi was wylegitymować ludzie to może być jedyna jego kompetencja i najlżejsze co może zrobić tym bardziej, że MUSI inaczej nie dopełni obowiązków służbowych! Policjanci są też ludźmi pod wielką presją, którzy są na skraju buntu. W waszym interesie jest by do tego buntu doszło i by czuli się bardziej związani z wami niż z władzą a to także od was zależy.

  Mniej emocji więcej rozwagi.

 4. Admin WM 13.12.2021 11:54

  Jeśli do zdarzenia doszło z powodu odmowy wylegitymowania się, co może zmienić perspektywę zdarzeń, nie zmienia to faktu, że używanie paralizatora wobec obezwładnionej, leżącej osoby, która nie może się ruszać, i to trzy razy pod rząd bez sprawdzenia reakcji organizmu tej osoby (czy paralizator zadziałał), jest nadużyciem broni służbowej i narażeniem życia człowieka. Na dodatek z filmu wynika, że ten policjant szykował się do użycia tasera jeszcze wiele razy i tylko dzięki tej kobiecie udało się wybić mu to z głowy. Bywały przypadki, że ludzie umierali lub stawali się kalekami (paralizator wpływa na układ nerwowy i serce).
  https://wolnemedia.net/paralizatory-zagrozeniem-zycia/

 5. Truenamekian 13.12.2021 12:06

  Owszem, nie mamy obrazu całej sytuacji co działo się przed i po nagraniu, ale jeżeli ktoś uważa to za prawidłowo przeprowadzona interwencje to moim zdaniem nie jest w pełni władz umysłowych. Wiadomo, widać ze chłopaka nosi, dziewczyna próbuje go bronić, ale ladowac prąd z tasera w człowieka który leży i jest unieruchomiony to moim zdaniem ciężkie przekroczenie uprawnien przez młodzika który nie powinien przejść testów psychologicznych bo w sytuacji stresowej pokazał jak panuje nad nerwami, kobieta zboku musi go uświadamiać ze może go w ten sposób pozbawić zycia? Komediodramat, dla mnie jak jeden z wielu człowiek nienadajacy się do pracy w jakichkolwiek służbach mundurowych, zapomnieliście jak na komisariacie taserem chłopaka uśmiercili głośna sprawa, albo na lotnisku za granicą, o tragedię nie trudno.
  “nie nazwałbym tego rajem
  pieniądze tu nie lecą z nieba – NIE!
  to co jest podłe w rodzicach
  potem w dzieciaku dojrzewa
  dbajmy o siebie nawzajem bo tu!
  nie można liczyć na władzę”

 6. adambiernacki 13.12.2021 12:36

  Ależ naturalnie Adminie, że interwencja był spartolona najdelikatniej rzecz ujmując a Krystianek zachowywał się jak wystraszone dziecko pragnące użyć nowej zabaweczki. Zostanie to rozpatrzone przez odpowiednie organy i Krystianek mimo błyskotliwej kariery sportowej w Policji może opuścić firmę.
  Należy się tylko zastanowić nad tym, że wciąż ludzie odmawiają Policjantom okazania dokumentu na zasadzie nie bo nie a wy nie jesteście Policją tylko zagraniczną firmą żydowską.
  Z drugiej strony stary ciśnie na legitymowanie bo to widać i jest potrzebne do ewidencji tak jak spotkanie w kalendarzu przedstawiciela handlowego jest potrzebne funkcjonariuszowi także.

  Presja jakiej poddawani są ostatnimi czasy funkcjonariusze jest ogromna i dobrze by było żeby ludzie zdawali sobie z tego sprawę i nie drażnili zupełni przecież niepotrzebnie bo dużo więcej się zyska prowadząc dyskusję spokojną i argumentując mądrze. Zawsze dobrze też mieć świadomość, że być może ma się właśnie sprawę z małpą z bronią w ręku.

  Zwrócę także Państwu uwagę na to, że akcje nieokazywania dokumentu tożsamości mogą posłużyć jako argument do wprowadzenia chińskich systemów rozpoznawania tożsamości co wiąże się np z czipowaniem albo czymś w ten deseń.

 7. Truenamekian 13.12.2021 15:15

  Z nagrania nie wynika czy brak okazania dowodu był głównym powodem bo nie wiemy co było przed rozpoczęciem nagrywania i czy w ogóle do tego doszlo, także można darować sobie tą czysta polemikę i skupić się na analizie tego co jest na nagraniu. Obywatele polski nie mają obowiązku noszenia przy sobie dowodu tożsamości, można podać dane i niech sprawdza na bazie, proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę. A co do inteligentnych systemów kamer jak w Chinach, jeśli będą chcieli to i tak wprowadza – jak wszystko.

 8. adambiernacki 13.12.2021 16:10

  Nie obywatel nie ma obowiązku nosić przy sobie. Ciekawe czy powiedział nie mam dowodu osobistego czy nie dam? No właśnie te nagrania zawsze są fragmentaryczne 🙂 Skupmy się zatem na nagraniu gdzie jasno widzimy, że obywatel atakuje funkcjonariusza na służbie. Pozamiatane niestety. Gdyby nie zaatakował a dochodził swych praw drogą dostępną legalnie możliwe, że by wygrał a tak:

  Art. 224. Wymuszanie czynności urzędowych

  § 1. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  § 2. Tej samej karze podlega, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.

  § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest skutek określony w art. 156 spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu § 1 lub w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Tak to już jest z niepohamowanymi emocjami

 9. sga 13.12.2021 16:15

  bez kija na psy do sklepu nie wchodz

 10. Truenamekian 13.12.2021 16:26

  Prawnie racja, zaatakował funkcjonariusza na służbie, ale tutaj leży pies pogrzebany właśnie bo według prawa funkcjonariusz może wszystko – szarpać, obezwładniać, psikac gazem, razić paralizatorem, a ja posłuszny obywatel mam wykonywać grzecznie polecenia i cieszyć się, ze nie zostałem podziurawiony jak ser jeśli sprawa odgrywałaby się w innym kraju, nie mogę się nawet bronić, bo prawnie użycie srodkow przymusu bezpośredniego w obronie własnej w tym wypadku nie funkcjonuje bo to funkcjonariusz policji. Czyli wychodzi na to ze przeciętny obywatel mając do dyspozycji tylko ręce i nogi, jest wprost zdany na laske funkcjonariusza który ma gaz, paralizator, palę i broń z ostra amunicja, a nie rzadko idzie to w parze z brakiem opanowania nad własnymi emocjami co już nieraz skończyło i jeszcze nieraz się skończy tragedia. Nie ma się co dziwić, aktualne wydarzenia na swiecie pokazują jak wiele jest osób o ograniczonym horyzoncie intelektualnym niezdolnych do samodzielnego myslenia.

 11. adambiernacki 13.12.2021 16:33

  No niestety i oby do takich zdarzeń nie dochodziło wcale a ludzie, żeby się zachowywali wobec siebie z szacunkiem i empatią bez względu na status społeczny czy stanowisko a nawet poglądy. Proszę Państwa nie odpalamy się jak mój ulubieniec Jaszczur w nieodpowiednim momencie. To obszerniejsze nagranie:
  https://www.polsatnews.pl/wideo/interwencja-w-zamosciu-policja-pokazuje-nagranie_6798577/?fbclid=IwAR24adCjLJgEYRYh35Iuml3TV6vKSLikWZuxMV4t-gxcvfLbNAvBp5CbGco

 12. kufel10 13.12.2021 18:13

  Co wy w ogóle pierniczycie w tych komentarzach jak banda baranów na pastwisku. Patrzcie, stoja tam Polacy, potomkowie husarii, szlachty, partyzantów, często ludzie zarobieni, wszechstronni i jakiś chwast drugiego Polaka bije a oni nic. Szczerze to sądziłem że na kocu filmiku podlecą, agresywny i nieposłuszny młokos dostanie buta na szczene, drugiemu powykręcają ręce w stawach, a tu nic. Nic sie nie dzieje. Szmaty na japach i łep w telefonie. Czerwone spodnie, chude rąsie, hamburgerowy brzusio i paszteciane policzki. Obraz potomka kosyniera, partyzanta – oby gejc z roczajldem to wszystko wyszczypali, mają chłopiny racje, tu potrzeba reform.

 13. MasaKalambura 13.12.2021 18:34

  Kufel, powinieneś chyba do tego romantycznego obrazu Polaka dodać właściwą miarę. Szlachta to mały (do 10%) fragment społeczeństwa. Husaria to mniej niż 10% z tych 10%. Powstańcy, bohaterowie to marny margines ogółu. Który gęsto ginął i był prześladowany w ostatnich stuleciach.

  Jedna odważna pośród setki biernych doskonale oddaje ten liczbowy stosunek przeszłości.

 14. akami 13.12.2021 18:56

  Dlatego ja zawsze mam przy sobie gaz na psy. Bez gazu nie ma sensu się poruszać. Poza tym. Poradzę jak należy się zachowywać w przypadku takich wyszkolonych wg schematu milicjantów. Miałem identyczna sytuację w galeri. I co zrobiłem? Stanąłem i łagodnie patrzałem na Panów Policjantów. Oni zadawali mi pytania, a ja tylko na nich zwyczajnie patrzyłem, prosto w oczy. Z wyrazwm litości i współczucia. Po 15 minutach się poddali. Ich mózgi nie ogarnęły tej sytuacji. Nie wiedzieli co zrobić, coś bełkotali o zatrzymaniu, o psychiatryku, ale widac, że się zawiesili. Ostatecznie odechciało im się problemu. Stwierdzili, że skoro nie odezwałem się ani słowem przez kwadrans, to słudsznie nie odezwę się też później. I co z takim zrobić na komendzie? Masakra. Nawet mi ich było przez chwilę żal. Ale to nie moja wina przecież. Szkoda, że tak się pierze mózgi Polakom, aby atakowali swoich rodaków, bezprawnie. I tak Policja stała się bojówką nazistowską.

 15. Grzechu 13.12.2021 19:24

  W Ameryce to by tak nie pyskowali tam mają szacunek do policji tam nie ma takich podchodów pyskowania a tu te seriale wu 11 nauczyły ludzi braku szacunku do policji.

 16. MakSym 13.12.2021 20:55

  Tzw. “policja” to najgorszy, najbardziej zbydlęciały odpad społecznym jaki tylko istnieje – najgłupsi, ślepo posłuszni, bezduszni, tępi i butni. Najlepsze, co można by z z ta formacją zrobić to zutylizować w biogazowni, bo nawet na kompost się nie nadaje.

  Ten gnijący odpad ludzki, rażący leżącego i unieruchomionego człowieka paralizatorem, nazywa się KRYSTIAN BARTOŃ i jest bardzo dumny z tego, co tam robił.

  Mam nadzieję, że Maurycy nie będzie znów przestraszony i zostawi ten komentarz. 🙂

 17. MakSym 13.12.2021 20:57

  Acha, jakbym już miał zaatakować takiego śmiecia w niebieskim mundurku, to wpier….bym mu tak, żeby długo to zapamiętał.
  Inaczej nie warto g….na dotykać, nawet nogą. 🙂

 18. Crash 13.12.2021 23:58

  Oj ile emocji wywołał kawałek filmu, ten który widzicie pasuje dobrze do waszej chorej narracji. Są w necie filmy z kamer sklepu ten chojrak rzucił się na policjanta a jego siostra na drugiego więc się dziwicie że i ona dostała gazem po twarzy. Bardzo dobrze motloch trzeba kijami gonić.

 19. Szyszy 14.12.2021 09:43

  Fajnie, że niektórzy z was maja niewyprane mózgi.
  Oni to też My.

 20. Admin WM 14.12.2021 09:58

  Nowa informacja – to nie była para, tylko rodzeństwo. A mężczyzna był dwukrotnie notowany za znieważenie policjantów. Jest też oświadczenie policjanta opublikowane w sieci (nie wiadomo, czy prawdziwe):

  „Film, który powstał na interwencji z Galerii Twierdza w Zamościu w dniu 11.12.2021 r. nie wygląda do końca tak jak sobie Państwo to wyobrażają. Podczas przeprowadzania interwencji, którą zapewne widzieliście NIE CHODZIŁO O MASECZKĘ !!! Powtarzam NIE chodziło o MASECZKĘ. Człowiek widoczny na nagraniu, wobec którego został użyty paralizator przed rozpoczęciem nagrywania, wychodząc ze sklepu zaatakował mnie, uderzając pięścią w twarz. Powód? Chciałem Pana wylegitymować w związku z jego nieodpowiednim zachowaniem na terenie Galerii”.

  Rodzeństwo (mężczyzna i kobieta) zostaną oskarżeni – „oboje odpowiedzą za czynną napaść na policjanta i funkcjonariusza Straży Miejskiej, a także za znieważenie oraz kierowanie wobec nich gróźb uszkodzenia ciała”. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

 21. robi1906 14.12.2021 11:37

  Nie dajcie się zwariować i nie bierzcie przykładu, a jak myślicie po co pajac Braun wleciał dziś do ministerstwa?,
  po to by niemyślący motłoch wziął z niego przykład, zresztą pamietacie innego błazna Bolka?, zwykłych ludzi bito i do kryminału a Bolek szampanika z Jaruzelskim i Bushem w ambasadzie amerykańskiej po wszystkim sobie pił.

  Wyprowadzają ludzi na ulice, na konfrontację po to właśnie byście dostali lanie i do kryminału, a na waszych grzbietach jak zwykle ugrają to co chcą ugrać.

  Żeby walczyć to najpierw trzeba się nauczeć myśleć, nie bez kozery w Zakonie awansuje mądrzejszy a nie silniejszy.

 22. sga 14.12.2021 13:15

  zrobcie discorda WM to sobie pogadamy 🙂

 23. adambiernacki 14.12.2021 19:38

  MasaKalambura – bardzo mądra uwaga

 24. Fenix 15.12.2021 06:53

  Masa prawda, jedna odważna ” nie skasuj leżącego ” Coś w związku z policją USA ,i jednym leżącym wtenczas uduszony.

 25. Fenix 15.12.2021 07:16

  @robi prawda , czemu władza zawsze przypada nie tym lanym i zamykany ,a krzykliwym i wybieranym , myślisz ze to przypadek ? Michnik i Jaruzelski “kocham generała ” To zwykłe ustawki ,kto ustawia pionki w grze, i kto nimi /nami gra ? Władzą się dzieli by Ja zachować! Nie zrzekać się władzy “Ja” dając swoją władzę innym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.