Anonymous wykradli wrażliwe dane o szpiegowaniu Rosjan

Opublikowano: 08.02.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3936

Grupa internetowych aktywistów Anonymous od początku inwazji na Ukrainie prowadzi cyberwojnę z Rosją oraz Władimirem Putinem.

Hakerzy z grupy Anonymous wykonali kolejną operację, która zakończyła się sukcesem. Okazuje się, że udało im się przejąć 128 GB danych związanych z nielegalnym szpiegowaniem Rosjan.

Aktywiści zaatakowali rosyjskiego dostawcę internetowego Convex i udało im się wykraść 128 GB danych, które mówią o tajemniczym projekcie „Zielony Atom”. Związane z nim są działania Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

FSB miała w nielegalny sposób szpiegować w sieci swoich obywateli. Śledzenie miało dotyczyć również rozmów telefonicznych i prywatnych spółek, które działają w Rosji. Rzekomo niezależny dostawca internetu okazuje się według doniesień grupy związany z rosyjskim wywiadem.

„Można to zakwalifikować jako szpiegostwo, nieuprawnione instalowanie podsłuchów oraz śledzenie cywili bez nakazu sądowego. FSB omijało rosyjskie prawo i działało wbrew wszystkim publicznym zapewnieniom rosyjskich władz” – przedstawili hakerzy.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Wprost.pl, Tysol.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Podejrzewam, że Anonymous nie jest spontanicznym ruchem anonimowych hakerów z różnych państw świata, jak go przedstawiano, lecz kontrolowaną organizacją (wojskową?), być może z USA, udającą ruch antystemowców. W przeciwnym wypadku nie angażowałby się emocjonalnie tylko po jednej stronie konfliktu, gdyż do ruchu teoretycznie powinni należeć również hakerzy o poglądach prorosyjskich. A o nich cisza, podobnie jak o jakichkolwiek innych sukcesach Anonymous. Mam wrażenie, że to zachodni hakerzy pracujący w służbach specjalnych.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Stary Kulas 08.02.2023 12:40

  LOL Złodzieje (anonymous) wyzywają od złodziei innych złodziei (służby specjalne dowolnego państwa).

 2. replikant3d 08.02.2023 18:02

  Maurycy to było oczywiste od samego początku. Służby specjalne szybko i sprawnie ,,zdusiłyby,, taki kolektyw. Mają wystarczająco dużo ,,kretów,, w organizacjach społecznych. To tak samo jak z kryptowalutami. Niby ,,oddolny,, ruch a jak się potem okazało rzekomy twórca pierwszej kryptowaluty nigdy nie istniał. Był ,,produktem,, właśnie służb specjalnych. W rzeczywistości to był test czy ludzie ,,łykną,, cyfrową walutę. Cały czas jesteśmy manipulowani…

 3. Wolfman 08.02.2023 18:23

  Replikant powinies byc redakorem naczelnym WM.

 4. Piron 08.02.2023 23:35

  Pamiętacie początek wojny rok temu? niby bezstronni anonymous atakują oligarchów Rosyjskich, to na 100% kontrolowana organizacja, przez kogo? logika mi podpowiada że ich bezpośrednimi zwierzchnikami są zachodnie służby.

 5. katalizator 08.02.2023 23:55

  To nie anonimus, tych już nie ma zostali uprowadzeni NWO.,

 6. Fenix 09.02.2023 08:57

  Ja się pytam Anonimo/us czym jest, albo co to, ten ZIELONY ATOM ? Pochwalcie się!

 7. Dies irae 09.02.2023 09:37

  Od dawna coś w tej grupie mi “śmierdziało”. Niby działają, pojawia się o nich info, a korzyści z tego zwykli ludzie nie mają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.