Anty-migracyjne ogrodzenie jest już faktem

Opublikowano: 29.12.2012 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 324

Grecja ukończyła budowę ogrodzenia na granicy z Turcją, mającego zatrzymać napływ nielegalnych imigrantów do państw Unii Europejskiej.

Wysoki na cztery metry płot, zakończony drutem kolczastym, stanął na ponad 10-kilometrowym odcinku grecko-tureckiej granicy, przebiegającym po lądzie. Z kolei na rzece Evros, która wyznacza znaczną część granicy pomiędzy Grecją i Turcją postawiono 26 specjalnych zapór wodnych. Całe przedsięwzięcie kosztowało grecki budżet ponad 3 mln euro.

Ogrodzenie jest monitorowane przez kamery noktowizyjne, a granicy pilnuje ponadto unijna straż graniczna. Zasieki mają zniechęcić uchodźców z centralnej Azji (Afganistan, Pakistan), a także z Bliskiego Wschodu (Syria, Irak, Iran) i Afryki Północnej do podejmowania prób nielegalnego przekroczenia greckiej granicy.

Tylko w ubiegłym roku greckie służby zatrzymały ok. 100 tys. osób próbujących przedostać się na terytorium UE. Jeszcze w listopadzie 2011 roku do pomocy greckim służbom oddelegowano funkcjonariuszy unijnej agencji Frontex, zajmującej się monitoringiem wspólnotowych granic.

Jednakże gwałtownemu spadkowi nielegalnych przekroczeń granicy na rzece Evros towarzyszyło odnowienie nielegalnego napływu imigrantów poprzez wyspy na Morzu Egejskim.

Źródło: Grecja w Ogniu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. GojjAnonim 29.12.2012 09:30

    Drut kolczasty skierowany jest na razie na zewnątrz ale wkrótce się to zmieni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.