Policjant otrzymał naganę za rzucanie w rolników

Opublikowano: 22.03.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2305

Komenda Główna Policji ukarała naganą policjanta oskarżanego o rzucanie przedmiotami w protestujących rolników. Funkcjonariusz został uwieczniony na nagraniach, które pojawiły się w mediach społecznościowych po demonstracji, która na początku marca odbyła się pod parlamentem. Przedstawiciel policji bronił kontrowersyjnych interwencji swoich podwładnych w trakcie posiedzenia sejmowej komisji.

Zastępca szefa Komendy Głównej Policji nadinsp. Roman Kuster poinformował posłów, że udzielono nagany policjantowi nagranemu w trakcie rzucania niezidentyfikowanym przedmiotem w zgromadzonych pod Sejmem rolników. Dodał, że „nie chce zamiatać śmieci pod dywan”, dlatego sprawa została także przekazana do analizy Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście.

To niejedyne kontrowersyjne zachowania policjantów, które zostały zarejestrowane przez media i uczestników protestu z 6 marca. Kuster musiał tłumaczyć się z innych policyjnych interwencji w trakcie posiedzenia sejmowej administracji i spraw wewnętrznych.

Bronił między innymi brutalnego potraktowania demonstranta z polską flagą, notabene zdeptaną przez pseudostróży prawa. Zdaniem zastępcy szefa policji, funkcjonariusze w trakcie swoich działań zatrzymują najbardziej agresywne osoby, a mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia mundurowych i „nieopuszczenia zbiegowiska”.

Na podstawie: RMF24.pl, PolskieRadio24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Katana 23.03.2024 11:39

    Rolnicy obdukcje zrobili?
    Jest (potencjalnie) sprawca… Jeden z nich może zakładać ewentualnie sprawę.

  2. rozrabiaka 23.03.2024 12:27

    “Policjant otrzymał naganę za rzucanie w rolników” – “”kowalski” chodź tu na chwilę! – ty niedobry, nie rób tak więcej -jak? – tak żeby cię przyłapano!”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.