Więźniarka najpierw lżyła, a potem oskarżyła strażniczkę o antysemityzm

Opublikowano: 13.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1524

Więźniarka zakładu karnego we francuskim Beauvais zwyzywała strażniczkę od gestapowców. Ta w odwecie zrobiła coś, co zostało uznane za antysemityzm. Decyzją sądu ma zapłacić 2 tysiące euro grzywny.

Marie C. strażniczka w sekcji kobiecej więzienia w Beauvais była regularnie lżona przez jedną z więźniarek pochodzenia żydowskiego.

2 listopada 2023 roku nie wytrzymała i odegrała się na kobiecie. Dokleiła sobie pod nos czarny plaster, co miało sugerować wąsa, weszła do celi więźniarki i krzyknęła: „Heil!”

Wybuchła z tego niemała afera. Więźniarka poskarżyła się, gdzie trzeba, a sprawa trafiła do sądu. Ten wydał właśnie wyrok.

Sąd uznał strażniczkę więzienną za winną „publicznego podżegania do nienawiści ze względu na pochodzenie, pochodzenie etniczne, narodowość, rasę lub religię przez osobę sprawującą władzę”. Wymierzył jej jednocześnie karę 2 tysięcy euro grzywny, przy czym połowę musi zapłacić od razu, a drugą połowę, jeśli dopuści się w przyszłości podobnego „aktu antysemityzmu”.

Autorstwo: KM
Na podstawie: LeParisien.fr
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.