Anonymous ujawniają nowe dokumenty ws. Integrity Initiative

Opublikowano: 04.12.2018 | Kategorie: Polityka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2978

Przedstawiciele Anonymous przypomnieli, że w listopadzie już podali do wiadomości publicznej dużą porcję dokumentów dotyczących Integrity Initiative.

„Tymczasem ani organizacja, ani jej sponsorzy nie spełnili naszych żądań i nie zagwarantowali, że sieć klastrów będzie wykorzystywana jedynie do walki z rosyjską polityką dezinformacji, nie było też reakcji ze strony przywódców UE i organizacji międzynarodowych, chociaż ludzie w wielu krajach wyrażali w związku z tym duży niepokój” — czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie Cyberguerrilla.org.

Podkreśla się, że Anonymous będzie nadal publikować dokumenty, dopóki nie zostanie przeprowadzone szczegółowe dochodzenie w sprawie działalności Integrity Initiative na szczeblu ogólnoeuropejskim.

Brytyjski antyrosyjski projekt Integrity Initiative zakłada wykorzystanie hiszpańskich stowarzyszeń mniejszości seksualnych i takich organizacji, jak Human Rights Watch oraz Amnesty International, do pogorszenia wizerunku Rosji w Hiszpanii – twierdzą hakerzy z Anonymous. Według nich ujawnione dokumenty rzucają światło na działania Londynu w ramach wojny informacyjnej z Moskwą.

Nowe dokumenty zaprezentowane przez Anonymous są związane z Grecją, Hiszpanią i Niemcami, w niektórych z nich została wspomniana Rosja.

Między innymi w publikacjach chodzi o „fałszywe dowody ingerencji Rosji w referendum niepodległościowe w Katalonii rozprzestrzenione przez media i hiszpańskich polityków”.

Inne dane przedstawiają reakcję w greckich mediach na tak zwaną „sprawę Skripalów” a także zawierają badania „agentów rosyjskich wpływów w Grecji, których celem jest dyskredytacja liderów partii SYRIZA”.

Projekt Integrity Initiative funkcjonuje od kilku lat, jego celem jest walka z „rosyjską propagandą i fake newsami”. W listopadzie hakerzy z Anonymous oświadczyli, że Wielka Brytania mogła wykorzystać Integrity Initiative do ingerencji w sprawy wewnętrzne krajów europejskich oraz do wojny informacyjnej przeciwko Rosji.

Jak poinformowano na jednej ze stron Anonymous, Integrity Initiative została założona w 2015 roku i jest finansowana przez brytyjski rząd. Jest z nią związany finansista William Browder, współpracownik Aleksieja Nawalnego Władimir Aszurkow i naukowiec Igor Sutiagin skazany w 2004 roku za szpiegostwo. Wydatki na projekt w bieżącym roku budżetowym są szacowane na 1,96 mln funtów szterlingów (2,51 mln dolarów) — wynika z opublikowanych dokumentów. Granty na projekt przeznaczyły między innymi Departament Stanu USA, NATO i portal społecznościowy Facebook.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow podkreślił, że jedynym zadaniem Integrity Initiative jest „oczernienie Rosji w oczach opinii publicznej w innych krajach”.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 04.12.2018 21:58

    Ue i USA dążą tylko i wyłącznie do sprowokowania Rosji, ostatecznie na wojnach i tak największą ofiarę ponoszą cywile

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.