METI wyśle sygnał do Obcych

Opublikowano: 28.12.2016 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Niektórzy miłośnicy obcych cywilizacji postanowili, że ludzkość już wystarczająco długo naczekała się na kontakt, i sami postanowili wysłać wiadomość do obcych. W San Francisco powołano do życia organizację o nazwie METI (Messaging Extra Terrestrial Intelligence), której celem jest wysyłanie sygnałów w stronę planet pozasłonecznych. Pierwsze wiadomości zostaną wysłane przed końcem 2018 roku w kierunku planety okrążającej Proximę Centauri. To najbliższa nam gwiazda, położona w odległości nieco ponad 4 lat świetlnych od Ziemi. Kolejne sygnały zostaną wysłane w stronę bardziej odległych planet.

Inicjatywa METI to pierwsza podjęta przez ludzkość próba wysyłania silnych, powtarzalnych wiadomości w przestrzeń kosmiczną. W stronę niektórych gwiazd sygnały będą wysyłane całymi miesiącami lub latami. Oczywiście pod warunkiem, że twórcom METI uda się pozyskać finansowanie. Organizacja będzie potrzebowała około miliona dolarów rocznie na działalność. Z pieniędzy tych zostanie m.in. opłacona budowa lub dzierżawa potężnego nadajnika. Na czele METI stanął Douglas Vakoch, były dyrektor Interstellar Message Composition w SETI.

Organizacja chce m.in. opracować idealny sposób na powiedzenie komicznego „Witamy”. Wciąż bowiem nie wiemy, jak można komunikować się z ewentualnymi cywilizacjami pozaziemskimi.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: Phys.Org
Źródło: KopalniaWiedzy.pl

TAGI:

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Komentarze można dodawać przez 7 dni od daty publikacji
4 komentarze

 1. Fenix 28.12.2016 14:35

  Może nich poczekają by oni skomunikowali się z nami,i bez opłaty !:Dhehe
  Zadaje się ze nas obserwują ,i nie mają ochoty na kontakt z mało rozwiniętą cywilizacją.

 2. polach 29.12.2016 00:29

  Haha:) ale bujają ludzi nadal:) te „projekty” to farsa całkowita- to jak ja bym wędką chciał rozmawiać z rybkami:)hahaha
  I kto myśli że na ziemi jesteśmy sami… to może uwierzy:)W nadajniki itp duperele :D

 3. Wędrowny 31.12.2016 14:16

  Projekt wydaje mi się kompletnie bezcelowy i pochłonie pewnie wiele pieniędzy. Obce cywilizacje, które rozkminiły samą przestrzeń, materię, na pewno doskonale wiedzą o nas. Mało tego, myślę, że życie na Ziemi (a może nawet sama materia) zostało „skonstruowane” przez wysoko rozwinięte istoty lub istotę. Bardzo możliwe, że istoty z głębi kosmosu lub z innych wymiarów cały czas są wśród nas, widoczne, niewidoczne…

 4. Light 01.01.2017 17:47

  Może po prostu: „Hej, jesteście tam? To my, ludzie!”.

  Albo spróbować wysłać plik .jpg głównego badacza w formie binarnej.