Zrób plakat reklamujący aukcję niewolników!

Opublikowano: 01.04.2017 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 22

W miejscowości South Orange w New Jersey uczniowie dostali nietypowe zadanie domowe, za które przepraszał później kurator oświaty. Mieli przygotować plakaty, reklamujące targ niewolników.

Plakaty mieli przygotować piątoklasiści jako pracę domową na zajęcia z historii Stanów Zjednoczonych. Następnie rozwieszono je na korytarzach szkolnych. Dzieci na plakatach reklamowały niewolników, których mają „w ofercie” i których chcą sprzedać za korzystną cenę.

Na przykład na aukcji znalazła się 12-letnia Anna, „nadająca się do prac domowych”, „silni mężczyźni w wieku 20-26 lat”, wywieszono także listy gończe za niewolnikami, którzy uciekli właścicielom.

Jeden z rodziców, JamiL Karriem, umieścił zdjęcia na “Facebooku” i wyraził wątpliwość, czy oby na pewno nie ma lepszych sposobów na naukę historii. Wezwał innych rodziców, aby składali skargi u dyrekcji szkoły. Podkreślił, że plakaty widzieli wszyscy uczniowie – także ci, którzy nie znali kontekstu, w jakim powstały.

Kurator szkół w New Jersey, John Ramos, przeprosił za „niewrażliwą kulturowo” akcję: “Mimo że nie było to naszą intencją, zdajemy sobie sprawę, że plakaty reklamujące aukcję niewolników, choć nawiązujące do historii, świadczyły o braku wrażliwości. W pełni rozumiemy i szanujemy zdecydowany sprzeciw części rodziców, którzy zareagowali w ten sposób na plakaty odnoszące się do aukcji niewolników rozwieszone w szkole.”

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o