Anonymous ujawniają nowe dokumenty ws. Integrity Initiative

Opublikowano: 04.12.2018 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

Przedstawiciele Anonymous przypomnieli, że w listopadzie już podali do wiadomości publicznej dużą porcję dokumentów dotyczących Integrity Initiative.

„Tymczasem ani organizacja, ani jej sponsorzy nie spełnili naszych żądań i nie zagwarantowali, że sieć klastrów będzie wykorzystywana jedynie do walki z rosyjską polityką dezinformacji, nie było też reakcji ze strony przywódców UE i organizacji międzynarodowych, chociaż ludzie w wielu krajach wyrażali w związku z tym duży niepokój” — czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie Cyberguerrilla.org.

Podkreśla się, że Anonymous będzie nadal publikować dokumenty, dopóki nie zostanie przeprowadzone szczegółowe dochodzenie w sprawie działalności Integrity Initiative na szczeblu ogólnoeuropejskim.

Brytyjski antyrosyjski projekt Integrity Initiative zakłada wykorzystanie hiszpańskich stowarzyszeń mniejszości seksualnych i takich organizacji, jak Human Rights Watch oraz Amnesty International, do pogorszenia wizerunku Rosji w Hiszpanii – twierdzą hakerzy z Anonymous. Według nich ujawnione dokumenty rzucają światło na działania Londynu w ramach wojny informacyjnej z Moskwą.

Nowe dokumenty zaprezentowane przez Anonymous są związane z Grecją, Hiszpanią i Niemcami, w niektórych z nich została wspomniana Rosja.

Między innymi w publikacjach chodzi o „fałszywe dowody ingerencji Rosji w referendum niepodległościowe w Katalonii rozprzestrzenione przez media i hiszpańskich polityków”.

Inne dane przedstawiają reakcję w greckich mediach na tak zwaną „sprawę Skripalów” a także zawierają badania „agentów rosyjskich wpływów w Grecji, których celem jest dyskredytacja liderów partii SYRIZA”.

Projekt Integrity Initiative funkcjonuje od kilku lat, jego celem jest walka z „rosyjską propagandą i fake newsami”. W listopadzie hakerzy z Anonymous oświadczyli, że Wielka Brytania mogła wykorzystać Integrity Initiative do ingerencji w sprawy wewnętrzne krajów europejskich oraz do wojny informacyjnej przeciwko Rosji.

Jak poinformowano na jednej ze stron Anonymous, Integrity Initiative została założona w 2015 roku i jest finansowana przez brytyjski rząd. Jest z nią związany finansista William Browder, współpracownik Aleksieja Nawalnego Władimir Aszurkow i naukowiec Igor Sutiagin skazany w 2004 roku za szpiegostwo. Wydatki na projekt w bieżącym roku budżetowym są szacowane na 1,96 mln funtów szterlingów (2,51 mln dolarów) — wynika z opublikowanych dokumentów. Granty na projekt przeznaczyły między innymi Departament Stanu USA, NATO i portal społecznościowy Facebook.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow podkreślił, że jedynym zadaniem Integrity Initiative jest „oczernienie Rosji w oczach opinii publicznej w innych krajach”.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

Ue i USA dążą tylko i wyłącznie do sprowokowania Rosji, ostatecznie na wojnach i tak największą ofiarę ponoszą cywile