Żydzi domagali się usunięcia karykatury o Sorosie

Opublikowano: 17.12.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1787

Liga Przeciw Zniesławieniom zwróciła się do FOX News o usunięcie jednej z karykatur opublikowanych w mediach społecznościowych. Żydowskiej organizacji nie podobało się, że prawicowa amerykańska telewizja pokazuje rysunek z finansistą Georgiem Sorosem, który rzekomo jest „antysemicki”. Telewizja ostatecznie ugięła się pod naciskami ze strony Ligi.

W tym tygodniu FOX News opublikowało na swoich profilach w serwisach społecznościowych Instagram i Facebook karykaturę autorstwa Antonio F. Branco. Rysownik we „Władcy marionetek” pokazał wspomnianego amerykańsko-żydowskiego miliardera, gdy pociąga za sznurki, na których umieszczone są postacie lokalnych prokuratorów i prokuratorów generalnych.

Postać Sorosa (z podpisem „$ORO$”) zmusza więc inne postacie przedstawione w karykaturze (przybierające formę demokratycznych osłów) do trzymania tabliczek „zlikwidowana policja” czy „żadnego aresztu”. W ten sposób A. F. Branco odniósł się do lewicowo-liberalnej polityki likwidowania policji i osłabiania wymiaru sprawiedliwości po śmierci przestępcy George’a Floyda.

Do karykatury odniosła się Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL). Żydowska organizacja podkreśliła w swoim oświadczeniu, że wielokrotnie przestrzegała FOX News przed przedstawianiem „Żydów jako władców marionetek”. W ten sposób przywoływane mają być „dawne teorie spiskowe o żydowskich siłach”, które rzekomo „przyczyniają się do normalizacji antysemityzmu”.

Po wpisie ADL na Twitterze stacja postanowiła usunąć rysunek ze swoich profili na Instagramie i Facebooku. FOX News zostało z tego powodu pochwalone przez rzecznika organizacji, Jake’a Hymana. Jednocześnie wyraził on nadzieję, że telewizja w przyszłości „będzie bardziej ostrożna” przy doborze grafik.

Nie pierwszy raz FOX News stało się obiektem nacisków ze strony ADL. Organizacja w ubiegłym miesiącu krytykowała jedną z prezenterek za porównywanie lekarza Anthony’ego Fauciego do Jozefa Mengele, a także wielokrotnie domagała się zwolnienia publicysty Truckera Carlsona.

Na podstawie: TheDailyBest.com
Ilustracja: Creators.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 17.12.2021 13:08

    Te 400 mld zl z fooz ktore zniknely to Saros byl w to znikniecie zamieszany.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.