30% zmarłych na COVID-19 zmarło na coś innego

Opublikowano: 22.09.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 98

Koronawirus nie był główną przyczyną śmierci prawie jednej trzeciej ofiar COVID-19 w lipcu i sierpniu, jak wykazały badania Uniwersytetu Oksfordzkiego. Badania pokazują, że ktoś, kto miał atak serca, mógł zostać uwzględniony w liczbach, jeśli miał również pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Analiza pokazuje, że około 30 procent osób uwzględnionych w liczbie zgonów spowodowanych koronawirusem przez brytyjski Urząd Statystyczny (ONS – Office for National Statistics) w miesiącach letnich zmarło głównie z powodu innych chorób. Oznacza to, że ktoś, kto doznał zawału serca lub nawet zginął w wypadku drogowym, mógł zostać uwzględniony w liczbach, jeśli w pewnym momencie uzyskał również pozytywny wynik testu na koronawirusa lub jeśli lekarze uważali, że wirus mógł zaostrzyć ich stan.

W całej pandemii około jedna na 13 osób obecnie klasyfikowanych jako ofiary Covid-19 nie miała innej choroby jako podstawowej przyczyny śmierci. Oznacza to, że w liczbach uwzględniono 3877 zgonów (7,8 procent), w których koronawirus nie był główną przyczyną. W lipcu i sierpniu liczba ta wzrosła do 28,8 procent wszystkich zarejestrowanych zgonów, co oznacza, że ​​Covid-19 nie był główną przyczyną zgonów przynajmniej 465 z 1617 zarejestrowanych ofiar.

Na początku pandemii Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła, że ​​nawet jeśli koronawirus pojawia się na akcie zgonu, to nie należy uwzględniać w liczbach śmierci. Wytyczne WHO stanowiły, że takie zgony nie są spowodowane przez Covid-19 i nie powinny być klasyfikowane jako takie. Potem wytyczne zmieniono i wprowadzono dwie klasyfikacje – zgonu pacjenta ze zdiagnozowanym zakażeniem oraz zgonu pacjenta, co do którego lekarz przypuszcza, że może być wynikiem zakażenia koronawirusem. Doprowadziło to do uznaniowości lekarzy w stwierdzaniu tej klasyfikacji, co prowadzi do poważnego rozstrzału między śmiertelnością w niemal każdym kraju.

Zespół z Oksfordu odkrył niezgodności po porównaniu liczby zarejestrowanych zgonów, w przypadku których koronawirus nie był główną przyczyną. Podczas pandemii w WIelkiej Brytanii odnotowano łącznie 263 tysiące zgonów w Anglii i Walii, a 218 tysięcy z przyczyn innych niż koronawirus. To sugeruje, że około 45 tysięcy osób zmarło „z powodu” koronawirusa, zamiast 49 tysięcy osób, które opublikowano. Eksperci obawiają się, że problem z przeszacowaniem zgonów będzie się pogarszał, ponieważ więcej osób w populacji zaraża się koronawirusem. Może to też oznaczać, że tysiące ludzi zginęło w szczytowym momencie nie z powodu wirusa, ale z powodu reakcji na rzekomą pandemię i zostały one błędnie uwzględnione w statystykach śmiertelności Covid-19.

Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o