Amerykańska policja otrzyma „śmierdzące bomby”

Opublikowano: 01.05.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 392

W niektórych amerykańskich stanach policja zaczyna składować bardzo skuteczną, nieletalną broń chemiczną przeciwko uczestnikom zamieszek. Można ją stosować na różnoraki sposób i wydziela niezwykle silny odór, który utrzymuje się nawet tygodniami.

Zacznijmy od tego, że broń została opracowana i wykorzystana już w 2008 roku przez Izraelskie Siły Obronne (IDF). Jest nieszkodliwa dla zdrowia i środowiska ale jej nazwa mówi za siebie. “Skunk” wydziela nadzwyczajny smród, który został określony jako połączenie martwego zwierzęcia i ludzkich ekskrementów. Fetoru można pozbyć się tylko dzięki specjalnej substancji – w przeciwnym wypadku, człowiek będzie go odczuwał na sobie jeszcze przez bardzo długi czas, być może nawet przez miesiąc.

Broń może być stosowana na wiele sposób, np. dzięki armatkom wodnym. Izrael opracował również spray’e, granaty ręczne, granaty 40 mm oraz amunicję do strzelby kalibru 12 gauge. Wszystko to wypełnione jest wspomnianą cieczą. IDF wielokrotnie używał broni przeciwko Palestyńczykom i za każdym razem wykazała się skutecznością.

W związku z zamieszkami w amerykańskim Baltimore i Ferguson, pojawiają się obawy że policja może użyć tej broni chemicznej aby zapanować nad sytuacją. Stany Zjednoczone pracowały w przeszłości nad własną technologią, lecz powstałe środki okazały się toksyczne. “Skunk” określany jest jako bardziej bezpieczny w użyciu niż gumowe kule, gaz łzawiący czy pieprzowy.

Na podstawie: mistralinc.com, defenseone.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o