Sześć dekad sankcji to atak USA na samostanowienie narodów

Opublikowano: 07.05.2024 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1527

Otto Vaillant, ambasador Kuby we Francji, wygłaszając przemówienie podczas konferencji zorganizowanej przez Komunistyczną Partię Francji, potępił blokadę nałożoną przez Stany Zjednoczone oraz konsekwencje tej polityki. Przy okrągłym stole dyplomata podkreślił, że Kuba od ponad sześćdziesięciu lat boryka się z gospodarczą, handlową i finansową blokadą ze strony Waszyngtonu, która jest bezpośrednim naruszeniem prawa do samostanowienia.

„Małemu krajowi nie jest łatwo budować tę ścieżkę przeciwko wielkiemu imperium, ale nadal będziemy zwyciężać” – stwierdził podczas wydarzenia, w którym biorą udział goście z organizacji z Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji i Europy, którzy spotykają się w siedzibie CPF. Według Vaillanta triumf rewolucji 1 stycznia 1959 r. był dla Kuby szansą na osiągnięcie i utrwalenie pełnej suwerenności i niepodległości, czego potężny sąsiad USA nie mógł znieść.

Ambasador wyjaśnił, że te podboje były obiektem obrony przez ponad sześć dekad ciągłej agresji, z blokadą, która dotyka ludność i generuje wiele trudności. Pomimo takiej wrogości ze strony Stanów Zjednoczonych, Kuba pozostaje niezachwiana w budowie własnego projektu społecznego i kontynuuje zaangażowanie na rzecz solidarności międzynarodowej.

Podczas otwarcia konferencji pokojowej dyrektor ds. stosunków międzynarodowych CPF, Vincent Boulet, ponownie potępił organizację amerykańskiej blokady Kuby oraz umieszczenie jej na waszyngtońskiej liście jednostronnych państwowych sponsorów terroryzmu (SSOT). Przypomniał, że w ubiegłym roku francuscy komuniści rozpoczęli kampanię na rzecz wsparcia Kuby w obliczu konsekwencji blokady oraz jej eksterytorialnego charakteru.

Źródło: FaktyiAnalizy.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rozrabiaka 07.05.2024 16:05

    Amerykanie też nas kochali od 1981 roku(nałożyli sankcje) aby przejąć około 60tysiecy zakładów za darmo lub coś “koło tego” po 1989 roku.

  2. emigrant001 07.05.2024 21:12

    taka rola bantustanu, żeby bantustanem był.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.