Kto odpowiada za skandaliczne działania Policji?

Opublikowano: 08.03.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2410

Posłowie Konfederacji udali się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z interwencją poselską w związku ze skandalicznymi działaniami policji podczas wczorajszej manifestacji rolników, leśników, myśliwych, pszczelarzy i osób popierających rolnicze protesty.

„Policja użyła gazu oraz środków przymusu bezpośredniego na spokojny tłum” – mówił na konferencji prasowej pod siedzibą MSWiA poseł Witold Tumanowicz. „Na spokojnych protestujących rolników, którzy walczą o swój byt i swoich rodzin. Którzy są tłamszeni regulacjami unijnymi, tłamszeni nieuczciwą konkurencją zza wschodniej granicy”.

I wyjaśniał cel interwencji: „Jesteśmy dzisiaj z interwencją, żeby dowiedzieć się, kto odpowiada za te skandaliczne zachowania policji. Mamy przecież nagrania, w których to policja rzuca… kostkę brukową w tłum. Jest to niedopuszczalna sytuacja, która z naszej perspektywy nosi znamiona po prostu zwykłej prowokacji policyjnej. Takie obrazki widzieliśmy już przy okazji pierwszych Marszów Niepodległości. Zresztą dokładnie ten sam rząd napuszczał na patriotów policję, pałki, gaz. To wszystko obserwowaliśmy. Jak widać minister Kierwiński wziął korepetycje od ministra Sienkiewicza i chyba używa dokładnie tej samej taktyki, którą znamy właśnie z tych lat, w których Marsze Niepodległości były atakowane przez policję”.

Poseł Grzegorz Płaczek wyjaśnił szczegółowo cel interwencji poselskiej: „Składamy dzisiaj interwencję korzystając z przysługującego nam prawa w oparciu o ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora”.

Wymienił również, o co posłowie Konfederacji pytają ministerstwo:

– Kto odpowiadał za zabezpieczenie terenu pod Sejmem RP w dniu zgromadzenia?

– Kto i dlaczego wydał rozkazy użycia środków przymusu bezpośredniego wobec protestujących?

– Kto, dlaczego i w jakim trybie rozwiązał zgromadzenie?

– Dlaczego została przyjęta przez policję taktyka eskalacji wobec protestujących?

– Dlaczego użyto środków przymusu bezpośredniego wobec posłów na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej?

– Czy i jakie konsekwencje służbowe poniosą osoby odpowiedzialne za działania wobec protestujących rolników?

– Dlaczego funkcjonariusze policji rzucali różnymi przedmiotami przypominającymi petardy i kamienie w protestujących, co ujawniły liczne nagrania z zajścia i wreszcie w jakim celu i na podstawie czyjego rozkazu Policja wkroczyła w grupę protestujących rolników?

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Stary Kulas 08.03.2024 20:58

  Dziwne. Po “skandalicznych działaniach poliocji” w szpitalu skończyło kilkuanstu policjantów (dwóch ma dostać rentę i zostać zwolnionych z powodu niezdolności do dalszej służby) i żaden z demonstrantów.

 2. nedosew 08.03.2024 23:04

  Jak przejrzysz internet, to znajdziesz filmiki na których widać jak prowokatorzy policyjni rzucają kostką brukową w oddziały szturmowe. Przestaniesz się wówczas dziwić obrażeniom mundurowych.
  Stare metody Tuska. Brutalne, ale działa. W mediach można powiedzieć, że rolnicy to chuligani i pokazać swoją nieugiętą postawę poparcia za zielonym ładem oraz handlu z Ukrainą jak to zrobił dziś Tusk.

 3. rozrabiaka 09.03.2024 00:47

  “Kto odpowiada za skandaliczne działania Policji?”
  Odpowiedź: niemcy, Unia Europejska, Putin, caryca katarzyna.
  Tylko nie wskazujcie wyborców – oni są nie winni, oni “nie wiedzieli”

 4. pikpok 09.03.2024 08:24

  @rozrabiaka, a skąd mają wiedzieć skoro w żydomediach się o tym nie mówi, że głosują na sługusów globalnych pasożytdów.
  Oby tylko KO-wcy (kto im zmienił nazwę?) nie dobrali się do Konstytucji, bo załatwią nas jak Ukraińców.

 5. Katarzyna TG 09.03.2024 11:37

  Nawet gdyby wiedzieli to wyprą tak jak wypierają szkodliwość szpryc. Impregnacja umysłów niestety działa dosyć skutecznie. Oni po prostu nie chcą wiedzieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.